کد خبر 1121701
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
اولتیماتوم شهرداری به مالکان گودهای رها شده/مدیریت شهری در پایتخت با کل کشور فرق دارد

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: مالکان خودشان گودها را پیش از شهرداری پر کنند وگرنه هزینه مضاعفی باید پرداخت کنند.

به گزارش مشرق، عبدالرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در نشستی خبری که به صورت برخط برگزار شد گفت: اگر ما تراکمی که به واحدها و پارسل های واقع در شهر به عنوان یک امتیاز می دهیم که  در واقع یک امتیاز است و حقی نیست و این موضوع منوط به این است که شهر هم از این امتیاز داده شده منتفع شود.

وی ادامه داد: در گام نخست تلاش کردیم بدون ضابطه پروانه ندهیم و کاربری ها براساس طرح تفصیلی باشد اما همچنان ادعایی نداریم که به طور کامل جلوی شهر فروشی را گرفته ایم.

گلپایگانی گفت: زمانی این موضوع محقق می شود که در ازای آن امتیازی که به هر پارسل می دهیم به همان اندازه هم شهر از آن امتیاز منتفع شود و باید به اعنوان یک ابزار قدرتمند از آن استفاده شود.

معاون شهردار تهران گفت: اتفاقات مبارکی میان آتش نشانی و معاونت شهرسازی رخ داده است که آخرین آن الزام قطعات زیر ۲۰۰ متر برای استفاده از تجهیزات آتش نشانی و ایمنی بخش بوده است.

وی به بحث گودهای پرخطر هم اشاره کرد و گفت این موضوع برای هروندان همواره مشکلات و نگرانی هایی به همراه داشته است که ما لایحه ای در این خصوص تنظیم کردیم.

گلپایگانی گفت: مالک موظف است که گود برداری را به موقع تعیین تکلیف کند و اگر این اتفاق نیافتد از طریق ضمانت نامه ارائه شده حتما اقدام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که ساخت و سازشان را رها کرده اند در جریان باشند که شهرداری این وضعیت را تحمل نمی کند و حتما با این افراد مکاتبه خواهد شد و تا پایان سال حتما این وضعیت به یک سرانجام ایمن خواهد رسید.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: به مالکین می گوییم که هر چه سریعتر خودشان گودهای ایجاد شده را پر کنند زیرا در غیر اینصورت ما خودمان این کار را خواهیم کرد و هزینه مضاعفی باید بپردازند.

وی به جایگاه پایتخت اشاره کرد و گفت پایتخت یک سری الزاماتی دارد و مدیریت شهری در پایتخت یک سری تفاوت های عمده با سایر مدیریت شهری در کل کشور دارد.

گلپایگانی تصریح کرد: نمی شود به پایتختی که متشکل از چندین شهر مثل ری و شمیرانات است مثل سایر پایتخت ها با آن برخورد شود و موضوعات سطحی دیده شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس