رئیسی نمایه

رئیس قوه قضائیه گفت: اصل ۴۴ و خصوصی‌سازی اگر درست اجرا می‌شد امروز با این مشکلات مواجه نبودیم.

به گزارش مشرق، آیت الله ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز در شورای اداری چهارمحال و بختیاری، گفت: نکاتی که توسط امام جمعه شهرکرد، استاندار و نمایندگان استان در این جلسه مطرح شد، هیچ کدام از قلم نخواهد افتاد و حتما در آینده پیگیری خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اهمیت رعایت عدالت در تمام حوزه‌ها گفت: عدالت در سازمان اداری کشور یکی از نیازهای مهم ملی است و هرگونه ترک فعل و کوتاهی در اجرای عدالت خسارات زیادی برای کشور خواهد داشت.

ببینید:

عکس/ سفر رئیس قوه قضائیه به چهارمحال و بختیاری

رئیسی با اشاره به راهبردهای اساسی در بیانیه گام دوم انقلاب، توضیح داد: امروز پرچم عدالت‌خواهی  حق‌خواهی در دستان رهبر معظم انقلاب است و بنده و سایر همکارانم سربازان ایشان هستم و تلاش می‌کنیم دغدغه ایشان در خصوص مبارزه با فساد و گسترش عدالت را برطرف نمائیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه امروز خواست عمومی مردم از ما مسؤولان گسترش عدالت و برخورد با فساد است، توضیح داد: مردم با کمی‌ها و کاستی‌ها می‌سازند اما تبعیض و بی‌عدالتی را بر نمی‌تابند، درست است امروز گسترش عدالت وظیفه اصلی قوه قضائیه است ولی همه آحاد جامعه و تک تک افراد باید در این خصوص کمک کنند.

عدالت با سخنرانی محقق نمی‌شود/ مردم باید عدالت را در زندگی خود احساس کنند

وی خاطرنشان کرد: عدالت با سخنرانی و مقاله ایجاد نمی‌شود بلکه باید ما مدیران سازوکار عدالت را طراحی کنیم تا عدالت در جامعه ساری شود و همه مردم عدالت را حس کنند.

ببینید:

پاسخ رئیسی به تظلم‌خواهی پیرمرد کشاورز +فیلم

وی با اشاره به پتانسیل‌های کشاورزی و گردشگری چهارمحال و بختیاری تشریح کرد: این وظیفه همه مدیران است که کمک کنند وضعیت موجود را احصا کنند و برای رسیدن به وضع مطلوب تلاش کنند.

رئیسی در خصوص مسئله آب توضیح داد: برنامه توسعه تکالیفی را ایجاد کرده و دستگاه‌ها موظف هستند آن تکالیفی که بر عهده آنان گذاشته شده است در چارچوب برنامه‌های توسعه پیگیری کنند.

اشتغال دغدغه مشترک مدیران چهارمحال و بختیاری است

وی با اشاره به اینکه قانون ضعیف و اشکال‌دار از بی‌قانونی بهتر است، تبیین کرد: موضوع اشتغال امروز دغدغه همه مدیران این استان است و در برخی از مناطق هم آب مکفی وجود دارد و هم خاک مناسب، پس چرا باید کسی در این منطقه بیکار باشد؟

ببینید:

فیلم/ قطع برنامه و تکریم خانواده شهید توسط رئیس قوه قضائیه

رئیسی با اشاره به اینکه فعال کردن اقتصاد گردشگری بسیاری از گره‌های این استان را باز می‌کند، گفت: این استان می‌تواند قطب گردشگری بشود؛ همچنین صنایع تبدیلی در این استان می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند و این مسئله‌ای دست نیافتنی و غیرواقعی نیست.

وی خطاب به مدیران چهارمحال و بختیاری گفت: اختیار مدیران استانی کم نیست، ابتکار عمل بسیاری از گره‌های استان را باز می‌کند و نباید منتظر تصمیمات مرکز بود باید با همین امکانات و همین ظرفیت و بودجه موجود یک اقدامات متفاوتی انجام شود.

حدود ۷۰ درصد گره‌ها و مشکلات با ابتکارات مدیریتی حل می‌شوند

رئیس دستگاه قضا نقش سازوکار اداری و بودجه و موارد دیگر را در موفقیت‌های سازمانی مهم دانست و اضافه کرد: حدود ۷۰ درصد گره‌ها و مشکلات با ابتکارات مدیریتی حل می‌شوند و مدیرانی موفق خواهند شد که برای رفع کاستی‌ها منتظر تصمیمات تهران نمی‌مانند؛ به تعبیر دیگر، امروز رهبر معظم انقلاب از مجلس، قوه قضائیه، تشکل‌های دانشجویی و همه درخواست کار جهادی دارند.

وی با اشاره به اینکه شهید سردار سلیمانی نماد تفکر جهادی است، بیان کرد: کاری که سردار سلیمانی در منطقه انجام دادند این بود که با ظرفیت‌های داخلی کشورهای منطقه مشکلات‌شان را برطرف کرد و برای حل مشکلات آنان منتظر بودجه یا نیرو نماند بلکه با ابتکار عمل از ظرفیت‌های موجود بهترین بهره‌برداری را انجام داد.

درخواست فوری قاضی القضات از وزاری نفت و نیرو

رئیس قوه قضائیه خطاب به وزرای نیرو و آب گفت: از دو وزیر محترم درخواست دارم خیلی فوری به موضوع نشت نفت در آب رودخانه منطقه سرخون ورود کنند و با تشکیل یک کارگروه ویژه به صورت فوری به مشکل مردم سرخون رسیدگی کنند.

رئیسی نسبت به موضوع پروژه‌های انتقال آب نیز توضیح داد: یک کارگروه ویژه برای حل مشکل آب در نظر گرفتیم و مسؤولیت این کارگروه را به معاون اول قوه سپردم تا هم حرف مردم و هم مسؤولان همه استان‌های درگیر با این موضوع را بشنوند و بررسی‌های اساسی در این خصوص گرفته شود.

تصمیم‌گیر مسایل آبی نیستیم اما نتیجه بررسی‌های خود را به شورای عالی آب خواهیم داد

وی ادامه داد: تصمیم گیر مسایل آبی قوه قضائیه نیست، بلکه شورای عالی آب است؛ ما بررسی‌ها را انجام می‌دهیم و نتیجه بررسی خود را به صورت رسمی به شورای عالی آب ابلاغ می‌کنیم.

رئیسی مدیریت آب را از مسایل مهم دانست و افزود: هیچ کس از صبح تا الان در خصوص عدم انتقال آب حرفی نزد بلکه حرف همه مردم و مسؤولان در تمام جلسات از صبح تا اکنون این بود که توزیع باید عادلانه باشد و این نکته بسیار مهمی است و من از وزیر محترم نیرو درخواست می‌کنم شورای عالی آب فعال شود و با حضور نماینده تمام استان‌های ذی‌نفع جلسات کارشناسی برگزار شود.

رئیسی: من از وزیر محترم نیرو درخواست می‌کنم شورای عالی آب فعال شود و با حضور نماینده تمام استان‌های ذی‌نفع جلسات کارشناسی برگزار شود

وی ادامه داد: بنده برای ایجاد دو کارگروه ویژه در خصوص موضوع نشت آب در منطقه سرخون و همچنین پروژه‌های انتقال آبی پیگیری‌های لازم را انجام خواهم داد و تاکید دارم این موضوع که امروز دغدغه تمام مردم و مسؤولان چهارمحال و بختیاری است به سرعت حل شوند.

بیکار کردن کارگران در شرایط فعلی اصلا به صلاح نیست

رئیسی با اشاره به موضوع کارگران اخراجی از یک واحد تولیدی، ادامه داد: ما مخالف به کارگیری افراد جدید در آن واحد تولیدی نیستیم ولی این مسئله که نیروی جدیدی به جای نیروهای اخراجی به کارگیری شود صحیح نیست و بیکار کردن کارگران در شرایط فعلی اصلا به صلاح نیست.

وی با اشاره به مشکلات کارگران، ادامه داد: مدیر آن کارخانه باید واحد تولیدش را فعال کند و با فعال کردن خط تولید جدید کارگران اخراجی را به کار بازگرداند؛ مدیران مربوطه در این خصوص باید جدیت به خرج دهند و به کارگیری کارگران را در دستور کار قرار دهد.

وی خصوصی‌سازی را امر مبارکی دانست و افزود: اصل ۴۴ و خصوصی سازی اگر درست اجرا می‌شد امروز با این مشکلات مواجه نبودیم و دولت در اجرای خصوصی‌سازی باید نظارت مستمر داشته باشد و برای توانمندسازی بخش خصوصی به کارفرمای خصوصی کمک کند.

وی با اشاره به اینکه ناامید کردن مردم و مسؤولان راهبرد دشمن است، بیان کرد: امام(ره) و مقام معظم رهبری به ما آموزش دادند به خداوند متعال توکل کنیم و با همت و اراده برای حل مشکلات مردم قدم برداریم تا مردم نتیجه خدمت‌گذاری ما را در زندگی خود احساس کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 21
 • IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
  4 1
  مدیریت ندارن یا مدیرشون خرابِ ، اونوقت ۷۰درصد هم حل نمیشه
 • IR ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
  3 0
  وقتی یک شرکت سود دندون گیری نداشته باشه بخش خصوصی وسوسه میشه شرکت رو تعطیل کنه و سرمایشو چوب حراج بزنه.
 • علی اصغر چراغچی_جانباز IR ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
  1 1
  حرف حرف حرف خجالت بکشید یک مدتی کار را به کاردان تحویل دهید اگر باشندو.....
  • احمد IR ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
   1 1
   گروهبانها رو بیرون کردیم که ژنرالها بیان. این شد نتیجه اش.
 • عافیت MZ ۰۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
  6 2
  بنام خدا. جدا آقای رئیسی،باید جور قوه مجریه راهم بکشد؟بیشتر این صحبتها،وظیفه روحانی است،نه قوه قضائیه.!روحانی راحت میخوابه چون رئیسی و قالیباف بیدارند. روحانی،آسوده بخواب،زیرا دیگران بیدارند.
  • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
   2 4
   مامانت فدات بشه همش بیداری این قدر خوب درد کار را فهمیدی
 • GB ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
  4 1
  آقای رییسی شخص تلاشگر و متعهد و جهادی هستند گفتار ایشان نوید بخش است اما دستورات ایشان به خوبی عمل نمی شود در مورد عدالت در ارجاع پرونده به کارشناسان رسمی متاسفانه پس از مدت کوتاهی دوباره برگشت به روال بی عدالتی سابق شاید هم بدتر از سابق
 • GB ۰۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
  1 1
  این ۷۰ در صد را چگونه به دست آورده‌اند؟
 • IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
  0 0
  هیچ کس نمی‌تواند این مشکلات را حل کند جز رییس محترم جمهور حالا هی اساتید محترم اقتصاد و دیگر دلسوزان انقلاب راه حل بدهند تا ایشان نخواهند نخواهد شد!!! ما مردم هم خود را آماده مرگ کرده ایم چند وقت دیگر لائیک‌ها و سکولارها می ریزند و حزب الهی ها را از بین می برند اینقدر اوضاع به نفع آنهاست!!! ما مردم خود را اماده شهادت کرده ایم تا یار که را خواهد و میلش به که باشد ...
  • احمد IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
   0 0
   لاییک ها و سکولارها هر وقت جرات کردن خودشون رو نشون بدن بیان از این حرفها بزنن.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس