حسین خانزادی

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دوربردترین موشک کروز ایران با نام طلاییه که با عنوان شهید ابومهدی المهندس نام‌گذاری شده، با برد 1000 کیلومتر در اختیار نیروی دریایی ارتش قرار خواهد گرفت.

به گزارش مشرق، امیر دریادار حسین خانزادی پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه فرمانده جدید قرارگاه مقدم نداجا - ناوگان جنوب و فرماندهان جدید منطقه یکم و موشکی این نیرو در بندرعباس اظهار کرد: مسیر سعادت ما خط روشن مکتب حسینی است و ما این راه را با تبعیت از ولایت طی می‌کنیم.

وی با بیان این که موضوع فرماندهی در قوای مسلح کشورمان به مثابه برگزیده شدن برای پذیرش مأموریت مهم تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی است، افزود: فرماندهی، گذشته از امکانات پیرامونی، سختی‌ها و مشقت‌ها و خساراتی را نیز با خودش به همراه دارد و سپردن این مسؤولیت می‌بایست در بدو اعطا با ویژگی‌ها و شاخص‌هایی همراه باشد.

بیشتر بخوانید:

فرمانده نیروی دریایی ارتش از سه عنصر ایمان، شجاعت و دانش به عنوان سه مؤلفه مهم واگذاری فرماندهی در قوای مسلح یاد کرد و بیان داشت: ایمان باید مراتب بالای آن در فرد تجلی یافته باشد و الا اگر ایمان نباشد، یک مجموعه بزرگ انسانی به انحراف کشانیده می‌شود.

دریادار خانزادی از عنصر شجاعت به عنوان یک ویژگی کلیدی در وجود یک فرمانده در نیروهای مسلح نام برد و مرعوب نشدن در برابر ابزارهای مادی چشم‌پرکن دشمن را سبب‌ساز ایستادگی و مقاومت هوشمندانه دانست و گفت: دانش فرمانده می‌تواند در کنار تعامل با دیگر ظرفیت‌ها به توانایی گسترده انجامیده و مهارت و تجربه را نیز دنبال داشته باشد.

منطقه یکم پیشانی نیروی دریایی است

وی در ادامه با اشاره به اهمیت منطقه یکم دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، این منطقه را پیشانی نیروی دریایی و نقطه تمرکز ویژه نیروی دریایی دانست و بیان داشت: منطقه یکم دارای پیچیدگی‌هایی با ظرفیت‌های انسانی متفاوت و دارای مجموعه‌ای از مهم‌ترین تجهیزات و ادوات نیروی دریای کشور است و از ریشه‌دارترین مناطق دریایی ارتش بشمار می‌رود و اگر چه می‌توان بوشهر را به قدمت این منطقه دانست اما حجم وسیعی از تجهیزات و امکانات و ادوات در این منطقه سبب شده تا اهمیت آن در کشور بسیار زیاد باشد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در بیان دستاوردهای فرماندهی امیردریادار دوم مجتبی محمدی در فرماندهی منطقه یکم نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: ایشان در ابعاد مختلف کار خودش را شروع کرد و در زدودن کهنگی از پادگان‌ها و بکارگیری هوش و ذکاوت در مدیریت برای تقویت توان آمادگی رزم و همین طور در زمینه خانه‌های سازمانی نیروها اقدامات خوبی انجام داد و به حق نگهداری و بروز نگاهداشتن این مجموعه زیرساختی و خدمتی در سال‌های اخیر کار بزرگی بوده است.

تقدیر فرمانده انتظامی هرمزگان از امیر دریادار دوم مجتبی محمدی

وی از ناخدایکم «جعفر تذکر» فرمانده جدید این نیرو نیز خواست تا با اهتمامی جهادی و بسیجی، تمام توان خود را پای کار بیاورد.

بزرگ‌ترین ناوگان نیروی دریایی ارتش در آینده در چابهار متمرکز خواهد شد

دریادار حسین خانزادی با اشاره به 3 منطقه بزرگ دریایی ارتش در جنوب کشور شامل منطقه یکم امامت، منطقه دوم ولایت و منطق سوم نبوت و برنامه‌ریزی برای رشد و توسعه آنها، عنوان کرد: در آینده بزرگ‌ترین ناوگان نیروی دریایی ارتش در منطقه سوم نبوت در چابهار و پایگاه‌های آن متمرکز خواهد شد.

رشد شتابان منطقه دوم و سوم دریایی ارتش را از اواخر امسال خواهید دید

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: از پایان امسال و در آغاز سال 1400، رشد شتابانی در منطقه دوم و سوم را تجربه خواهیم کرد و این پایگاه‌ها و مناطق ما از خرمشهر در غربی‌ترین نقطه خلیج فارس تا پسابندر در شرقی ترین نقطه دریای عمان یک مدیریت همه‌جانبه و عاقلی نیاز دارد که بتواند در سایه همکاری‌های استانی و کلان و شرایط هماهنگی ترکیبی، راه بلند در پیش را با موفقیت طی کند.

وی ابراز کرد: امیر اشکان و امیر تاشک هر کدام در دوره‌ای فرماندهی قرارگاه مقدم نداجا - منطقه جنوب را بر عهده داشتند اما امیر محمدی همزمان مسؤولیت این قرارگاه و منطقه یکم دریایی ارتش را عهده‌دار شدند و اکنون تصمیم بر این قرار گرفته است که امیر «شفقت» فرماندهی قرارگاه مقدم و ناخدا «تذکر» فرماندهی منطقه یکم نیروی دریایی ارتش را عهده‌دار شوند.

دست بلند ارتش «مجموعه موشکی» است

دریادار خانزادی در ادامه به تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا در زمینه توسعه توان موشکی قوای مسلح کشورمان اشاره و گفت: مجموعه موشکی به مثابه همان دستان بلندی است که امنیت و اقتدار کشور را تضمین می‌کند.

بزودی موشک‌های کروز 1000 کیلومتری را در اختیار می‌گیریم

وی از تلاش‌ها امیردریادار دوم «قربانی» در این مسؤولیت تقدیر و تحولات بوجود آمده در این بخش را ستود و مهم‌ترین مصداق آن را ایجاد ظرفیت موشکی بر روی شناورهای دریایی ارتش برشمرد و بیان کرد: در گذشته موشک‌های ما عاریه‌ای بود اما به لطف خدا و با همت بلند فرزندان همین مرز و بوم توانسته‌ایم موشک‌های قادر و قدیر را با برد 300 کیلومتر و موشک کروز دریایی را بکارگیری کنیم و امروز این نوید را می‌دهم که دوربردترین موشک کروز ایران با نام طلاییه که با عنوان شهید ابومهدی المهندس نام‌گذاری شده، با برد 1000 کیلومتر در اختیار نیروی دریایی ارتش قرار خواهد گرفت که اتفاق بزرگی خواهد بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین عنوان داشت: موشک‌های مافوق‌صوت را نیز در آینده بدست خواهیم آورد و این یک اولویت برای ما است.

وی از ناخدا یکم رحیمیان فرمانده جدید موشکی نیروی دریایی ارتش نیز خواست تا با استفاده از قوه خلاقیت و جوانی، توسعه موشکی در بخش‌های ضدهوایی، ضد زیردریایی و موشک‌های عمود پرتاب را نیز با جدیت پیگیری کند.

سال 1400 سال شکوفایی تصاعدی نیروی دریایی ارتش است

دریادار خانزادی در بخش پایانی اظهاراتش با تقدیر از نقش تکاوران دریایی ارتش، بخش بزرگی از فرآیند ایجاد امنیت برای خطوط کشتی‌رانی را در آبهای بین‌المللی مدون تکاوران و زحمت شبانه‌روزی مجموعه ناوگان نیروی دریایی و بخش‌های فنی دانست که به طور شبانه‌روز در تلاش برای حفظ قدرت و توان ناوگان هستند.

وی تأکید کرد: سال 1400 سال رشد و شکوفایی تصاعدی نیروی دریایی خواهد بود و در هفته دفاع مقدس امسال رشد و رونق بیشتر ناوگان نیروی دریایی ارتش را شاهد خواهیم بود و پس از آن تا پایان سال نیز به طور مستمر شاهد الحاق تجهیزات جدید به مجموعه نیروی دریایی ارتش خواهیم بود.

به گزارش فارس در پایان این مراسم، احکام سه تن از فرماندهان جدید این نیرو قرائت و در حضور نماینده ولی فقیه در هرمزگان و از سوی امیر دریادار خانزادی به آنان اعطا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • م IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
  5 1
  ناوهای دنا و سهند و زیردریایی فاتح چی شد پس
 • IR ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
  12 1
  فرصت بده
 • کسری IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
  20 8
  یعنی دلم میخواد بزنم تو پوز هر کی گفت موشک ما نون نمیشه. باید دهن همچین آدم هایی رو خورد کرد. گاهی اوقات باید با این ملت دیکتاتوری برخورد کرد. فکر می کنید برای چی هی میگن رضا شاه روحت شاد ؟ چون دیکتاتور بود. جمهوری اسلامی خیلی زیادی لطافت نشون میده که البته بیشترش بخاطر این اسهال طلباست. اینا گمشن برن، اقتدار ایران صد برابر بیشتر میشه و کسی جرات نمیکنه زر زیادی بزنه
  • ۰۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
   2 3
   عزیزم همواره منافقین ونفوذیها بیشترین ضربهرو بجوامع اسلامی زدن وعلت عقب موندگی مسلمونا همین امثال اسهال طلبا بوده .واینا دائما هستنو خاهن بود. نباید به اینها رای داد بخدا اگه اینا دستشون ازقدرت وبیت المال کوتاه بشه توسعه کشور ازهرنظر سرعتش دوبرابرخاهدشد. چهل ساله که بیشترین موانعو درجلو پیشرفت کشور ایجاد کرده اند.خدا هممونو هدایت کنه
 • علی خدایی IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
  6 2
  باید برادران در نیروی دریایی تلاش شان را زیاد کنند که یک تحول بزرگی هم در عرصه دریا پایه در ناو هایمان ایجاد بکنند هم آفندی و هم پدافندی که ناو های جنگی مان تجهیز بشن به سیلو های پرتابگر عمود پرتاب موشک های آفندی و پدافندی که خیلی مهم است و ساخت بیشتر ناو ها و زیر دریایی ها
 • IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
  5 11
  خدا بخیر بگذرونه
  • IR ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
   11 4
   اره براي آمريكايي ها اما خدا براي اونا بخير نمي گذرونه چون خدا حامي كفار محارب ظالم نيست
 • IR ۰۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
  4 5
  احسنت یه ذره فکر اقتصاد هم باشید.
 • IR ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
  11 4
  خسته نباشی برادر ارتشی خدا قوت
 • یک عاشق جامانده از اربعین حسینی IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
  8 2
  پرواز یک طرفه مستقیم تهران به تل آویو با خلبان ماهر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و فرود بدون نیاز به باند فرودگاه - مسافرانش را در روی صندلی های اتاق کار نتانیاهو پیاده می کند. پرواز یک طرفه مستقیم تهران به امارات با خلبان ماهر ابو مهدی المهندس و فرود بدون نیاز به باند فرودگاه - مسافرانش را در روی صندلی های اتاق کار پادشاه امارات پیاده می کند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس