وریا غفوری

کاپیتان استقلال در مصاحبه مفصل پیرامون اتفاقات یک سال اخیر این باشگاه صحبت‌های مهمی مطرح کرد.

به گزارش مشرق، یک روز پس از بازگشت استقلال از قطر که با حذف این تیم از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و شکست مقابل پاختاکور ازبکستان همراه بود، پای صحبت‌های وریا غفوری، کاپیتان این تیم نشستیم.

وریا غفوری در یک سال اخیر علاوه بر کاپیتانی درون زمین از نزدیک شاهد اتفاقات و حواشی زیاد در باشگاه استقلال بود و در مقطعی هم با استراماچونی برای بازگشت به ایران صحبت کرد. تمام این مسائل موجب شد تا به گفت‌وگو با کاپیتان محبوب استقلال بپردازیم، حرف‌هایی که شنیدن آن خالی از لطف نیست.

* فصل طولانی و سختی را با چالش‌های مختلف مدیریتی و کادر فنی داشتید که با باخت مقابل پاختاکور به پایان رسید. دلیل نتیجه نگرفتن تیم چه بود؟

بالاخره این فصل خیلی سخت و کذایی برای استقلال تمام شد. باز هم با تمام مشکلات و سختی‌ها، استقلال از نظر من تیم سربلندی بود، اما متاسفانه می‌توانم بگویم ما دو قدم آخر یعنی فینال جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا را از دست دادیم. به ویژه فینال جام حذفی را خیلی بد از دست دادیم و هنوز برای من هضم نشده است. در لیگ قهرمانان هم دیدید که ما با چه مشکلاتی به مسابقات ورود کردیم. تیم کاملی نداشتیم و خریدهای جدید را نتوانستیم ببریم. با این وجود نتایج قابل قبولی گرفتیم، اما تیم در بازی آخر حذف شد. هدف ما صعود به مرحله بعد بود.

* بازی با پاختاکور چطور بود؟

ناراحتی من بیشتر از این است که در بازی با پاختاکور، استقلال بازی خودش را نشان نداد؛‌ اگرچه در ایجاد موقعیت از حریف بهتر بودیم. تیم ما همیشه بازی مالکانه انجام می‌داد، اما در این مسابقه نتوانستیم بازی که باید را انجام دهیم. تعدادی از بازیکنان خودمان را در اختیار نداشتیم و همین مساله موجب شد تا برخی بازیکنان در پست غیر تخصصی بازی کنند و دست مربی برای این بازی بسته باشد.

* مشکلات مدیریتی استقلال چقدر در روند کاری تیم تاثیر گذاشت؟

در این چند سال استقلال همیشه تیم خوبی بوده. درست است که قهرمان نشده، اما هیچ وقت دست و پا بسته نبوده و همیشه دوم یا سوم شده و یا در فینال جام حذفی بوده است. البته چیزی که من می‌خواهم به آن اشاره کنم، کلمه انسجام است که به معنای واقعی در استقلال نبوده؛ چه در بخش مدیریت، چه در بخش‌های دیگری. فرق تیمی که لحظه آخر کم می‌آورد و تیمی که می‌رود و موفق می‌شود، در همین است. نبود این انسجام در بخش مدیریت خیلی پررنگ بوده و در بخش بازیکنان هم باید بگویم آنطور که باید نبودیم و به همین خاطر قهرمان نشدیم. البته مشکلاتی که از بالا و مدیریت به تیم استقلال تحمیل شده هم روی عملکرد بازیکنان بی‌تاثیر نبوده که مهم‌ترین آن‌ها تغییرات زیاد است. این مشکلاتی بود که موجب شد ما انسجامی که باید را برای رسیدن به هدفمان نداشتیم.

* پس اعتقاد داری که مدیریت در نتایج استقلال تاثیر داشت؟

نمی‌خواهم خیلی وارد این بحث مدیریت شوم. شرایط حساسی است و مدیر فعلی توانسته تا الان تیم را حفظ شود. یکسری کارها هم هست که مدیریت باید انجام دهد تا تیم مثل سال‌های قبل تغییرات گسترده نداشته باشد. من از هواداران به عنوان بازیکنی که چند سال در استقلال بازی کرده و تجربه دارد، خواهش می‌کنم که فقط و فقط به اسم استقلال فکر کنند. هیچ شخصی نباید اینقدر بولد و بزرگ شود که بخواهد به استقلال آسیب بزند یا حاشیه‌ای ایجاد کند که در انتها استقلال ضرر می کند. باید خیلی زود بفهمیم چه کسی برای استقلال مفید است و چه کسی مشکل ایجاد کرده. خیلی‌ها بودند که برای منافع شخصی یک‌سری کارها می‌کنند و به استقلال ضربه می‌زنند یا یک‌سری روی بی‌تجربگی و اشتباهات بچه‌گانه این ضربه را می‌زنند. هر کسی در هر سمتی به استقلال می‌آید باید بفهمد مسئولیتش را به نحو احسن انجام دهد. استقلال تیمی نیست که خیلی راحت بیای و یک اشتباهی کنی و بگویی اشکالی ندارد. یک اشتباه ما خیلی از آدم ها را ناراحت می‌کند. در آخر هم استقلال ضربه می‌خورد. خیلی باید هوشیار باشیم و در جایگاه هوادار به شدت با کسی که می‌خواهد حاشیه درست کند، برخورد کنیم. ما اعتقاد داریم یک خانواده هستیم، چرا باید مشکلات تیم باز شود و خبرهای تیم بیرون برود؟

* البته برخی‌ها به نحوه کار کادر فنی هم ایراد گرفته‌اند؛ در جریان انتقادات هستی؟

من دیدم یک استوری بعد از این بازی‌ها علیه آقای نامجومطلق و مصطفوی گذاشته شده. واقعا این افراد آمدند و تلاش کردند و آبرویشان را گذاشتند. این دو نفر بدون هیچ چشمداتی آمدند و به استقلال کمک کردند. کسی که ۶ ماه است در تیم آمده، حقی ندارد اینطور حرف بزند و حاشیه بزرگی به وجود بیاورد. هر کسی باید حد و حدود خودش را بداند. تو تا جایی که می‌توانی باید با بازی کردنت به تیم کمک کنی. حالا در جایگاه مربی و مدیر هم همینطور. این به نظر من خوب درک نشده که هر کسی باید کارش را انجام دهد. اینکه بازیکن، مربی یا مدیر استقلال می‌شوی، یک شانسی است که خدا به هر کسی می‌دهد تا بتوانی دل مردم را شاد کنی و یا با کارهای اشتباه مردم را ناراحت کنی. این اتفاقات من را واقعا ناراحت کرد. بازیکن حق ندارد حاشیه به وجود بیاورد. فوتبال حرفه ای داریم، پول حرفه‌ای می‌گیریم و باید حرفه‌ای برخورد کنیم. خواسته من از هواداران همین است که به شدت با کسی که حاشیه به وجود می آورد، برخورد شود. همه باید بدانند در چارچوب تیم اصولی هست که باید طبق آن رفتار کنند. غیر از این می‌شود که انسجام تیم از بین می‌رود؛ اینکه کسی پایش را از گلیمش درازتر کند.

* عملکرد بازیکنان استقلال در فصل اخیر را چطور دیدی؟

من به شما صراحتا می‌گویم واقعا بازیکنان استقلال از نظر فنی، غیرت و تعصب بهترین هستند و مثل آنها را نمی‌شود، پیدا کرد. واقعا هرچه دارند در زمین پیاده می‌کنند ولی برخی اشتباهات و بچه بازی‌ها به تیم ضربه می‌زند. شاید بی‌تجربگی و ندانم‌کاری است. حرف اصلی من این است که همه باید بفهمیم چه کارهایی بکنیم و چه کارهایی انجام ندهیم تا به تیم ضربه نخورد. اگر همه روی اینکه استقلال موفق باشد، زوم کنیم و جایگاه تیم را ارتقا بدهیم خیلی مشکلات حل می‌شود و انسجام بیشتر خواهد بود. با این حال حواشی در همه تیم‌ها وجود دارد و در تیم ما هم بوده است. اولین بار نیست و آخرین بار هم نیست که چنین مسائلی می‌افتد.

* دلیل حواشی سال گذشته برای استقلال را چه چیزی می‌دانی؟

خیلی تیم استقلال امسال حواشی زیادی نداشت، اما موضوعات خیلی بزرگ می‌شود. برخی افراد هستند که دوست دارند استقلال را بدون بزرگتر نشان بدهند. آنها حتی کوچک‌ترین اتفاق هم می‌افتد، می‌گویند استقلال بزرگ‌تر ندارد. در گذشته استقلال بزرگ‌تر هم داشته، چه اتفاقی افتاده؟ با وجود بزرگ‌تری که آنها دوست دارند هم حاشیه در استقلال وجود داشته و بدون آنها نیز حاشیه بوده است. حاشیه همیشه در فوتبال وجود دارد و اختلاف نظر هم هست. اینکه موضوعات کوچک را بزرگ کنیم تا بگوییم استقلال بزرگ‌تر ندارد، درست نیست. ما امسال خیلی خوب نتیجه گرفتیم. با تمام مشکلات در لیگ دوم شدیم، به فینال حذفی رسیدیم در حالی که لایق قهرمانی بودیم و خیلی عجیب بازی را از دست دادیم. بازی‌ای که تیم حریف ۲۰دقیقه وقت‌کشی کرد. تیم ما قابل احترام بوده و حداقل باید جام می‌گرفت. ما اگر به مشکل نمی‌خوردیم می‌توانستیم حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشیم.

* انتقادات رسانه‌ای هم علیه استقلال کم نبوده؛ آنها را درست می‌دانی؟

این حرف‌ها فقط فرافکنی است و حتی نامردی است که از کوچک‌ترین مسائل بگوییم تیم بزرگ‌تر ندارد. من نمی‌فهمم دنبال چه چیزهایی هستند. موقعی که مشکلی پیش می‌آید یا بازیکنی به مشکل می‌خورد، من واقعا ناراحت می‌شوم. ما همه برادر هستیم. آخرش اما می‌توانم پادرمیانی کنم، توصیه کنم، نصیحت کنم تا تیم ضربه نخورد. من باید کل تیم را در نظر بگیرم، اما برخی دوست دارند یک برخوردی بشود یا نشود. با این حال من نمی‌خواهم این بحث را ادامه بدهم. فقط بگویم انصاف چیز خوبی است و آدم نباید قلمش را نجس کند. قلم مقدس است و کسی که در جایگاه نوشتن است، باید مسائل درست را بنویسد.

* درباره جدایی استراماچونی هم صحبت کن...

من هیچ وقت مدیرانی که باعث شدند استراماچونی از استقلال برود را نخواهم بخشید. نه تنها من، مطمئن هستم هواداران هم چنین حسی دارند چون از نظر روحی و روانی لطمه بزرگی به تیم ما زد. آن تیم قدرتمندی که همه از تماشای بازی‌اش لذت می‌بردند را با حاشیه از بین بردند و یک تیم تازه ساختند. استقلال بازهم سرپا شد، ولی خیلی چیزها را از دست داد. تیم ما صدرجدول را از دست داد. قطعا با ماندن استراماچونی استقلال حرف‌های بیشتری برای گفتن داشت. او الان رفته و دیگر در ایران نیست و نمی‌خواهم بیشتر از این بهانه‌جویی کنم اما اگر بود، شرایط کاملا فرق می‌کرد.

* بالاخره می‌گویند موانعی برای بازگشت استراماچونی وجود داشت.

زمانی که استراماچونی وارد ایران شد هم تحریم وجود داشت. روزی که قرارداد او بسته شد، باید توجیهش می‌کردند و قرارها را می‌گذاشتند که به چه شکلی پرداختی می‌توانند داشته باشند. این بحث‌ها قدیمی شده و فرافکنی است. خیلی مشخص بود که وقتی با یک خارجی قرارداد می بندید چطور باید ارز مورد نظر را به او پرداخت کنید. این ها همه سوء مدیریت‌هایی بوده که به این تیم ضربه زده و باعث شد استقلال به یکباره قهرمانی را از دست بدهد. قبلا از این صحبت ها زیاد انجام شده است.

* گفت‌وگویی هم با استراماچونی داشتی؟

بعد از آنکه دوباره بحث حضور این مربی ایتالیایی مطرح شد، خودم با استراماچونی صحبت کردم. ایشان کاملا مایل بود به استقلال برگردد. می‌دانستم که باشگاه پیگیر است تا ایشان را برگرداند و عجیب است که ما می‌گوییم برای آنکه بیت‌المال از دست نرود، حاضر هستیم بیشتر از پولی که استراماچونی برای برگشتن می‌خواست را به او بدهیم، اما این مربی را در کنارمان نداشته باشیم. نمی‌دانم چه مصلحتی در این کار بود.

* قانون منع حضور مربیان و بازیکنان خارجی را به صلاح فوتبال می‌دانی؟

قانون منع ورود خارجی‌ها مقطعی است و برداشته می‌شود، اما این اتفاق هم ضربه بزرگی به استقلال زد. هم از نظر مالی ضربه زد و هم از نظر فنی.

* در جریان مذاکره مدیران باشگاه استقلال قبل از پایان فصل با استراماچونی بودی؟

قطعا نباید قبل از دربی نیمه نهایی حذفی آن اتفاقات می‌افتاد. مدیران باشگاه می‌گویند سفر به ایتالیا خارج از اختیارشان بوده و چون آن موقع ویزا دادند، باید به اروپا می‌رفتند تا مذاکره کنند، اما این اتفاق باز هم باعث شد تا تمرکز تیم بهم بخورد و باعث حاشیه شود.

* وضعیت حال حاضر استقلال را چطور می‌بینی؟

شرایط کنونی استقلال ناراحت کننده است. تیم بزرگی که اینقدر هوادار دارد، باید این شکلی باشد. ما حتی یک زمین تمرین درست برای خودمان نداریم. سالن بدنسازی اختصاصی نداریم و ... . با این حال واقعا ما می توانیم حرف‌هایمان را دو بخش کنیم. اگر بشود تیمی که در لیگ قهرمانان آسیا بوده را حفظ کرد که یک تیم قدرتمند برای فصل بعد خواهیم داشت. فقط باید به فکر یک مربی خوب و حرفه‌ای باشند که خیلی زود برنامه‌ها را تدارک ببیند و تمرینات را شروع کند. آن‌وقت می‌شود با برنامه‌ریزی برای قهرمانی تلاش کرد. الان شرایط حساس است. مدیران باید خیلی سریع به فکر این باشند که شرایط را جمع کنند تا دوباره لحظه آخری نشود. پنجره نقل و انتقالات باید باز شود تا نفرات جدید اضافه شوند. اگر در آسیا هم نفرات جدید را داشتیم، شرایط فرق می‌کرد و دست مربیان باز می‌شد. پرسپولیسی‌ها زرنگی کردند و با نفرات جدید به میدان رفتند. به آنها هم تبریک می‌گویم. استقلال هم می‌توانست چنین شرایطی داشته باشد که متاسفانه نشد.

* اما این ناامیدی همچنان وجود خواهد داشت و البته با مشکلات جدید هم انباشته می‌شود؛ شما فصل گذشته را در شرایطی شروع کردید که استراماچونی نیامده بود و اکنون هم منتظر سرمربی جدید هستند و کسی که در قواره استراماچونی باشد و البته پذیرفته نشدن سرمربی جدید. مشکلات مالی و زمین تمرین هم نیست.

مشکلات مالی که همیشه بوده. زمین هم زمین تمرین اختصاصی نبوده، ولی الان وظیفه مدیریت سنگین شده و خیلی زود باید تیم را جمع کرده و مربی را مشخص کنند. تیم را باید حفظ کرد و الان تیمی که در آسیا حضور داشته باید تمام و کمال در اختیار داشته باشیم به علاوه خریدهای جدید. باید تیمی قوی داشته باشیم برای بازی‌ها و باید دید چه می کنند. اگر این اتفاق نیفتد بار دیگر به مشکل خواهیم خورد همانند سالیان گذشته. اگر دیر اقدام شود، همانند گذشته هماهنگی بین مربی و بازیکنان سخت خواهد شد و همان مشکلات را خواهیم داشت و عقب می‌افتیم. اگر سریع تیم را جمع و جور کنند استقلال قدرتمند می‌شود و می‌توانم قهرمان شویم و باید دید در چند روز اخیر چه می‌شود.

* از اسامی زیادی برای استقلال یاد می‌شود از الکس نوری تا بقیه. عبور از نام استقلال سخت‌ترین کار خواهد بود.

نمی‌خواهم دیگر وارد بحث استراماچونی شوم. اما هر بازیکنی دوست دارد زیر نظر مربی حرفه‌ای کار کند تا به داشته‌هایش اضافه کند و ارتقا یابد. همه بازیکنان همین هستند و امیدوارم تصمیم خیلی خیلی خوب گرفته شود. راحت بگویم که مهم‌ترین کار و تصمیمی است که باید مدیران انجام بدهند. یک تصمیم حرفه ای بگیرند تا سال بعد حضوری قدرتمند درهمه بازی‌ها داشته باشیم.

* اما مساله‌ای هم هست که می‌خواهیم صادقانه حرف بزنید. اینکه از آن به عنوان بهانه‌ای برای ناکامی هم یاد می‌شود و همواره در مقایسه با حریف (پرسپولیس) به یک‌سری موارد اشاره می‌کنید و از آن به‌عنوان بهانه یاد می‌شود.

بالاخره دو تیمی که رقیب هستند مقایسه هم انجام می‌شود به‌خصوص اینکه خیلی غلط هم اداره می‌شوند. جفت آنها زیر نظر یک ارگان هستند و وزارت ورزش متوالی آن است. این قشنگ شک و شبهه به وجود می‌آورد. هر تیمی که قوی شود، تیم رقیب ناراحت خواهد شد و صحبت زیادی به وجود می‌آورد. به نظرم هرچه زودتر باید هر دو تیم واگذار شود تا رقابت سالم انجام شود. قطعا هم استقلال و پرسپولیس دوست ندارند به این شکل اداره شوند و زیر نظر یک جای دولتی باشند و امیدوارم واگذار شوند تا یک رقابت سالم و درست انجام شود و بیشتر به یکدیگر احترام بگذارند.

* ثبات از نظر بازیکن مدنظر شماست؟ چون از نظر مدیریتی تفاوتی با شما به نظر می‌رسد نداشتند.

از این نظر نمی‌خواهم خیلی ریز شوم، اما آن حواشی که در استقلال بوده در تیم آنها نبوده. حالا خیلی دلایل می‌تواند داشته باشد که شاید الان نشود به آن اشاره کرد، اما تیم پرسپولیس خوب و منسجمی دارند که به آنها تبریک می‌گویم و ثمره آن را هم می‌بینند، اما ما اگر اینقدر اذیت نمی‌شدیم و تغییرات نداشتیم، شرایط فرق می‌کرد. نمی‌شود در این مورد زیاد حرف زد و نمی‌خواهم زیاد درباره آن حرف بزنم.

* حالا کمی درباره روزهای ابتدایی جدایی استراماچونی بگو. زمانی که مربی موقت بودی. چه حسی داشت؟

کلا مسوولیت داشتن در چنین تیم‌هایی که درست اداره نمی‌شود و همه چیز سر جایش نیست سخت است. شاید باورتان نشود سالی که گذشت و مسوولیت کاپیتانی تیم را داشتم خیلی به من فشار آمد. از نظر روحی روانی و فشار عصبی کاملا تحت فشار بودم. عجیب ترین سال استقلال هم بود که تغییرات زیادی از نظر مدیریتی و ... داشت و شرایطی پیش بیاید که تیم نه سرپرست نه مدیر و نه سرمربی داشته باشد. واقعا سالی که برای من گذشت، سخت بود و امیدوارم سال بعد چنین اتفاقاتی نیفتد، کمی سر و سامان داشته باشد و همه چیز سر جایش باشد.

* درباره حس مربیگری تان چیزی نگفتید...

فعلا به آن فکر نکردم ولی قطعا کلاس‌های مربیگری را می‌روم تا اگر خواستم وارد آن شوم با تمام توان بیایم.

* ورود به بحث مدیریت یا مربیگری؟

در بحث مدیریت که فعلا در حال تحصیل هستم ولی هنوز تصمیم قطعی و ۱۰۰درصدی نگرفتم. دوره‌های مربیگری را می‌روم و درسم را هم می‌خوانم و ان‌شاءالله یک اتفاق خوب بیفتد.

* در چند سال اخیر شاهد این موضوع بودیم که برخی بازیکنان بزرگتر تیم در بحث یارگیری هم ورود می‌کردند. در این فصل که استقلال برای ثبات و جذب نفرات جدید به کمک بزرگتری نیاز دارد، آیا امکان ورود شما به‌عنوان کاپیتان تیم وجود دارد؟

الان در کل دنیا این بحث وجود دارد بازیکنی با بازیکن دیگر دوست است و صحبتی درباره او شود، اما این بحث به‌طور کلی درست نیست که دخالت کند و بازیکنی بیاید چراکه بعدها خیلی صحبت‌ها درباره آن شکل می‌گیرد.  اگر باشگاه باشگاه باشد و همه چیز سر جایش باشد، این وظیفه آنهاست که خیلی زود و قبل از اینکه کار به اینجا برسد و بازی‌ها تمام شود به دنبال تمدید قرارداد با بازیکنان مهم باشند و دنبال بازیکنان خوب باشند و به فکر برنامه ریزی و موفقیت در فصل بعدی باشد.

* درباره شما هم صحبت زیادی درباره احتمال جدایی‌ات در گلایه از مشکلات، حواشی و نابسامانی‌ها از استقلال شکل گرفته بود.

من قراردادم را تمدید کردم، اما وقتی می‌بینی تکلیف تیم مشخص نیست و هدفی که می‌خواهی با این برنامه ریزی قابل دسترس نیست، اذیت می‌شوی. انرژی می‌گذاری و کار می‌کنی و دوست داری و نزدیک می شوی به هدف اما اتفاقاتی می افتد که همه چیز از دست می‌رود. این موضوع هم بازیکن را دلسرد می‌کند و هم هوادار را ناراحت و فشار مضاعفی روی بازیکن شکل می‌دهد.

* در نهایت اما تمدید قرارداد شما موجب می‌شود هوادار امیدوار به تمدید قرارداد دیگر بازیکنان نیز شود. دیروز که علی کریمی و روزبه چشمی در قطر ماندند نگرانی زیادی شکل گرفت. به‌عنوان کاپیتان با آنها صحبت کردی؟

من یک چیزی را باید صادقانه بگویم. بازیکنان ایرانی به جرات می‌توانم بگویم که ترجیح می‌دهند پول کمتری بگیرند، اما از ایران بروند! به دلیل همین نابسمانی‌ها و مشکلات و البته پرداختی‌هایی که به موقع و کامل داده نمی‌شود. اینقدر همه چیز بی‌نظم است که نمی‌توانند برای زندگی خودشان تصمیم بگیرند و برنامه‌ریزی کنند. همین عاملی می‌شود تا با رقم کمتری راضی به بازی در تیم‌های خارج از ایران شوند و این واقعا درد بزرگی است. الان استقلالی که اینقدر عشق در آن هست و اینقدر هوادار دارد و آدم‌ها را بزرگ می‌کند به خاطر مشکلاتی که در مدیریتش هست، مدیریت منظورم نوع اداره است، کار را به جایی رسانده که این تیم یک زمین تمرین هم برای خودش ندارد باعث شده تا بازیکنان ترجیح بدهند این همه عشق را ول کنند و بروند در جایی خلوت بازی کنند و این واقعا درد بزرگی است!

* باید اینطور از حرف آخرت نتیجه گیری کرد که امکان دارد روزبه چشمی و علی کریمی برای تمدید و ادامه همکاری نیایند؟

قطعا احتمال آن هست. اگر همه چیز استقلال سر جای خودش باشد، چه کسی دوست دارد این تیم را رها کند؟ چه کسی دوست دارد از این همه هوادار دل بکند و جای دیگری بازی کند؟ موقعی که شرایط به این شکل است، بازیکن به سرش می‌زند که رها کند و برود به جایی که در آرامش و دور از حواشی باشد چون اینجا هیچ چیز سر جایش نیست و فشار هم تا دل‌تان بخواهد هست. همه جوره فشار هست روی تیم. مشخص است که بازیکن تشویق می شود خیلی راحت تیم را رها کند و برود بدون دغدغه فوتبال حرفه‌ای بازی کند. برود تمرین کند در زمین تمرین مشخص و در سالن بدنسازی کار را دنبال کند و در کمترین فشار با حقوق به موقع کار را دنبال کند و فقط فوتبال بازی کند. این درد بزرگی است که فکر نکنم حالا حالاها درست شود.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • رضا IR ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
  3 0
  گفته پاتو دراز نکن خودش که در مورد همه چی افاضه میکنه!خودش تو تیم باند داره! خودش بی ام و میگیره! خودش پای پرواز ناز میکنه؟خودش...
 • فاطمه IR ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
  2 1
  مگه اینکه خدا به داد تیممون برسه تیم‌ سوگولی بابا مسعود داره میترکه انقد بازیکن خریده اونوقت تیم بابا منصور و ناصرخان باید تو همچین وضعیتی باشه
  • Reza IR ۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
   0 1
   کدوم از بازیکنای پرسپولیس در حد بیرانوند ترابی و علیپور بودن؟ دیشب سلطانی فر گل زد؟ سلطانی فر هر بازی به ما دلار میده؟ خسته نمیشین از توهم تیم شما هیچی نمیشه چون بازیکناتون غیرت ندارن چون گندتون شده دانشگر و چشمی که کتکتون میزنن پرسپولیسم سید جلاله که رو نیمکت میشنه صداش در نمیاد یا شجاع که از بیحالی فشارش افت میکنه
 • ساعد IR ۲۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
  3 0
  آقای وریا .. این گلیم کجاست و مال کیه که شما بیشتر از گلیم ات داری پا تو دراز میکنی و اظهار نظر میکنی .. خود شما چکاره ای با آن همه حاشیه ..
 • SE ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
  1 0
  تو خودت اصلا گلیم نداری کلا بیرونی
 • محسن بیک IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
  0 0
  مگه لک. پهلوان. آل کثیر . آقایی کم بازی کنانی هستند. هر سال وزارت بهترین و آس ترین بازیکنان لیگ رو برای سوگولیش محیا میکنه. مثل ترابی؛ امیری؛ بیرانوند؛.... و همین خرید های امثال. استقلال اگه پنجره اش بسته هم نبود بازی کنه نگرفته که بتونه بازی رو در بیاره . سرمربی پرسپولیس همیشه مثل برق مشخص میشه حتی اگه اون مربی با یه تیم دیگه قرارداد داشته باشد. امان از دست این بابا مسعود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس