کد خبر 1111936
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷
اخوان المسلمین

دفتر کل گروه اخوان المسلمین در مصر در بیانیه‌ای بازداشت قائم مقام رهبر این گروه توسط مقامات قاهره را محکوم کرد.

به گزارش مشرق به نقل از عربی ۲۱، دفتر کل اخوان المسلمین مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد: نظام مصر مسئولیت کامل زندگی و جان محمود عزت، قائم مقام رهبر اخوان المسلمین را برعهده دارد. باید بازجویی از وی با اطلاع دادستانی کل صورت گیرد.

بیشتر بخوانید:

قائم مقام رهبر اخوان المسلمین مصر دستگیر شد

در این بیانیه آمده است: هرگونه اقدامی بدون اطلاع دادستانی و در معرض آزار و شکنجه قرار گرفتن در سایه بیماری‌های مزمنی که محمود عزت دارد به منزله تلاش برای قتل عمدی خارج از چارچوب قانون است. هدف از بازداشت محمود عزت ضربه جدید به روحیه اعضای گروه است. ما تمام تلاشمان را برای مقابله با این کودتای نظامی تا زمان آزادی مصر به کار می‌گیریم.

محمود عزت قائم مقام رهبر اخوان المسلمین مصر امروز در این کشور بازداشت شد. نیروهای امنیتی مصر پس از دریافت اطلاعاتی در خصوص محل اقامت قائم مقام رهبر اخوان المسلمین، در یک آپارتمان مسکونی در منطقه «التجمع الخامس» در «قاهره جدید» او را بازداشت کردند.

محمود عزت ۲۰ آگوست ۲۰۱۳ پس از بازداشت «محمد بدیع» رهبر اخوان‌المسلمین به دنبال کشتار معترضان در دو میدان رابعه العدویه و النهضه در قاهره، به عنوان قائم مقام، رهبری گروه اخوان‌المسلمین را به دست گرفت اما از آن زمان تاکنون مکان حضور و اقامت عزت نامعلوم بود.

پیش از این، دادگاه مصر محمود عزت را به صورت غیابی، به حبس ابد محکوم کرده بود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس