سید عمار حکیم نمایه

سید عمار حکیم با رد هرگونه توافق سازش گفت: عادی سازی میان عراق و رژیم صهیونیستی صورت نمی‌گیرد و مساله فلسطین پایان نخواهد.

به گزارش مشرق به نقل از دفتر رسانه‌ای جریان حکمت ملی عراق، «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف عراقیون در دیدار با گروهی از توانمندان و چهره‌های موفق در زمینه شغلی، روسای سندیکاها، نخبگان و فعالان جنبش مردمی تاکید کرد: عادی‌سازی میان عراق و رژیم صهیونیستی صورت نمی‌گیرد و مساله فلسطین پایان نخواهد یافت و پیچیدگی‌های گسترده‌ای در این مساله وجود دارد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق ادامه داد: ما بر لزوم حل مشکلات حل و فصل نشده میان بغداد و اربیل تصریح کرده و به این امر اشاره کردیم که سفر نخست وزیر به کردستان، سفری متفاوت بود و رویکرد مثبت موجود در دیدار برهم صالح، رئیس جمهوری با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیری در آرام کردن اوضاع نقش‌آفرین است.

وی اظهار داشت: ما نظر خود را نسبت به قانون خشونت خانواده ابراز کرده و بر لزوم مقابله با پدیده‌های خشونت تاکید کردیم، اما بدون آنکه نسبت به انسجام خانواده کوتاهی شود. ما خواهان بازنگری در راه‌حل‌ها در راستای همخوانی با ماهیت جامعه و عادات و رسوم آن شدیم.

سید عمار حکیم در پایان تصریح کرد: «ابتکارعمل الانبار پایدار» شکست نخورده است، بلکه آنقدر که فرهنگ پذیرش و نیز دعوت به سازش تاریخی، نتایج مثبت ارائه می‌دهد، فرهنگ در هم شکستن، چنین نتایجی ارائه نمی‌دهد. ما به قرارداد اجتماعی به عنوان نماد وسیع‌تری از دو ابتکار عمل پیشین اعتقاد داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس