کد خبر 1117216
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰
ترافیک پرحجم در ورودی شرقی تهران/ هراز ساعت ۱۶ یک‌طرفه می‌‌شود

فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران گفت: تردد وسایل نقلیه از شمال به جنوب محورهای شرق استان تهران نیمه‌سنگین و پرحجم در جریان است و محدودیت یکطرفه شدن محور هراز نیز لغو شد.

به گزارش مشرق، سیاوش محبی، فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران دقایقی پیش در خصوص اوضاع ترافیکی محورهای هراز، فیروزکوه، امام رضا (ع) و بزرگراه حرم به حرم اظهار کرد: هم‌اکنون تردد وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور هراز نیمه سنگین و پر حجم گزارش شده و در شهرهای عبوری این محور ماننده رودهن، بومهن، آزادراه تهران - پردیس و محور قدیم جاجرود ترافیک با حجم بیشتری وجود دارد.

وی با بیان اینکه حادثه خاصی در محورهای مواصلاتی شرق استان تهران رخ نداده است، گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده مبنی بر اینکه در صورت افزایش بار ترافیکی و پس‌زدگی بار ترافیکی، محور هراز یکطرفه شود به دلیل عدم وجود ترافیک‌های سنگین، یکطرفه شدن این محور لغو شد.

فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران افزود: آمد و شد انواع وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور فیروزکوه نیمه‌سنگین و پرحجم گزارش شده و خودروها بدون گره ترافیکی در حال عبور از این محور مواصلاتی کشور هستند.

محبی با بیان اینکه در محدوده گیلاوند شاهد افزایش بار ترافیکی هستیم، تأکید کرد: عبور و مرور انواع وسایل نقلیه از جنوب به شمال و شمال به جنوب محور امام رضا (ع) و بزرگراه حرم به حرم، نیمه سنگین و روان گزارش شده و مشکل خاصی برای تردد وسایل نقلیه از این محورها وجود ندارد.

وی ادامه داد: متأسفانه بیشترین آمار تصادفات به دلیل خستگی و خواب آلودگی و در ۲۰ کیلومتری مقصد مسافران رخ می‌دهد، بنابراین هم وطنان قبل و در حین مسافرت به گونه‌ای که در هر دو ساعت رانندگی حداقل ۱۵ دقیقه را در مکان‌های مجاز به استراحت پرداخته و سپس ادامه مسیر دهند تا شاهد حوادث ناشی از خستگی و خواب آلودگی نباشیم.

 محبی تأکید کرد: هم‌وطنان با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، رعایت فاصله طولی مناسب نسبت به خودروهای جلویی، عدم ارتکاب تخلفات حادثه‌ساز مانند سرعت، سبقت و انحراف به چپ و همچنین رعایت مدیریت زمان می‌توانند سفری بدون خطر را برای خود و دیگر هموطنان‌مان رقم بزنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس