نشست اتحادیه عرب

در حالی که تشکیلات خودگردان فلسطین هفته پیش درخواست برگزاری نشستی اضطراری برای بررسی توافق امارات با رژیم صهیونیستی کرده بود اما این درخواست با پاسخ مثبت همراه نشد.

به گزارش مشرق، با وجود درخواست فلسطینیان برای برگزاری نشست اضطراری به دلیل اقدام امارات در توافق با رژیم صهیونیستی، اما اتحادیه عرب اعلام کرد که نشست عادی خود را در ماه سپتامبر برگزار خواهد کرد.

خبرگزاری فلسطین خبر داد که «احمد ابوالغیط» دبیر کل اتحادیه عرب در تماس تلفنی با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که نشست بعدی وزیران اتحادیه عرب در ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) و به ریاست دولت فلسطین برگزار خواهد شد.»

این بدان معناست که درخواست فلسطین برای برگزاری نشست اضطراری برای بحث درباره توافق امارات و رژیم صهیونیستی رد شده است.

تشکیلات خودگردان فلسطین هفته پیش و پس از آنکه امارات از توافق با رژیم صهیونیستی تحت نظارت آمریکا خبر داد خواستار نشست اضطراری اتحادیه عرب برای بررسی این موضوع شد.

«واصل ابو یوسف» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین روز شنبه به خبرگزاری رویترز گفت: «سزاوار بود نشست اضطراری درباره توافق امارات با اسرائیل برگزار شود تا اینکه آن را به نشست عادی موکول کرد.»

وی افزود که فلسطین ریاست نشست بعدی اتحادیه عرب را بر عهده خواهد داشت و در راس برنامه این نشست توافق امارات و رژیم صهیونیستی و خروج امارات از اجماع عربی و صلح عربی خواهد بود.

امارات و رژیم صهیونیستی پنجشنبه هفته گذشته طی بیانیه‌ای مشترک با آمریکا از عادی‌سازی توافق بین خود برای اولین بار خبر دادند این در حالی بود که ابوظبی سال‌ها بود که به صورت مخفیانه با تل‌آویو در ارتباط بود.

تصمیم امارات برای برقراری روابط با رژیم صهیونیستی با مخالفت گسترده مقامات فلسطینی و کشورهای اسلامی همراه بوده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس