عمران‌خان: به تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس پایبندیم

نخست وزیر پاکستان روز جمعه در سخنانی تاکید کرد که این کشور همچنان به تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس پایبند است.

به گزارش مشرق، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان روز جمعه هشدار داد که جامعه بشری با خطر مسابقه تسلیحات هسته‌ای مواجه است.

وی در ادامه سخنانش گفت که همکاری و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی در حال نقض شدن هستند و هند در اقدامی که نقض آشکار قطعنامه‌های سازمان ملل به شمار می‌آید جامو و کشمیر را به اشغال خود در آورده است.

نخست وزیر پاکستان به موضوع فلسطین نیز اشاره کرد و گفت که اسلام‌آباد به راه حل دو دولت و تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس پایبند است.

این سخنان نخست وزیر پاکستان در حالی مطرح می‌شود که امارات و بحرین در ۱۵ سپتامبر جاری توافق عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی را امضا کردند؛ اقدامی که خشم گروههای فلسطین و ملل مسلمان را به همراه داشت و از آن تحت عنوان خیانت به مسئله فلسطین یاد شد.

«عبدالمجید تبون» رئیس جمهور الجزایر در سخنرانی مجازی خود برای مجمع عمومی سازمان ملل گفته بود که الجزایر از آرمان فلسطین حمایت و تأکید کرد که حق ملت فلسطین در تشکیل کشوری به پایتختی قدس، غیر قابل چانه‌زنی است.

رئیس جمهور الجزایر  با بیان اینکه «مسئله فلسطین برای الجزایر و ملتش، یک مسئله مقدس و مهم‌ترین مسئله باقی خواهد ماند»، خاطر نشان کرد: «بار دیگر حمایت ثابت خود را از ملت، آرمان عادلانه و حق غیر قابل تصرف فلسطین در تشکیل کشور مستقل و دارای حاکمیت، اعلام می‌کنیم».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس