دلیل اصلی افزایش قیمت‌ها

رئیس اتاق اصناف تهران معتقد است: نوسان ارز باعث افزایش قیمت‌ها شده و فروشنده چون گران می‌خرد ناچار است گران بفروشد قیمت درج شده بر کالاها مبنای نظارت و تصمیم گیری بازرسان ماست.

به گزارش مشرق، قاسم نوده‌فراهانی در برنامه تیتر امشب با بیان اینکه همواره در سطح بازار تعدادی بازرس برای نظارت بر قیمت‌ها داریم، گفت: آنچه مهم است اینکه بحث گرانی و گرانفروشی دو مقوله جدا از هم است که گرانفروشی در سطح عرضه به عهده بازرسان اصناف است.

او تاکید کرد: ما همیشه واحدهای صنفی را ملزم می‌کنیم تا کالایی را بدون فاکتور معتبر نخرند.

نوده فراهانی ادامه داد: دلیل این اقدام نیز این است که قیمت درج شده بر کالاها مبنای نظارت و تصمیم گیری بازرسان ما در مورد واحدهای صنفی قرار می‌گیرد.

رئیس اتاق اصناف تهران معتقد است: وقتی کالایی از یک قیمت مشخص ظرف چند روز بالاتر می‌رود مسئولیت آن بر عهده واحد صنفی نیست و واحد صنفی از سود متعارف خود نباید ریالی اضافه بگیرد.

او اعلام کرد: پرونده‌های ارجاعی به سازمان تعزیرات هم نتیجه بازرسی بازرسان اتاق اصناف است که در نوبت رسیدگی قرار می‌گیرند.

نوده فراهانی در ادامه متذکر شد: نوسان ارز باعث افزایش قیمت‌ها شده و فروشنده، چون گران می‌خرد ناچار است گران بفروشد.

رئیس اتاق اصناف تهران با اعلام اینکه مبالغ جریمه در قانون کم است و بازدارنده نیست، گفت: با ۱۶۰ بازرس و امکانات اندک نمی‌توان شهری به بزرگی تهران را کنترل کرد.

مجتبی ماجد مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت نیز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، بخشی از همکاران بازرس ما مشمول دورکاری شدند.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی هم با تائید این گفته که برخی از قوانینی که در نظام صنفی وجود دارد بازدارنده نیست، گفت: خلاءهای قانونی را مکتوب به رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور، مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت و تمامی دست اندرکاران اعلام کرده ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • حقدوست IR ۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
  1 0
  بنده حاضرم با حقوق پایینتر از بازرسان شما به تیم بازرسی بپیوندم مطمعنا به جز بنده به راحتی میتوان افراد معتمد و امین برای بازرسی پیدا کرد بحث گرانی جدا اکثریت فروشگاه ها و اصناف امروز به شدت مشغول گرانفروشی هستند ، کد رهگیری کالا و سیتم جامع فروش بر اساس فاکتور میتواند از گرانفروشی جلوگیری کند تمام فروشگاه ها باید به سیستمی متصل باشند و برای کوچکترین فروش فاکتور صادر کنند تا هم در سیستم ثبت و نظارت شود و هم فاکتور ان به مشتری داده شود و این کار و بارکد گذاری کالاها و نظارت بر انبار و کم فروشی و جریمه بازدارنده میتواند راهگشا باشد و حتا تورم و قیمت ارز را تا کد زیادی مهار کند و دست سودجویان و دلالان را قطع کند ، و این کار کمی سخت و اما کاملا شدنیست اگر فقط دلالان و سودجویان و احتکارگران مسدود شوند اقتصاد کشور زمین تا اسمان تغییر میکند و همین دلالان مجبور به تولید میشوند و سود باید فقط به تولید کننده اصلی تعلق گیرد ، اقتصاد ما نیاز به اینهمه دلال ندارد که چنصد برابر بیشتر از تولید کنندگان هستند و سودش را هم انان میبرند باید ساختار اصلاح و شغل شریف دلالی و پنهان کردن کالا به قصد گرانی به کل حذف شود و مردم را هم از بازار دلالی و سود جویی خارج کرد که اگر نکرد به زودی کل مردم ایران به شغل شریف دلالی روی میاورند و همه چیز نابود خواهد شد
 • IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
  0 1
  ایکاش در کره شمالی بودیم تا این فرد با این توجیهاتش ...میشد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس