تاکید رئیس جمهور لبنان بر اجبار رژیم صهیونیستی در رعایت قطعنامه ۱۷۰۱

رئیس جمهور لبنان از جامعه بین الملل درخواست کرد تا رژیم صهیونیستی را به اجرای مفاد قطعنامه ۱۷۰۱ ملزم و از حمله ارتش این رژیم به اراضی سوریه جلوگیری کنند.

به گزارش مشرق به نقل از الجزیره، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان در سخنرانی از افزایش میزان فقر در این کشور در نتیجه انفجار ویرانگر بندر بیروت خبر داد.

وی در ادامه با درخواست از جامعه بین الملل برای ارسال فوری کمک های همه جانبه به لبنان برای بازسازی بیروت گفت: اعلام کردیم که بیروت یک شهر مصیبت زده و بحرانی است و ارتش لبنان برای رسیدگی به امور آسیب دیدگان مسئولیت امور را بدست می گیرد. برای بازسازی بیروت می توانیم مسئولیت بازسازی هر بخشی از این شهر را به یک کشور واگذار کنیم.

از تمامی کشورهای حامی لبنان درخواست می کنیم تا به تعهدات خود در اجرای کمک های مالی مستقیم پایبند بوده و هر چه سریع تر عمل کنند.

عون درباره وضعیت آوارگان سوری نیز تاکید کرد:  تمام تلاشمان را بکار می گیریم تا تمامی آوارگان سوری بدون مشکل به منازل خود بازگردند. از جامعه بین الملل درخواست می کنیم تا رژیم صهیونیستی را به اجرای مفاد قطعنامه 1701 ملزم و از حمله ارتش این رژیم به اراضی سوریه جلوگیری کنند.از همکاری مناسب و پایدار ارتش لبنان با نیروهای سازمان ملل (یونیفل) قدردانی می کنیم و بر لزوم اجرای تمام و کمال قطعنامه 1701 در منطقه تاکید می کنیم.

رئیس جمهور لبنان در پایان بر حق مردم این کشور در مالکیت و استفاده از منایع نفتی و گازی در برابر طمع ورزی صهیونیست تاکید ورزید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس