محسن حاجی‌میرزایی نمایه

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سال تحصیلی جدید گفت: حضور بیش از ۳۵ دقیقه در یک محل خطر ابتلا به کرونا را بالا می‌برد، بنابراین کلاس‌ها بیشتر از ۳۵ دقیقه طول نکشد.

به گزارش مشرق به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در پایان دومین روز از سی‌وچهارمین اجلاس سراسری روسا و مدیران آموزش‌وپرورش کشور و در مراسم اختتامیه این اجلاس که به‌صورت ویدئو کنفرانس و با شعار فناوری‌های نوین، استمرار یادگیری و تربیت تمام ساحتی در ساختمان شهید رجایی و حضور مجازی روسا و مدیران آموزش‌وپرورش برگزار شد، اظهار داشت: هر مدرسه‌ای می‌تواند با بهداشت محل هماهنگ باشند چنانکه وزارت بهداشت بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله و تهویه بسیار تاکید داشتند باید این پروتکل‌ها در مدرسه رعایت شود.

بیشتربخوانید:

همه دانش‌آموزان از ۱۵ شهریور در مدارس حضور پیدا کنند

تصمیم گیری درخصوص پروتکل‌های بهداشتی مدارس

وی ادامه داد: حضور بیش از ۳۵ دقیقه در یک محل خطر ابتلا را بالا می‌برد بنابراین کلاس‌ها بیشتر از ۳۵ دقیقه طول نکشد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر مشارکت حداکثری خاطرنشان کرد: نیازمند مشارکت دانش آموزان و معلمان با وزارت بهداشت هستیم؛ لذا این روزها نیاز داریم وقت بیشتری بگذاریم تا مطمئن شویم کار به درستی انجام می‌شود.

حاجی میرزایی همچنین در ادامه ضمن سپاسگزاری از تمامی دست‌اندرکاران اجلاس گفت: هیچ حرفی بهتر از وصف مقام معظم رهبری نیست و ایشان به پیچیدگی کار ما توجه دارند. این مهم‌ترین سرمایه ماست که از آن انرژی می‌گیریم. اگر مجموعه‌ی آموزش و پرورش خوب کار کند خوب دیده می‌شود و در نهایت خدا کارهای ما را می‌بیند.

وی اضافه کرد: باید کاری بکنیم که شرمنده خداوند نشویم. امیدوارم فردای متفاوت و پرکاری را آغاز کنیم و سازماندهی‌های لازم انجام شود تا روز شنبه کلاس‌ها شروع به فعالیت کنند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: باید نگرانی خانواده‌ها را نیز در این خصوص برطرف کنیم. همچنین اگر وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که منطقه‌ای به بحران و وضعیت قرمز رسید تمام فعالیت‌ها را تعطیل می‌کنیم.

توجه مقام معظم رهبری نسبت به آموزش و پرورش انرژی بخش است

وی افزود: توفیق بزرگی بود که این اجلاس مزین به کلام نورانی مقام معظم رهبری شد لذا همه‌ی ما وظیفه داریم در تحقق مطالبات ایشان تلاش حداکثری داشته باشیم.

حاجی‌میرزایی تصریح کرد: همانطور که در فرمایشات مقام معظم رهبری هم به آن اشاره شد، مسئولیت مهم ما اجرای سند تحول بنیادین است لذا این یک سوال جدی است که ما در اجرای سند تحول کجای کار هستیم؟

وی ادامه داد: گاهی در فرایند کارها به مشکلاتی برمی‌خوریم و باید برای حل آن‌ها اهتمام و تدبیر کنیم تا مسئله حل شود و زمانی هم هدفی داریم و مصمم هستیم که به آن هدف برسیم.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در وجه اول هر نوع مسئله، هدف است و در وجه دوم در جایی که هدف می‌خواهد تحقق پیدا کند و باید آن هدف محقق شود، اگر ما بخواهیم کار کنیم و نسبتی با هدف نداشته باشیم، نمی‌توانیم بگوییم که ما در یک راستا کار مهمی انجام داده‌ایم، به ویژه اگر مسئله‌ای داشته باشیم که حل نشده باشد.

وی تصریح کرد: معتقدم در کشور کاری مهم‌تر از تربیت انسان‌ها برای نسل آینده نیست؛ بنابراین ما مسئول هستیم تا تحول در ۵ هدف سند تحول را به وجود بیاوریم.

وزیر آموزش و پرورش بر برنامه‌ریزی، کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت در سند تحول تاکید و عنوان کرد: مسائل را می‌توان به صورت مقطعی حل کرد و یا دلایل آن را بررسی و به حل آن اقدام کرد اما راه حل دیگر، بررسی بنیادین و اساسی مشکلات است و باید پرسید نگاه ما به حل مسائل چگونه است؟

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه یکی از مسائل آموزش و پرورش مسئله نیروی انسانی است، اظهار داشت: حل مقطعی این مسئله همواره باعث شده است تا مشکلات این حوزه به طور کامل و بنیادین برطرف نشود.

وی با یادآوری فرمایشات رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: ایشان در این سخنان بر حل مسائل به طور اساسی و بنیادین تاکید کردند.

نقش تحول آفرینی آموزش و پرورش در جامعه را افزایش دهیم

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: کسانی که درگیر توسعه کشور هستند مانند سازمان برنامه و بودجه باید در بحث‌های توسعه‌ای خود روی آموزش و پرورش حساب باز کنند، ما باید نقش تحول آفرینی در جامعه داشته باشیم و هیچ کاری بدون آموزش و پرورش در کشور برنامه‌ریزی نشود.

حاجی میرزایی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید جزئی از کارکرد سیستمی کشور و برنامه‌های اساسی کشور باشد، اظهار کرد: باید در مجموعه برنامه‌های توسعه‌ای و تحولی کشور، جایگاه خود را مشخص کنیم و بدانیم از نظر برنامه ریزان در چه جایگاهی هستیم.

وی ادامه داد: لحظه‌های رونمایی از برنامه‌ها باید اتفاقات واقعی را رقم بزند و نتایج واقعی و ملموس داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مدیران استان‌ها و مناطق برای حل مشکلات‌شان راه حل و برنامه داشته باشند و حل مسائل و مشکلات خود را به بالا دست ارجاع ندهند هرچند که این گفته رافع مسئولیت‌های ستاد در رسیدگی و حل مشکلات نیست.

حاجی میرزایی با بیان اینکه همه ما در برابر فرمایشات مقام معظم رهبری مسئول هستیم؛ اظهار کرد: همه ما باید به دنبال راه حل باشیم و در این زمینه قادر خواهیم بود تا شبکه بزرگی از راه حل‌ها را ارائه دهیم و راه حل‌های بهینه حل مسائل را بیابیم و این موضوع باید به صورت پیمانی میان ما و شما که در این اجلاس حضور دارید، باشد.

نباید آموزش آینده سازان مملکت متوقف شود

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نمی‌توان و نباید آموزش فرزندان و آینده سازان مملکت را متوقف کنیم، خاطرنشان کرد: به طور دائمی باید شرایط را رصد کنیم و ببینیم چگونه می‌توانیم بهترین کار را با کیفیت مناسب ارائه دهیم و مهم این است که هیچ دانش آموزی از چتر آموزشی ما جدا نیفتد.

حاجی میرزایی با یادآوری به ۱۰ اصلی که برای مدیران کل آموزش و پرورش بیان کرده بود، گفت: باید پوشش حداکثری، ارتباط حداکثری و انعطاف حداکثری با حفظ اصول نظارت حداکثری، هوشیاری حداکثری، پاسخگویی حداکثری، هماهنگی حداکثری، مشارکت حداکثری و زمان حداکثری داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • خندان IR ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  18 1
  با سلام به دلیل کرونا عزاداری محرم در مکان سربسته ممنوع ، نماز جماعت ۵ دقیقه ای مساجد تعطیل . نماز جمعه ها حتی رو باز تعطیل، حسینیه ها تعطیل و.... یک هو همه چیز درست شد مدارس باز شد یعنی چهل دانش آموز داخل کلاس کوچک مشکلی ندارد حتی در شهر های قرمز !!!!!
  • ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   4 0
   دقیقا منم همین جور کامنتی در جای دیگر گذاشتم
 • IR ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  4 10
  بخیریت . پس یکدفعه کتابها رو هم بکنین 10 صفحه دیگه . چون با وضع فعلی معلمین ماهی چند میلیون میزنن جیب که تو خونه استراحت کنن ، دانش آموزان هم باید خودشون کتابهاشونو بخونن و یاد بگیرن
  • IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   3 6
   عقل کل تو یک برنامه بده که نه معلم ها چند میلیون به جیب نزنند و تو خانه باشند و نه مدرسه ها تعطیل بشه
  • IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   4 3
   توی آموزش مجازی بجای یک ساعت باید 4 ساعت کار کنی. بعدش هم پایین ترین حقوق در ایران برای معلم است. در ایران حقوق یک معلم حدود 190 دلار است ولی در کشورهای دیگر حدود 2500 دلار است. بعد از 20 سال درس خواندن این نتیجه کار است. اگه بجای دبیر یک بنگاهی بودم وضعیتم بهتر بود 20 سال هم زحمت نمیکشیدم. مردمم فحشم نمیدادند
  • حسین IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   3 5
   نسوز معلم ها بیکار نیستند تومجازی صدبرابر بیشتر از کلاس حضوری زحمت می کشن.
  • BE ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   3 1
   نکه من مهندس یا کارگر دارم الان 2000 دلار می گیریم دلم سوخت به معلم ها 190 دلار میدن چقدر کم.
 • ایرانی IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  6 1
  سلام تو شرایطی که حتی ریس جمهور برای دفاع از وزیر پیشنهادی خودش (برای کرونا) اونم جایی که هم فضای بزرک و با ارتفاع بالا و حد فاصله با ایشون رعایت می شده به مجلس نرفته. چطور میخوان این همه بچه رو تو یک کلاس (حداقل 30 الی 40 نفر) جمع کنن. به این کار چی میگن : انصاف. عدالت. مرگ خوبه برای همسایه !!!!!!
 • IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  5 0
  یعنی تو این مملکت کسی نیست بره چک کنه چرا اینا گیر دادن ۱۵ شهریور مدارس باز بشه!؟ چند ساله دست و پا می زنن که مدارس رو از اول مهر بیارن نیمه شهریور، چون اول سپتامبر میشه و مثل بقیه کشورها! مدارس ما هم شروع میشه لابد تو سند ۲۰۳۰ بهشون گفتن اینا رو بعدشم دنبال تعطیلی یکشنبه میرن بجای جمعه
  • IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   7 0
   نجفي ملعون و قاتل دو سال مدارس را نيمه شهريور اغاز كرد و در عوض در ژانويه تعطيلات زمستاني اجرا ميكرد! با عوض شدن وزير در دوران اصلاحات اين طرح منحوس جمع شد! ١٥ شهريور در جنوب ايران امكان باز شدن مدارس نيست
 • مجتبی IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  4 0
  خودتونم نمیدونید دارید چیکار میکنید از یه طرف میگین شهرهای قرمز آموزش مجازی بعد دوباره اعلام میکنید آمار فوتی ها داره افزایش پیدا میکنه الانم که خدارو شکر همه مشکلات حل شد و از شنبه همه برن مدرسه. با این تصمیم های بدون فکر سلامتی مردم و علی الخصوص بچه هامون بازیچه دست یه سری آدم بی کفایت شده. خدا به داد این بچه ها و خانواده هاشون برسه
 • IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  5 0
  خطر دولت بی تدبیر و بی امید از کرونا به مراتب بیشتر است
 • امیر NL ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  5 0
  بعد از سخنرانی رهبری که تاکید به سلامت مردم و به خصوص دانش آموزان دارند . نمی‌دونم چرا مسئولین برعکس تصمیم میگیرند عوض اینکه کل آموزش های کشور به صورت مجازی و تصویری بشه شد حضوری یا ما حرف های رهبری رو نمی‌فهمیم یا مسئولین .
 • مهدی IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  4 0
  واسه نجات مدارس غیرانتفاعی، جون بچه های مردم رو به خطر می اندازند
 • حامد IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  1 0
  آن همه حساسیت برای کنکوری که فقط یک روز بود و همه با فاصله می نشستند وجود داشت. اما برای مدرسه ای که قرار است ماه ها باز باشد حساسیتی ندیدیم. مشکلی اصلی مدارس دولتی با تراکم بالا است. مدارسی که هنوز درگیر کار ثبت نام و ... هستند . به جای این که مدارس در زمان خود باز شود 15 روز هم زودتر شروع می شود. در گرمای تابستان.
 • BE ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  2 0
  داداش تو کلاس فقط 35 دقیقه طول می کشه بچه ها بشینن سرجاشون و سرصدا نکنن.
  • IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   0 0
   پارسال در آبان ماه بخاطر رعدو برق و تگرگ شدید یک دانش آموزی از شدت استرس در مدرسه ، حالش بد شد طوری که در بیمارستان بستری شد و دیگه مدرسه نرفت و غیر حضوری درس میخوند!!تاااااا اینکه در اسفند کل مدارس تعطیل و غیر حضوری شد ، خدا حواسش به همه ولو یک کودک پراسترس هم هست..
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  0 0
  تعداد دانش آموزان رادر هر کلاس کم کنید مثلا ۱۰ نفر ، در دو شیفت باشن و زنگ تفریح هم چرخشی شود
  • IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   0 1
   چشم شما فقط دستور بده
 • IR ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  0 0
  تو ۳۵ دقیقه چه درس های رو میشه کار کرد .از طرفی وقتی معلم به مدرسه برود دیگر در منزل و با شاد کار نخواهد کرد . ای تغییر موضع وزیر بو دار است
 • سعید IR ۰۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  0 0
  تا دارو یا واکسن کرونا نیاد بچمو مدرسه نمیفرستم حالا هر غلطی میخوان بکنن مگه جون مردم مسخره دست یه وزیرع
 • IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  1 0
  خیمه شب بازی آموزش و پرورش

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس