کد خبر 1112335
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
محمد بنا: در المپیک شاهد اتفاقات عجیبی خواهیم بود

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: اگر شرایط از نظر بیماری کرونا به حالت عادی برگردد و اردوها از اواخر شهریور برگزار شود امید به کسب سه سهمیه دیگر برای المپیک توکیو داریم.

به گزارش مشرق، محمد بنا درباره زمان برگزاری اردوی تیم ملی کشتی فرنگی اظهار کرد: برای برگزاری اردوها منتظر مجوز ستاد مبارزه با کرونای وزارت ورزش و جوانان هستیم. ما حاضریم در حالت قرنطینه نیز اردو را برگزار کنیم تا بتوانیم زودتر در جریان وضعیت آمادگی کشتی گیران قرار بگیریم.

وی گفت: پیش بینی من برای شروع اردوها ۲۰ شهریور است که البته این مستلزم صدور مجوز از سوی ستاد مقابله با کرونای وزارت ورزش و جوانان است. در غیر اینصورت از مهر ماه سعی داریم اردوی تیم ملی کشتی فرنگی را آغاز کنیم.

بنا اضافه کرد: در صورتی که بتوانیم از ۲۰ شهریور اردوی تیم کشتی فرنگی را آغاز کنیم در ابتدا باید کشتی گیران را از نظر روحی مورد ارزیابی قرار دهیم و سپس از نظر شرایط بدنی آنها را بسنجیم و کم کم آنها را برای حضور در اردوها آماده کنیم. البته با توجه به اینکه هنوز مشخص نیست لیگ چه زمانی برگزار خواهد شد و مسابقاتی را نیز پیش رو نداریم دقیقا نمی توانم بگویم از چه زمانی می توانیم اردوهای خود را برگزار کنیم.

بیشتر بخوانید:

واکنش بنا به صدور مجوز برای کشتی

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی خاطرنشان کرد: فروردین و اردیبهشت سال ۱۴۰۰ مسابقات کسب سهمیه المپیک را پیش رو داریم و تلاشمان بر این است تا بتوانیم سه سهمیه دیگر کسب کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که در چه اوزانی امید به کسب سهمیه دارید؟ اظهار کرد: در دو وزن ۹۷ و ۸۷ کیلوگرم شانس زیادی برای کسب سهمیه داریم و در ۶۷ کیلوگرم تا حدودی کار سخت است. در این وزن چند کشتی گیر خوب داریم که باید مورد بررسی قرار بگیرند و این مستلزم این است که هر چه سریعتر شرایط برگزاری اردوها فراهم شود و ما بتوانیم کشتی گیران را برای مسابقات کسب سهمیه آماده کنیم.

وی پیرامون این پرسش که تعطیلی طولانی مدت اردوها چه آسیبی می تواند به کشتی گیران وارد کند گفت: کرونا یک بیماری اپیدمی است که تمام کشورها را درگیر کرده است. ما نیز در طی این مدت که تقریبا هفت ماه اردوها تعطیل هستند سعی کردم از طریق فضای مجازی با کشتی گیران در تماس باشم و با دادن تمرینات لازم آمادگی آنها را برای حضور در اردوها حفظ کنم. در حال حاضر نیز از نظر بدنی در شرایط خوبی قرار دارم و منتظر هستیم تا زودتر اردوها برگزار شود تا کشتی گیران را برای مسابقات کسب سهمیه آماده کنیم. به هر صورت تلاش ما این است تا بتوانیم سه سهمیه باقیمانده را در دو تورنمنت پیش رو کسب کنیم و این تنها مستلزم این است که زودتر اردوهای آمادگی خود را شروع کنیم.

وی در پایان گفت: تصور می کنم در المپیک توکیو اتفاقات عجیبی رخ خواهد داد و سطح مسابقات بسیار پایین خواهد بود. زیرا به دلیل شیوع بیماری کرونا اکثر تیم ها نتوانستند کشتی گیران خود را به سطح آمادگی خوبی برسانند و همین مسئله سبب خواهد شد تا در المپیک شاهد اتفاقات عجیبی باشیم و آن چیزی که فکر می کنیم نباشد. هر چند در طی این مدت فدراسیون کشتی تمام تلاش خود را برای آماده سازی ورزشکاران حتی از طریق فضای مجازی انجام داده تا ما بتوانیم به بهترین نتیجه ممکن در المپیک دست پیدا کنیم.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس