نتایج درمانی سه داروی مورد استفاده برای بیماران کرونا

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در ارتباط با تاثیر سه داروی مورد استفاده برای بیماران کرونایی که در بیمارستان بستری می شوند، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش مشرق، پیام طبرسی، با اشاره به داروهای «رمدسیویر»، «فاویپیراویر» و «اکتمرا» که برای بیماران کرونایی مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: این داروها هیچ کدام معجزه ای کرونا نمی کنند، ممکن است درصدی تاثیر داشته باشند اما موجب جلوگیری از مرگ و میر به طور کامل نخواهند شد.

وی افزود: تاثیر هیچ کدام از این داروها در مطالعات بالینی به اثبات نرسیده و فقط اثراتی در مطالعات موردی گزارش شده است وزارت بهداشت این امکان را برای پزشکان ایجاد کرده تا در صورت نیاز این داروها را تجویز کنند.

بیشتر بخوانید

تولید تست تشخیص کرونا در ۹۰ دقیقه

طبرسی ادامه داد: آخرین مطالعه ای که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شد، به تاثیرات داروی اکتمرا پرداخته که دو مقاله در این خصوص منتشر و یک مقاله در دست انتشار است.

وی افزود: همچنین یک مقاله با محوریت تاثیر داروی اینترفرون چاپ شده و مقاله دیگری نیز در این خصوص در حال انتشار است. از طرفی ارائه طرحی مشترک با سازمان بهداشت جهانی در دستور کار است است. کماکان تحقیقات برای کشف دارویی که نقش درمانی داشته باشد، ادامه دارد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • US ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
    0 1
    این دارو ها اولا دارای عوارض زیادی هستند. ثانیا این دارو ها بسیار گران بها می باشند. بنابراین بر طبق چه مدرک علمی وزارت بداشت این دارو ها را برای کرونا مجوز مصرف داده است؟ ایا دادگستری نباید در این مورد ورود کند. وظیفه مجلس در این مورد چه هست؟ اقای روحانی نباید یک اوردنگی به نمکی بزند؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس