کد خبر 1116908
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷
مصطفی ادیب نمایه

یک وبگاه لبنانی اعلام کرد، لیست نخست‌وزیر مکلف برای دولت آینده لبنان آماده است و هفته آینده آن را تحویل رئیس‌جمهور می‌دهد.

به گزارش مشرق، در ادامه گمانه‌زنی رسانه‌های لبنانی درباره تشکیل دولت جدید این کشور، وبگاه «النشره» گزارش کرد، پیش‌نویس پیشنهاد «مصطفی ادیب» نخست‌وزیر مکلف برای دولت آینده که متشکل از ۱۴ وزیر است، آماده است و شنبه یا دوشنبه هفته آینده آن را به «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان ارائه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

راز سفرهای مکرر ماکرون به لبنان

در ادامه این گزارش آمده، ادیب در تشکیل دولت ساختار طایفه‌ای لبنان را در نظر خواهد گرفت اما در رابطه با قوای سیاسی این کار را نخواهد کرد.

النشره سپس برخی از اسامی پیشنهادی در لیست ادیب را به این شرح اعلام کرد: «ابراهیم بصبوس» وزیر کشور، «رائد شرف الدین» وزیر دارایی، «ناجی ابوعاصی» وزیر خارجه، «رائد غیاض» وزیر ارتباطات، «ربیع بودانی»وزیر کشاورزی و کار، «جرج قرداحی» وزیر رسانه و فرهنگ و «عباس حلبی» وزیر اقتصاد.

بیشتر بخوانید:

آمریکا: حزب‌الله در دولت جدید لبنان نباید حضور داشته باشد

اعلام آمادگی حزب‌الله برای کمک به تشکیل کابینه لبنان

برخی منابع آگاه پیش‌بینی کردند که طرح پیشنهادی مصطفی ادیب مورد قبول واقع نمی‌شود و همه منتظرند تا ببینند فرانسوی‌ها در این زمینه چه کاری انجام می‌دهند.

اخیرا  «سالم زهران» مدیر مرکز رسانه‌ای «الارتکاز» لبنان اعلام کرد، «میشل عون» رئیس‌جمهور این کشور تمایل به تشکیل دولتی متشکل از ۲۴ وزیر و بدون ادغام وزارتخانه‌ها دارد. 

زهران با حضور در شبکه «المیادین» تصریح کرد: اما «مصطفی ادیب» نخست‌وزیر مکلف طرح تشکیل دولتی متشکل از ۱۴ وزیر را مطرح کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس