نظامیان آمریکایی

یک عضو ائتلاف الفتح هشدار داد طفره رفتن دولت مصطفی الکاظمی از اجرای تعهداتش در خصوص اخراج نظامیان آمریکایی، هیچ راهی در برابر ملت عراق جز مقاومت در برابر اشغالگران و اخراج آنها باقی نمی‌گذارد.

به گزارش مشرق، مختار الموسوی در گفتگو با پایگاه خبری المعلومه اظهار داشت : دولت از وعده های خود به ملت عراق مبنی بر اخراج نظامیان بیگانه و در راس آنها آمریکاییها از عراق طفره رفته است.

وی افزود طفره رفتن دولت مشروعیت قانونی به گروههای مقاومت برای اخراج اشغالگران آمریکایی می دهد.  وی خاطر نشان کرد گروههای سیاسی ملی از هر گزینه ای که ملت برای اخراج اشغالگران پس از طفره رفتن مصطفی الکاظمی نخست وزیر و دولت از آنچه به پارلمان وعده دادند، اتخاذ کند، حمایت خواهند کرد.

الموسوی بر وارد شدن ضربات دردناک به اشغالگران آمریکایی در صورت طفره رفتن از خروج از عراق تاکید کرد.

تاکید بر عدم کوتاهی و سهل انگاری در خصوص حضور نظامیان آمریکایی

ناصر ترکی از نمایندگان فراکسیون موسوم به السند الوطنی در پارلمان عراق از گروههای سیاسی خواست خون فرماندهان شهید(شهیدان سلیمانی و المهندس) را نصب العین خود قرار دهند. وی خاطر نشان کرد برخی گروههای سیاسی همچنان موضع ضعیفی در برابر قلدرمآبی و زورگویی آمریکایی ها اتخاذ می کنند.

الترکی که با سایت المعلومه گفتگو می کرد، افزود گروههای سیاسی که به خروج نظامیان آمریکایی رای دادند، باید موضع قاطعی در برابر قلدرمآبی و زورگویی آمریکایی اتخاذ کرده و تصمیم خود را فراموش نکنند.

نماینده پارلمان عراق اظهار داشت به نظر می رسد برخی گروههای سیاسی موضع ضعیفی در قبال دخالتهای آمریکا و ترکیه اتخاذ می کنند.  وی تصریح کرد گروههای مخالف حضور آمریکا نباید خون فرماندهان شهید را فراموش کنند و با روح واحد برای اخراج نظامیان اشغالگر از عراق عمل کنند.

این نماینده پارلمان درباره کوتاهی گروههای ملی در برابر چنگ انداختن و تعدی آمریکا به حاکمت ملی هشدار داد.

از سوی دیگر فاضل جابر از نمایندگان ائتلاف الفتح در پارلمان عراق هشدار داد هر توافقی که مصطفی الکاظمی با واشنگتن منعقد کند که حضور آمریکا در عراق را توجیه کند، غیرقانونی بوده و در پارلمان عراق بازخواست خواهد شد.

فاضل جابر به پایگاه خبری المعلومه گفت مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق فقط برای یک هدف به واشنگتن رفت و آن اخراج نظامیان آمریکایی بوده و هیچ گزینه دیگری ندارد.

وی افزود الکاظمی در حالی به واشنگتن رفت  که اخراج نظامیان آمریکایی بر اساس مصوبه پارلمان و با تفویض ملت به وی واگذار شده و وی هیچ حقی برای عقد توافقات دیگری که حضور آمریکا را برای سالهای دیگر توجیه کند، ندارد و هر گونه توافقی که در این زمینه منعقد شود، بر خلاف قانون اساسی بوده و الکاظمی در پارلمان مورد بازخواست قرار خواهد گرفت.

توافقات الکاظمی در واشنگتن به نفع امنیت و ثبات عراق نیست

عبدالامیر نجم از نمایندگان ائتلاف الفتح تاکید کرد توافق نخست وزیر با واشنگتن مبنی بر حضور نظامیان آمریکایی در عراق به مدت سه سال دیگر و قراردادهای انرژی که منعقد کرد، به نفع امنیت وثبات عراق نیتس.

وی به پایگاه خبری المعلومه گفت مصطفی الکاظمی نخست وزیر ملزم به اجرای توافق گذشته و مصوبه پارلمان که بر خروج نظامیان آمریکایی از عراق تاکید می کنند، است.

نجم افزود توافق برای باقی ماندن نظامیان آمریکایی به مدت سه سال دیگر در عراق، در چارچوب اختیارات الکاظمی نیست و بر خلاف اراده ملت و قانون اساسی عراق است و گروههای سیاسی ملی هرگز در این زمینه سکوت نخواهند کرد.

نجم اظهار داشت توافقنامه باقی ماندن نظامیان آمریکایی، طولانی شدن و تجدید اشغال عراق است و پذیرفتنی نیست. وی افزود باقی ماندن نظامیان آمریکایی و عقد توافقات انرژی با طرف آمریکایی در راستای منافع امنیت و ثبات عراق نیست.

هشدار درباره وقت کشی در اجرای مصوبه خروج نظامیان آمریکایی

فاضل الفتلاوی دیگر نماینده ائتلاف الفتح هم تاکید کرد مصوبه پارلمان عراق مبنی بر اخراج نظامیان بیگانه از کشور و در راس آنها نظامیان آمریکایی باید اجرا شود و وقت کشی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

الفتلاوی افزود مدت زمانی که رئیس جمهور آمریکا برای عقب نشینی نظامیانش از عراق وضع کرده، طولانی بوده و با نوعی وقت کشی همراه است و مصوبه پارلمان برای همه الزام آور بوده و همه از جمله مصطفی الکاظمی نخست وزیر باید به آن پایبند باشند.

وی خاطر نشان کرد مصوبه پارلمان مبنی بر اخراج نظامیان بیگانه از کشور و در راس آن نظامیان آمریکایی باید اجرا شود و از وقت کشی در این زمینه خودداری شود، پارلمان در خصوص گفتگوی راهبردی با آمریکا و مرحله دوم آن که در واشنگن آغاز شد، موضعگیری خواهد کرد.

ائتلاف الفتح روز پنجشنبه 30 مرداد خواستار برگزاری نشست فوق العاده پارلمان عراق در خصوص مدت زمانی شد که رئیس جمهور آمریکا برای عقب نشینی نظامیان این کشور مشخص کرد.  ترامپ مدعی پایبندی به خروج نظامیان آمریکایی در مدت سه سال شده بود.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • CA ۰۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
    2 0
    الکاظمی در حال سوق دادن عراق به نبرد نظامی با اشغالگران هست و تمامی عواقب آن با مسئولیت وی خواهد بود. الکاظمی بایستی هر چه زودتر مصوبه مجلس عراق را اجرا کند در غیر اینصورت خود مردم غیور عراق این اشغالگران را اخراج خواهند کرد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس