حزب‌الله نمایه

جریان مسیحی «الوطنی الحر» لبنان در بیانیه‌ای شدید اللحن به سخنان دیروز «سمیر جعجع» رئیس حزب «القوات اللبنانیه» که تلاش داشت با سخنان فتنه جویانه مشکلات کشورش را سر حزب الله خالی کند، پاسخ داد.

به گزارش مشرق، جریان مسیحی «الوطنی الحر»(میهنی آزاد) به ریاست «جبران باسیل»، «سمیر جعجع»، رئیس حزب «القوات اللبنانیه»(نیروهای لبنانی) را به دلیل سخنان دیروزش علیه حزب الله مورد انتقاد شدید قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری «لبنان ۲۴» جعجع دیروز در اظهاراتی علیه حزب‌الله  گفت که این حزب دیگر نمی‌تواند بدون ایجاد تغییر در نگرش و رفتارهای خود و همچنین در روابط خود با دولت به عنوان یک حزب‌سیاسی ادامه فعالیت دهد.

بیشتر بخوانید:

سمیر جعجع از حزب‌الله خواست به اسرائیل پاسخ ندهد

جریان ملی آزاد در بیانیه‌ای تاکید کرد: سمیر جعجع شخصیتی منفی است که فضای امید را کاملا مسموم می‌کند. او روزی نشده که فقط حتی یک ایده مثبت ارائه دهد و سخنرانی او خالی از هر گونه طرح و ایده‌ای مثبت و بالعکس مملو از سخنان تحریک آمیز، دروغ و افتراست».

در این بیانیه آمده است: «هر بار که یک روند مثبت برای حل مسئله‌ای از مسائل لبنان کلید می‌خورد،  رئیس نیروهای لبنانی با یک سخنرانی منفی فضای امید را کاملا مسموم می‌کند. متاسفانه او همواره از سالگرد شهدای حزب نیروهای لبنانی برای حملات خود سوء استفاده می‌کند. در واقع او شهدا را فراموش کرده است، بلکه بهتر است بگوییم بخش اعظم شهدای مقاومت به دست او شهید شدند و اسامی آنها شناخته شده است و وقاحت دارد که نام شهدایی را که قربانی مکر و حیله او شدند، برده شود».

جریان ملی آزاد گفت: «این مرد هیچ گاه سازنده نبوده و هیچ گاه یک راه حل یا پروژه‌ای در حوزه‌های اقتصاد، دارایی، پول و غیره ارائه نکرده است. او از ما جیب قاپی می‌کند تا با آن کاخ و املاک خریداری کند. در امور زندگی او کسی بود  که توانست جان مردم را بگیرد و رهبران آنها را ترور کند و در حوزه محیط زیست شبه نظامیانش سال‌ها  زباله های سمی را در کوه‌های ما دفن کردند».

وی ادامه داد: «سخنرانی جعجع خالی از هرگونه طرح و پر از سخنان تحریک آمیز و جعلی بود ؛ اما در شخصیت شبه نظامی وی موجب شده که او با صلح سازگاری نداشته باشد.او اسیر زندان کینه توزی است با هر گونه آشتی میان لبنانی‌ها مخالف است و اگر بتواند هر گونه آشتی را تخریب کند از این کار کوتاهی نمی‌کند».

در ادامه این بیانیه آمده است: جعجع از توافق مار میخائیل بدش می آید زیرا لبنانی ها را به یکدیگر نزدیک کرد و آشتی بین مسیحیان را سرزنش می‌کند زیرا خواسته او برای رسیدن به قدرت را پاسخ نداد

بیشتر بخوانید:

تحریم متحدان حزب‌الله در هفته آینده

حدود سیزده سال پیش و در پی تنش‌های سیاسی پس از ترور «رفیق الحریری» نخست وزیر پیشین لبنان، «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله و «میشل عون» رهبر وقت حزب جریان ملی آزاد در کلیسای «مار میخائیل» بیروت توافقنامه اتحاد بین این دو حزب را امضا کردند.

در این بیانیه با انتقاد از کارشکنی جعجع در مسیر عملکرد «میشل عون» رئیس جمهور لبنان گفت: «جعجع در برابر پروژه‌های جریان ملی آزاد در هیئت دولت و پارلمان می ایستد و هیچ دلیل جز دروغ برای کار خود ندارد. او با مشارکت دیگران به دنبال ناکام گذاشتن برنامه‌های اصلاحات است. هیچ گاه دغدغه او ارائه یک پروژه نبوده بلکه به دنبال مبارزه با پروژه‌های جریان ملی آزاد است. او حتی در لحظه بازداشت سعد الحریری نخست وزیر اسبق در عربستان هم درصدد توطئه برای ساقط کردن نظام لبنان بود. آخرین رفتار وی ضربه زدن به ثبات و ارعاب مردم از طریق حمایت از اقدامات خرابکارانه و اغتشاش است».

به گفته جریان ملی آزاد به طور خلاصه رفتار این مرد نشات گرفته از هوس ریاست جمهور اوست، اما به او می‌گوییم کسانی که نظیر او عمل کردند و کسانی که به دلیل ترور رهبران و چهره‌ها و مسئولینی سیاسی محکوم شده‌اند، جایگاهشان مشخص است و او هم جز به قیمت نابودی کشور قادر به رسیدن به راس قدرت نیست، اما اراده‌های خوب مانع سقوط کشور می‌شود.

جعجع دیروز یکشنبه به مناسبت سالروز شهدای حزب نیروهای لبنانی تلاش کرد همه مشکلات و بحران‌های لبنان را به حزب‌الله گره بزند و این حزب را باعث همه این مشکلات معرفی کند.

او گفت که وقت آن رسیده، حزب‌الله به واقعیت‌های زیادی اعتراف کرده و در سیاست‌ها و اقدامات خود بازنگری کند.

جعجع ادامه داد: «زمان بازگشت به لبنان به معنای واقعی کلمه رسیده است. نمی‌توانیم در سایه تداوم اوضاع مشابه ادامه دهیم و حزب‌الله نمی‌تواند بدون ایجاد تغییر در نگرش و رفتارهای خود و بدون ایجاد تغییر در روابط خود با دولت به عنوان یک حزب‌سیاسی دیگر، ادامه دهد».

رئیس حزب القوات البنانیه، حزب‌الله را به «مداخلات آشکار و توجیه‌ناپذیر در چند کشور عربی» و «تلاش برای اجرای نقشه‌های ایران و افزایش نفوذ در منطقه عربی» متهم کرد، و گفت که این جنبش باید تصمیم جنگ و صلح را به دولت لبنان واگذار کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  12 1
  متاسفانه سرشت افرادی نظیر جعجع اینگونه است که بند ناف او را در خدمت به ضرر رساندن در همه حال به لبنان بریده اند . قبل و بعدی در رفتار و کردار و گفتار او نبوده که اثری از ارادت به موطن خود داشته باشه . همیشه اینگونه بوده . و لبنان ناچار به تحمل رنج های ناشی از سوی او بوده . ما هم تقریبا مشابه داریم و داشتیم . سرشان در جای دیگر گیر داره
 • سیاوش IR ۰۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  10 1
  یادشون رفته داعش تا مرز لبنان اومده بود حزب الله بود که تار و مارشون کرد
 • ناشناس IR ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
  1 0
  جعجع کدومه؟ همون منافق دوبهم زن تریاکی است؟؟.!@.
 • ناشناس IR ۰۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
  0 0
  درود بر سید حسن نصرالله و مرگ بر سمیرجعع اسراییلی لعنت خدا برتو و ذات خرابت.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس