عکس/ جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا

وزیر اقتصاد از بررسی درخواست نمایندگان مجلس جهت تحقیق و تفحص از بانک‌های خصوصی در کمیسیون اقتصادی خبر داد و گفت: در این باره بحث و بررسی‌های لازم صورت گرفت.

به گزارش مشرق، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز  (سه‌شنبه یکم مهر) بعد از حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت: امروز در کمیسیون اقتصادی مجلس حاضر شده و به سؤالات اعضای کمیسیون پاسخ دادم. 

بیشتر بخوانید:

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت چه گذشت؟ +عکس

وی افزود: یکی از مواردی که چندین نماینده سؤال داشتند درباره مشکلات مربوط به قوانین تجارت خارجی و ترخیص کالا از گمرکات بود.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: جلسه‌ای در این باره در گمرک برگزار شده بود که در آن جلسه گزارشی از پیشرفت‌های گمرک ارائه شده بود و نمایندگانی که در این موضوع سؤال داشتند اعلام کردند قانع شده اند.

وی افزود: بخش دیگری از سؤالات مربوط به ترخیص کالا بود که توضیحات لازم را هم ارائه کردم؛ ضمن اینکه بخش دیگری از مشکلات مربوط به عدم اظهار کالا در گمرکات است که نمی‌توانیم آن را رسوب کالا بنامیم زیرا این اجناس در بنادر وجود دارد و تاکنون تخلیه نشده است.

دژپسند خاطرنشان کرد: برخی از اجناس و کالاها  به گمرک اظهار شده اما از آنجا ترخیص نشده است که البته یکی از علل عمده آن تأیید منشأ ارز است که باید توسط بانک مرکزی صورت گیرد که تابع قوانین و مقرراتی است که تاکنون اقدامات لازم در این باره صورت نگرفته است.

وی افزود: اخیراً بانک مرکزی تسهیلات لازم را برای ترخیص کالاهای اساسی که در گمرکات هستند ایجاد کرده است.

بیشتر بخوانید:

تصمیمات مهم دولت بـرای حمایت از بازار سرمایه

وزیر اقتصاد گفت: واردکنندگان باید اقدامات ترخیص کالای خود از گمرکات را انجام دهند چرا که زمینه‌ لازم در گمرک آماده است.

دژپسند افزود: بخش دیگری از سؤالات در کمیسیون اقتصاد مربوط به نظام بانکداری بود به ویژه عملکرد بانک‌های خصوصی؛ تعدادی از نمایندگان تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌های خصوصی را داشتند که در این باره بحث و بررسی شد و قرار شد طی ۱۰ روز آینده وزارت اقتصاد نظر خود به صورت مکتوب اعلام کند.

وی خاطرنشان کرد: ما نیازمند آن هستیم جلساتی را به صورت مشترک با نمایندگان در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های تابع داشته باشیم و به همین دلیل برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس