کد خبر 1110672
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
چرا بارسا مجبور به فروش سوارس است ؟ / اقتصاد بارسلونا در مرز ورشکستگی

بارسلونا به دلیل اقتصاد آشفته در مرز ورشکستگی مجبور به فروش برخی از بازیکنان و ستاره‌های خود قرار گرفته است.

به گزارش مشرق، روز گذشته خبر از ترک 4 بازیکن بارسلونا در مطبوعات منتشر شد که مهمترین آنها لوئیس سوارس، مهاجم گلزن آبی‌اناری‌ها بود.

ایوان راکتیچ، آرتورو ویدال و ساموئل اومتیتی 3 بازیکن دیگر فروشی بارسلونا در تابستان کنونی هستند که به احتمال فراوان نیوکمپ را ترک خواهند کرد اما نکته مهم در فروش سوارس و 3 بازیکن دیگر در چیست؟

بارسلونا یکی از گران‌قیمت‌ترین ترکیب‌های فوتبال دنیا را دارد. این میزان پول به گفته آ.اس اسپانیا نزدیک به 525 میلیون یورو ذکر شده که 61 درصد از بودجه بارسلونا را دربرمی‌گیرد.

در دوران پسا کرونا که باشگاه‌ها به شدت با مشکلات بزرگ اقتصادی روبه‌رو هستند در بودجه بارسلونا نزدیک به 300 میلیون یورو کاهش درآمد محاسبه شده است.

این بدین معناست که باشگاه بارسلونا در مرز ورشکستگی فنی قرار دارد و می‌تواند نزدیک به 80 درصد از کارکنان و برخی بازیکنان خود را به فروش رساند.

جوزپ ماریا بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا کاملاً می‌داند شرایط باشگاه غیرقابل کنترل است ولی به دلیل اینکه تیم در دوران تعطیلی فوتبال از دستمزد خودش گذشته و نزدیک به 32 میلیون یورو حفظ شده است می‌تواند دوران حساس کنونی را با آرامی سپری کند.

به همین دلیل باشگاه می‌خواهد سنگینی پول ترکیب خود را کمتر کند و برخی از بازیکنان خود را به فروش رساند. این تصمیم هم می‌تواند به دلیل ورزشی، جوان‌سازی تیم، کمتر شدن حقوق بازیکنان و کمتر شدن مشکلات اقتصادی ضروری دانسته شود.

هدف باشگاه بارسلونا کم شدن 100 میلیون یورو از حقوق و دستمزدی است که به بازیکنانش در ترکیب می‌دهد.

جدایی بازیکنانی مثل سوارس که سالیانه 23.4 میلیون یورو دریافت می کند می‌تواند کمک زیادی به اقتصاد تیم کند.

در لیست فروش بارسلونا بازیکنانی دیده می شود که نزدیک به 80 میلیون یورو دستمزد می‌گیرد و هدف باشگاه در فروش آنها چه در تابستان کنونی چه در تابستان‌ آینده است.

دستمزد بازیکنان زیر را مشاهده کنید:

لوئیس سوارس - 23.4 میلیون یورو

سرخیو بوسکتس - 14.9 میلیون یورو

 ایوان راکیتیچ -  13.3 میلیون یورو

 ساموئل اومتیتی - 12 میلیون یورو

 آرتورو ویدال - 9 میلیون یورو

جوردی آلبا – 8.5 میلیون یورو

برخی از هواداران اعتقاد دارند که سوارس می‌تواند به عنوان نیمکت‌نشین در بارسلونا بازی کند ولی این مسئله امکان ناپذیر است. ستاره اروگوئه‌ای پس از مسی و گریژمان بیشترین دستمزد را می‌گیرد و با حقوق 450 هزار یورویی در هفته می‌تواند ضربه بزرگی به اقتصاد آشفته کنونی بارسلونا وارد کند.

سیاست بارسلونا در آینده به همین دلیل به بازی دادن به جوانان و استعدادهای خود گرایش پیدا کرده است. این باشگاه می‌خواهد با قرارداد بستن طولانی زمینه‌ساز کم شدن حقوق جالب توجه بازیکنان در فصل 2020-2021 شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس