محمد عبدالسلام

سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن خواستار تشکیل یک ائتلاف اسلامی ضد عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش مشرق، سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن سازش با رژیم صهیونیستی را با نقش اتحادیه عرب به طور کامل در تعارض خواند و تاکید کرد و گفت که اتحادیه عرب به اداره کوچکی زیرنظر واشنگتن تبدیل شده است.

«محمد عبدالسلام» در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت: «عادی سازی کاملاً با نقش اتحادیه عرب مغایرت دارد و امروز اتحادیه عرب ثابت کرده است که حافظ منافع اسرائیل است  و آنچه اتحادیه عرب امروز در خصوص عادی سازی انجام می‌دهد یک اشتباه استراتژیک است».

بیشتر بخوانید:

بیانیه مشترک آمریکا، اسرائیل و بحرین پیرامون عادی سازی روابط

واکنش تشکیلات خودگردان به عادی‌سازی روابط بحرین با اسرائیل

وی با تاکید بر مخالف قاطع ملت یمن با موضع اتحادیه عرب و سازش با رژیم صهیونیستی گفت: «اگر اتحادیه عرب بخواهد به این رویکرد فعلی خود ادامه بدهد، ما از آن تبرئه می‌جوییم و روی ملت‌های بیدار حساب می‌کنیم.»

به نوشته المیادین سخنگوی انصار الله در این مصاحبه خواستار تشکیل «یک ائتلاف اسلامی ضد سازش» با رژیم صهیونیستی شد.

عبدالسلام در بخش دیگری از این گفت‌وگو عملیات نظامی نیروهای مسلح یمن علیه عربستان را پاسخ به تجاوز مستمر سعودی‌ها خواند و گفت: «تا زمانی که تجاوز علیه یمن ادامه داشته باشد ما به عربستان و امارات پاسخ خواهیم داد».

نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب در روز چهارشنبه اقدام امارات در سازش با رژیم صهیونیستی را محکوم نکرد.

در حالی که هنوز یک ماه از اعلام توافق عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی نمی‌گذرد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ساعتی پیش از توافق مشابهی میان بحرین و رژیم صهیونیستی خبر داد.

قرار است سه‌شنبه هفته آینده مقامات امارات و رژیم صهیونیستی در مراسم امضای توافق عادی‌سازی روابط موسوم به «توافق صلح ابراهیم» حضور داشته باشند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس