111 (1).jpg

گروه های مقاومت عراقی در ماه های گذشته نیروهای ارتش تروریستی آمریکا را در مناطق مختلف این کشور بارها تحقیر و نقره داغ کردند و در نهایت واشنگتن را مجبور کردند ۸ پایگاه و کمپ نظامی را تخلیه کند.

سرویس جهان مشرق؛ در ماه های اخیر چندین گروه مقاومت با هدف بیرون راندن نیروهای خارجی از خاک عراق تشکیل و اعلام موجودیت کردند و دور جدیدی از حملات را علیه نظامیان ائتلاف غربی به اصطلاح مبارزه با داعش انجام دادند.  

گروه های مقاومت تازه تاسیس شده عراقی نوک پیکان حملات موشکی و خمپاره ای را بیشتر به سوی نیروهای ارتش تروریستی آمریکا نشانه رفتند و چندین مرتبه پایگاه هایشان را هدف قرار دادند و خسارت های مالی و جانی سنگینی به آنان وارد آوردند.

حملات گروه های مقاومت عراقی فقط به پایگاه ها خلاصه نشد و کاروان های نظامی نیروهای تروریست آمریکایی که در مسیرهای مختلف در حال تردد بودند از خشم رزمندگان در امان نماندند و در عملیات های متعدد هدف قرار گرفته شدند.

آمریکایی های غافلگیر شده و بهت زده که نمی دانستند از کجا ضربه می خورند در ابتدا جزئیات اخبار مرتبط به ضربات متحمل شده از سوی نیروهای مقاومت را سانسور می کردند تا از علنی شدن شکست ها در عراق جلوگیری کنند و حدودی از فشار وارد شده بکاهند.

به گزارش مشرق، پنهان کاری آمریکایی ها موضوعی نبود که تا آخر ادامه پیدا کند چرا که گروه های مقاومت همزمان نبرد را به میدان و سنگرهای رسانه کشاندند و با پخش تصاویر حملات صورت گرفته، ضربه ای دیگر را به واشنگتن وارد می کردند که دیگر قابل انکار نبود.

آمریکایی های درمانده و سردرگم که فقط گوشه ای از قدرت جبهه مقاومت را در خاک عراق لمس کردند و دیدند لاف های رسانه ای وزیر خارجه متکبر، مرتجع و بی اعتبار خود حتی مصرف داخلی ندارد تصمیم گرفتند از مهلکه به وجود آمده بگریزند و بیشتر از این آبروریزی نکنند.

خروج نظامیان ارتش تروریست آمریکا و نیروهای ائتلاف از پایگاه نظامی «التاجی» در شمال بغداد که روز یک شنبه (دوم شهریورماه) صورت گرفت به خوبی نشان داد کاخ سفید دیگر تاب و تحمل ندارد که از گروه های مقاومت عراقی ضربه بخورد و نتواند واکنشی هم نشان دهد.

پایگاه مهم و راهبردی «التاجی» که در ۱۵ کیلومتری شمال شهر بغداد واقع شده از اوایل سال ۲۰۲۰ چندین مرتبه از سوی گروه های مقاومت تازه تاسیس شده عراقی هدف قرار گرفت و نیروهای تروریست آمریکایی و نظامیان ائتلاف از موج حملات در امان نماندند.

«التاجی» یکی از پایگاه های اصلی استقرار نظامیان ائتلاف به ویژه آمریکایی ها بود و نیروهای عراقی در این مقر آموزش می دیدند؛ این پایگاه از محور شرقی به استان دیاله و از محور شمال شرقی به مناطق مهمی و ناامنی از جمله «الطارمیه» متصل می شود.

مسیر راهبردی مرکز به شمال (بغداد - نینوا - دهوک - ترکیه) از کنار این پایگاه نظامی عبور می کند و همین مسئله بر اهمیتش افزوده است؛ اگر از جاده اصلی حومه پایگاه التاجی به سمت جنوب حرکت کنیم به محله های بسیار مهم شمال بغداد(الکاظمین و الشعله) خواهیم رسید.

به نظر می رسد، آمریکایی ها قصد دارند روند خروج نیروهای خود از برخی پایگاه های نظامی و انتقال آنان به پایگاه های بزرگتر و امن تر را ادامه دهند تا حملات کاهش یابد و در امان باقی بمانند اما گروه های مقاومت عراقی از جمله «ذوالفقار، جنود سلیمانی، عصبه الثائرین، اصحاب کهف و ...» خروج کامل نظامیان ارتش تروریستی آمریکایی را خواستار هستند.

از سویی دیگر، گروه های مقاومت عراقی همچون «ذوالفقار» با صدور بیانیه ای اعلام کردند این راهبرد آمریکایی ها به نتیجه ای نخواهید رسید و علاوه بر این که در روزهای آینده حملات علیه آنان را افزایش خواهند داد، روش مواجه تغییر می کند.

ائتلاف غربی به اصطلاح مبارزه با داعش به سرکردگی نظامیان آمریکایی به بهانه مبارزه با تروریست ها ۱۸ پایگاه نظامی و چندین کمپ آموزشی، مستشاری و مقر مخفی در خاک عراق داشت اما در ماه های گذشته ۹ پایگاه و کمپ (التاجی، بسمایه، القائم، کی۱، القیاره، نینوا، الحبانیه، ابوغریب، الرمانه) را به صورت کامل یا جزئی تخلیه کرده است.

به گزارش مشرق، در حال حاضر، نظامیان آمریکایی و ائتلاف در ۹ پایگاه نظامی عراق از جمله «عین الاسد، الرطبه، النصر، بلد، اتروش، باشور، اربیل، الحریر، مخمور » حضور دارند و تاکنون خبری در خصوص تخلیه این پایگاه ها اعلام نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 33
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 17
 • فرزند ایران IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  89 73
  منطقه مال ماست!!!!!!!!!
  • خداپرست IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   53 26
   این تنها بخشی از عملیات وسیع «انتقام سخت» است. حملات گروه‌های مقاومت تا زمان خروج کامل آمریکا نه‌فقط از عراق، بلکه از کل منطقه، ادامه خواهد یافت.
  • GB ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   گنده تر از دهن حرف نزن.
  • IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   19 14
   تا میتونیم پیشروی کنیم آمریکایی ها برند بیرون خودمون پادشاهی کنیم
  • IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   باشه منطقه مال تو اگه تونستی تحویل بگیر منطقه مال هرکسی هست که زورش بیشتر هست الانم تحویل صاحبش ینی امریکا واسرائیل هست حالا هرچی دلتونه تو این وب سایت زور بزنید وخودتونا خالی کنید اینجا براتون نون واب نمیشه.خخخخخخخخخخخ
  • کسری IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   54 53
   ۱۱:۲۰ خب اگه به زوره اونا هم به زور میخوان به ناموست نجاوز کنن بدبخت. اگه خیلی دوستشون داری می تونی ناموستو بهشون تقدیم کنی. یعنی واقعا خاک بر سرت بی شرف. داری از کی دفاع می کنی بدبخت ؟ از متجاوز به ناموست ؟ گروه های مقاومت دارن این متجاوز ها رو میندازن بیرون یه مشت ابلهی مثل تو ناراحت میشن. به چه امیدی تو زنده ای ؟
  • IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   5 17
   شما ایران را ویران کردید بس نبود خاور میانه هم ویران شد شما حتی نمیتولنید دهدار یک روستا باشید
  • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   5 9
   چه نوع ماستی هستید گاوی یا گوسفندی
  • IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   4 15
   اره مال توست که منطقه را غارت کنید رحم و مروت اون بی دینها از تو بهتر هست بقولی حداقل آزاد مرد هستند
  • IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   30 4
   ۱۰:۳۰ بیچاره کجایی آمریکا را باد برد
  • علی IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   25 3
   منطقه مال اسلام است.مال مقاومت اسلامی به رهبری ایران عزیز است.40 ساله تو دهن اسرائیل و آمریکا میزنیم.عین الاسد اولش بود.80 تروریست آمریکایی رو به جهنم فرستادیم.بزودی در این حد کشتار رو متوجه کفار آمریکا و اسرائیل و طرفداراش خواهیم کرد.منطقه جای خود.دنیا رو از کفر و شرک آزاد خواهیم کرد.انشاا...
 • IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  2 4
  فکر کنم نقشه دوم قدیمی باشه. چون طبق این نقشه هنوز 13 پایگاه هنوز کامل در اختیار آمریکایی هاست. مثل همین التاجی
 • IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  16 8
  ضربات کم کم و پیوسته و موثر. باید برگردند. نباید نزدیک ایران باشند.
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  17 14
  نمی دونم چرا سیلی های مقاومت تلفات ندارد ؟
  • IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   5 9
   سوال خوبی است مشرق نادون جواب بده
  • سعید IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   16 7
   تلفات دارد. تو کوری
 • GB ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  14 30
  خخخخخ توهمات مشرق! اول انتقام پلاستیکی را بگیرید بعد لاف بزنید.
  • IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   4 1
   موشک باران پایگاه عین الاسد.ساقط کردن هواپیمای حامل افسران ارشد سازمان جاسوسی آمریکا توی افغانستان.اینا چیزی رو یادت نمیندازه
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  23 8
  اینها را چنان داغ بگذارید تا تاریخ از آن یاد کند . با مرگ بدرقه شان باید کرد . به این ترامپ قمار باز نباید فرصت داد درود بر حشد الشعبی و کتائب حزب الله و عضائب الحق که حق ملت مظلوم عراق و سرداران رشید اسلام را خواهند گرفت . دست خدا بهمراه شما هست
 • حسین IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  15 6
  باید جوری به امریکا فشار اورد که نه تنها از عراق بلکه از سوریه و افغانستان هم فرار کنه اونوقت نه تحریم امریکا علیه ایران اثری داره و همچنین دیگه نمیتونه از نظر نظامی ایران رو تحدید کنه.
  • IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   7 2
   بدبخت یک گروه خودشان دنبال تحریم هستند که در کاخهای شاهنشاه زندگی میکنند اگر تحریمها هم برداشته بشود این عزیزان خودشان تحریمهای داخلی را ایجاد میکنند
 • IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  0 3
  بنده اصولا طرفدار اگبر هستم توجه کنید اکبر نه ها! اگبر
 • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  5 10
  سال ۲۰۱۱ هم رفته بود برا خودتون جولان میدادید ولی ۵۰ هزارتا داعشی داشتن منطقه رو از چنگتون در میاوردن که دوباره کمک آمریکا براتون رسید.
  • برو بمیر IR ۰۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۶
   1 1
   یک گوشه ای برو بمیر داعش ایران کمر شکست نه امریکات امریکات به قول کلینتونتون داعش ساخت
  • IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
   0 0
   امثال تو اعترافات خود آمریکاییارو که ما خودمون داعش و القاعده و طالبان و.... به وجود آوردیم تا بوسیله اونا با تفکر انقلابی شیعه مقابله کنیم رو نمی‌ بینند اما چشمشان پی اقدامات ریاکارانه و مضحکی چون کشتن زرقاوی و بن لادن و بغدادی است که البته تنها دلیلش اتمام تاریخ انقضاشونه وگرنه اندازه ستاره های آسمون دلیل و مدرک وجود داره که آمریکایی ها حتی در زمانی که داعش در اوج قدرت بود نه تنها هیچ اقدام موثری برضدش نکردن بلکه با بمباران مواضع مقاومت و حتی پیشمرگه که متحد آمریکا بود و فرستادن تجهیزات نظامی برای داعش عملاً و علناً به نفع داعش وارد جنگ شدن. بعد در نهایت وقاحت داعیه پرچمداری مبارزه با تروریسم رو حمل می‌کنند و برای این ادعای پوچ و پوشالی تقاضای حق الزحمه هم میکنند و به تلافی نابودی داعش توسط ایران، سردار دلها را در صحرای بغداد به شهادت می‌رسانند...
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  1 1
  بیشتر تمرکز آمریکایی ها تو پایگاه اسد
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  5 5
  ساده انگارانه!!!
 • IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  3 1
  این اقدام آمریکا در راستای سیاست چرخش به شرق هستش، آمریکا نمیخواد تو باتلاق خاورمیانه بیشتر از این باقی بمونه
 • قاسم IR ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  14 5
  انگار غرب پرستان حرامی اتش گرفتن ز سوختن اربابشان خخخخخ
 • IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  9 2
  انشاالله روزگاری سخت تر از این هم خواهند داشت تازه امریکا را زیر پایمان گذاشته ایم انشاالله لهشان خواهیم کرد. ما امریکا را زیر پایمان له خواهیم کرد انشاالله .
  • ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   4 4
   واقعا ما یا نمی فهمید امریکا چه نقشه ای برای مردم بینوا و بی پناه ایران کشیده یا می فهمید و خودتون زدید به نفهمی وکه شاید بقیه متوجه نشن
 • IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  8 3
  آمریکایی فقط زبان زور رو می فهمند . بزنید پدر آمریکایی های حرامزاده رو در بیارید
 • تنها راه نجات اطاعت کامل از رهبری IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  6 4
  الهی شکر که این یانکی های پوشکیه ابرقدرت تروریست فهمیدند قدرت پوشالی دارند ایشالا اخراج از کل منطقه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس