کد خبر 1120293
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
عکس/ جبهه‌ها تجلی حضور دسته‌گل‌های دریادل

جبهه‌ها سراسر تجلی حضور دسته‌گل‌های دریادلی بود که همانند درخت، ایستادند؛ همان مردان خدایی که به همه زیبایی‌های دنیا پشت پا زدند و آسمانی شدند.

به گزارش مشرق، دل‌های انسان‌ها را عکس‌هایی آرام می‌کنند که در آن آسمان، گل، درخت، دریا و زیبایی‌هایی این‌چنینی دیده می‌شوند؛ شاید برای همین است که دل‌های جاماندگان قافله شهادت را هم، عکس‌های جبهه و جنگ آرام می‌کند؛ عکس‌هایی که اگرچه ما در آن، در ظاهر مردانی با لباس خاکی می‌بینیم؛ اما به قول همان شعر معروف «یاد امام و شهدا...»، هزارتا کهکشون، سرتاسر هفت آسمون، مونده به زیر پرشون...؛ عکس‌هایی که دقیقاً در آن، آسمان، گل، درخت، دریا دیده می‌شوند؛ اما کمی متفاومت‌تر؛ آری! جبهه‌ها سراسر تجلی حضور دسته‌گل‌های دریادلی بود که همانند درخت، ایستادند؛ همان مردان خدایی که به همه زیبایی‌های دنیا پشت پا زدند و آسمانی شدند.

تصویر زیر مربوط است به حضور سرزده شهید «محمدابراهیم همت» فرمانده شجاع لشکر ۲۷ محمدرسول‌الله (ص)، در تاریخ ۲۰ شهریور سال ۱۳۶۲، در چادر رزمندگان لشکر و به جان شنیدن مطالب و نظرات آن‌ها، آن‌هم با سیمای روحانی و کلام معنوی خود که با تأثیر دلنشینی عجین شده است.

نفرات حلقه وسط از سمت راست: شهید «رضا شیرازی» مسئول واحد ضد زره لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) - شهید «محمدابراهیم همت» فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) - شهید «حسن حسنی» مسئول تبلغات تیپ ذوالفقار - «سیدجواد هاشمی فشارکی» جانشین واحد زرهی لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص).

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • حسین IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
  2 0
  شما مرد بودین در عوض الان یک گروه ...
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  0 0
  بارها با كساني كه دست اندركار آثار دفاع مقدس بوده‌اند گفته شده: همه خاطرات و آثاري كه از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بيان شده خوب و لازم و البته هنوز ناكافي. اما دفاع 8 ساله ما روي ديگري هم داشته و آن بازيابي خاطرات ارتش صدام است.با توجه به ارتباطي كه ملت ما با ملت عراق دارد كه در راهپيمايي اربعين بخوبي قابل مشاهده است، هنوز هستند افسران و نظاميان ارتش صدام كه گوشه و كنار آن كشور زندگي ميكنند و اين آمادگي را دارند و يا ميتوان با جلب اعتماد آنان اين آمادگي را در آنان بوجود آورد و ناگفته‌هاي بسياري را در حقانيت و مظلوميت ملت ما در دفاع 8 ساله به خاطر آورند. مثلا خاطرات بازماندگان شهر حلبچه قابل واكاوي و بازيابي مجدد است. طبعا نيروهاي حشدالشعبي در اين مورد ميتوان ياوران خوبي در اين كار عظيم باشند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس