صیادان فلسطینی

جنبش جهاد اسلامی فلسطین اقدام نیروهای گارد ساحلی مصر در به‌شهادت رساندن دو صیاد فلسطینی غزه را محکوم کرد و خواستار آزادی صیاد بازداشت شده شد.

به گزارش مشرق، جنبش جهاد اسلامی فلسطین اقدام نیروهای گارد ساحلی مصر در شلیک به صیادان فلسطینی غزه را به شدت محکوم کرد.

بیشتر بخوانید:

۹۲ بار تیراندازی به سمت ماهیگیران غزه از ابتدای امسال

این جنبش امروز شنبه با صدور بیانیه‌ای در واکنش به این حادثه، ضمن تسلیت گفتن به خانواده‌های صیادان و ماهیگیران شهید غزه‌ای، خواستار حمایت از آن‌ها شد.

جهاد اسلامی در این بیانیه همچنین از مقامات مصری خواست یکی از ماهیگیران فلسطینی را که در بازداشت نیروهای مصری است، آزاد کنند.

رسانه‌های فلسطینی دیروز جمعه اعلام کردند که نیروهای گارد ساحلی مصر به قایق چند ماهیگیر فلسطینی آتش‌ گشوده و دو تن از آن‌ها را کشته‌اند.

بر اساس این گزارش‌ها، در این قایق ماهیگیری سه برادر مشغول کار صید ماهی بودند که دو تن از آن‌ها در همان لحظه به شهادت رسیده‌اند و برادر سومی در بازداشت نیروهای مصری است.

گارد ساحلی مصر پیشتر نیز در اقدامی مشابه به سمت ماهیگیران فلسطینی نوار غزه آتش گشوده و شماری از آن‌ها را بازداشت کرده بودند.

این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که رژیم صهیونیستی برای اعمال فشار به گروه‌های فلسطینی مقاومت در غزه، هر از گاهی محدوده صید را کاهش داده یا اجازه صید به ماهیگیران غزه‌ای را صادر نمی‌کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس