علی مطهری نمایه

یک نماینده سابق مجلس می‌گوید رابطه امارات و اسرائیل تقصیر ماست.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

علی مطهری در توئیتی نوشت: «در برقراری رابطه امارات با اسرائیل، گذشته از خیانت حکام امارات، ما نیز مقصر بوده‌ایم. عرب‌ها را ترسانده‌ایم و به دامان اسرائیل سوق داده‌ایم. نمونه آن تخریب و آتش‌زدن سفارت عربستان است. سیاست دشمن شناختن ایران به جای اسرائیل، در میان اعراب نتیجه داده است. باید ترس آنها زایل شود.»

درباره این سخنان غلط باید از آقای مطهری پرسید ما بودیم که از حمله صدام به کشورهای مرتجع عربی حمایت کردیم یا این کشورها بودند که همه‌جوره پشت صدام ایستادند و از او حمایت مالی و نظامی و اقتصادی و اطلاعاتی کردند؟‌ ما بودیم که از گروه‌های تجزیه‌طلب در کشورهای مرتجع حمایت کردیم یا آنها بودند که از همان ابتدای انقلاب بنای بر حمایت از تجزیه‌طلب‌ها و تروریست‌ها را گذاشتند؟ ما بودیم که دوباره حجاج را در حرم امن الهی به شهادت رساندیم یا رژیم فاسد سعودی بود؟

ثانیا وقتی دولت آمریکا رسما از بزرگ رژیم‌های مرتجع (عربستان سعودی) به عنوان گاو شیرده نام می‌برد و با سکوت آمیخته با رضایت آنها مواجه می‌شود، چه انتظاری از یک گاو رام و شیرده آمریکا می‌توان داشت؟ آیا اختیار عربستان و امارات دست خودشان است که بخواهند به دولتی نزدیک یا دور شوند؟! آنها اگر سر سوزنی اختیار داشتند، ابتدا فلسطین و سپس عراق و سوریه و لبنان را در خیانت‌های پیاپی به دشمنان ملت‌های منطقه نمی‌فروختند تا آخر سر هم، داغ «گاو شیرده» بر پیشانی‌شان نقش ببندد و یکسره تحقیر شوند.

اما نکته مهم‌تری هم در میان است و آن اینکه امثال علی مطهری نگاهشان به اسرائیل چیست؟ به خاطر داریم که استاد شهید مطهری ذیل بحث عاشورا و حماسه حسینی فرمودند: «اگر پیغمبر اسلام زنده می‌بود، امروز چه می‌کرد؟ درباره چه مسئله‌ای می‌اندیشید؟ والله و بالله قسم می‌خورم که پیغمبر اکرم در قبر مقدسش امروز از یهود می‌لرزد. این یک مسئله دو دو تا چهارتاست. اگر کسی نگوید، گناه کرده است. من اگر نگویم والله مرتکب گناه شده‌ام... والله و بالله ما در برابر این قضیه مسئولیم. والله قضیه‌ای که دل پیغمبر اکرم را امروز خون کرده است، این قضیه است. داستانی که دل حسین بن علی را خون کرده، این قضیه است. اگر می‌خواهیم به خودمان ارزش بدهیم، اگر می‌خواهیم به عزاداری حسین بن علی ارزش بدهیم، باید فکر کنیم که اگر حسین بن علی امروز بود و خودش می‌گفت برای من عزاداری کنید، می‌گفت چه شعاری بدهید؟... اگر حسین بن علی بود می‌گفت: اگر می‌خواهی برای من عزاداری کنی، شعار امروز تو باید فلسطین باشد. شمر امروز موشه دایان است. شمر هزار و سیصد سال پیش مرد، شمر امروز را بشناس.

امروز باید در و دیوار این شهر با شعار فلسطین تکان می‌خورد. مرتب دروغ در مغز ما کردند که این یک مسئله داخلی است، مربوط به عرب و اسرائیل است... آیا ما وظیفه نداریم که کمک مالی به آنها بکنیم؟ آیا اینها مسلمان نیستند، عزیزان ندارند؟... والله این انفاق واجب است، مثل نماز خواندن و روزه گرفتن واجب است. اولین سوالی که بعد از مردن از ما می‌کنند همین است که در زمینه همبستگی اسلامی چه کردید؟ پیغمبر فرمود: «من سمع مسلما ینادی یاللمسلمین فلم یحبه فلیس بمسلم» هر کس بشنود صدای مسلمانی را که فریاد می‌کند: «یاللمسلمین» مسلمانان به فریاد من برسید، و او را کمک نکند، دیگر مسلمان نیست، من او را مسلمان نمی‌دانم. من وظیفه خودم را عمل کردم. وظیفه من فقط گفتن بود و خدا می‌داند جز تحت فشار وجدان و وظیفه خودم چیز دیگری نبود... علت اینکه دولت‌های بزرگ جهان چندان درباره سرنوشت ما نمی‌اندیشند، این است که معتقدند مسلمان غیرت ندارد. آمریکا را فقط همین یکی جری کرده است؛ می‌گوید مسلمان جماعت غیرت ندارد، همبستگی و همدردی ندارد.»

این منطق مومنانه و شرافتمندانه اسلامی که با صراحت- آن هم در خفقان رژیم طاغوت- دعوت به بسیج علیه رژیم نامشروع صهیونیستی می‌کند کجا، و آن اظهارات مبتذل و سخیف علی مطهری کجا که اعتراض می‌کرد چرا سپاه پاسداران روی موشک‌های خود «مرگ بر اسرائیل» نوشته است؟! آیا به بیان ادبیات علی مطهری باید گفت «شهید مطهری، اسرائیل را ترساند و باید ترس صهیونیست‌ها زایل شود؟».

اگر کمی عمیق‌تر شویم باید پرسید، چرا علی مطهری از فتنه‌گران سبزی حمایت کرد که روز قدس ۸۸ به تبعیت از سفارش وزارت خارجه رژیم صهیونیستی و در حمایت از این رژیم، شعار «نه غزه نه لبنان» دادند و علیه منطق اسلامی امام خمینی(ره) شوریدند؟!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 23
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • سید IR ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  12 3
  پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد سگ اصحاف كهف روزي چند پي نيكان گرفت و آدم شد خداوند عاقبت همه مان را ختم به خیر کند.
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
   1 0
   دادن خدمات و دلبستگی و وابستگی ایشون به دولت سعودی ظاهراً تمام شدنی نیست و بعد از این هم ادامه دارد.
  • IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
   2 0
   اگر یکبار جنایت کشتار حجاج ایرانی توسط آل سعود توسط آقای علی مطهری محکوم میشد ، معلوم میشد که ایشون دلبستگی و وابستگی به حکومت کودک کش آل سعود ندارد. ایشون حتی جنایت آل سعود در کشتار کودکان یمنی را هم محکوم نکرده و ظاهراً دوست ندارد جنایتهای حکومت وهابی سعودی را محکوم کند.
  • IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
   2 0
   یعنی ایشون باز هم برگشته به اعلان نظرات بی سرو ته و مزخرفات تکراری اش - یکی بهش بگه که دیگه تو حتی وکیل الدوله هم نیستی و هیچ جایگاهی در بین مردم نداری
  • IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
   1 0
   علی زم !!! روح ا... مطهری !!!!
 • IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  2 2
  بعید می دونم این مسلمون باشه اما منبع با ارزشی از اطلاعات هست.
 • IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  3 2
  مغزهای کوچک زنگ زده(فیلم محبوب اصلاحاتی های) مصداق و تعبیرش در اقای مطهری و اراذل اصلاحات است
 • حسن IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  5 5
  حق با علی مطهریه.کیهان طبق معمول بخشی از حقیقت رو گفت و بخشی رو نگفت.
 • IR ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  4 2
  من سوال دارم ایا گاوهایی مثه عربا رو بهتره امریکایی ها بدوشن یا ما بدوشیم ؟؟
 • IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  11 2
  ایشون در برنامه تلویزیونی نابودی داعش در سوریه توسط ایران را محکوم کرد. ایشون باید دلیل حمایت ایشون از داعش را توضیح دهد. ایشون باید پاسخ دهد که نظر شخصی خودش را بیان کرده یا از طرف جناح اصلاح طلب این نظر را در شبکه تلویزیونی اعلام کرده؟
  • IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
   3 2
   فکر کرده هنوز وکیل الدوله است و بعنوان سخنگوی هم حزبی های نوکر کدخدا دلبسته و وابسته به اجنبی اش می تواند برای مردم و کشور دردسر و شر درست کند.
  • IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
   3 3
   نفاق از این بالاتر که مطهری سه دوره قبل از نمایندگی در اواخر کار مجلس ــ به دلیل آن که معتقد بود این مجلس با توجه به طیف نمایندگان آن کارایی لازم را ندارد ــ استعفاء داد ( هرچند با استعفایش مخالفت شد)، اما برای دوره بعد نامزد و انتخاب شد در حالی که طیف مجلس تفاوتی نکرده بود! آیا آن اقدامش یک عمل تبلیغاتی و عوام فریبانه نبود! آن وقت چنین آدم شیادی هنوز گمان دارد این سخنان و رفتارهای عوام فریبانه ده ها سال پیش برای جلب نظر مردم مفید است!
 • IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  9 2
  عجب - یعنی ایشون کف گرگی و فحاشی ایشون در مجلس به نماینده محبوب تهران و توهین به دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی با حواله دادن قرص ضد بارداری و ابراز نظرات چرندش را فراموش کرده و فکر کرده که آبرویی برایش مانده که حالا دوباره برای ابراز نظر پیدایش شده؟
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  9 4
  برای خوشحال کردن دولت کودک کش سعودی ایشون همیشه برای دادن نظرات خلاف منافع کشور و مردم آمادگی دارند.
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  7 1
  علی مطهری بخاطر حمایت از داعش در برنامه تلویزیونی باید از مردم عذر خواهی کنه
 • IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  8 0
  سخنگوی دولت وهابی سعودی نظرشون را اعلان کرد.
  • IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
   2 3
   شنیدن حرفهای دشمن شاد کن از ع.م. عجیب نیست.
  • حسینی IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
   1 2
   برخی از انقلابیون دیروز امروز پشیمان شده اند ونه تنها شهید مطهری را قبول ندارند که امام خمینی را نیز تندرو می شمرند ومی گویند ایشان چرا تسخیرلانه جاسوسی را تایید کرد وشعارمرگ برآمریکارا نهادینه ساخت. برخی از اینها مقدسینی بودند که درگذشته قبل از امام سایه امام خمینی را با تیر می زدند ولی الان طرفدار دوآتشه امام شده اند برای کوبیدن دیگران.برخی از اینهپیش از ان که آیت الله منتظری جلو امام باستد با وی دشمن بودند ولی بعداز تعارض ایشان با امام خمینی ایشان را محق وامام خمینی را غیر محق جلوه می دهند.
 • IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  5 2
  اگر یکبار جنایت کشتار حجاج ایرانی توسط آل سعود توسط آقای علی مطهری محکوم میشد ، معلوم میشد که ایشون دلبستگی و وابستگی به حکومت کودک کش آل سعود ندارد. ایشون حتی جنایت آل سعود در کشتار کودکان یمنی را هم محکوم نکرده و ظاهراً دوست ندارد جنایتهای حکومت وهابی سعودی را محکوم کند.
 • بهرام. IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  2 1
  قلوب ملت های عرب بافلسطین بوده و هست و انشائالله خواهد بود اما سیوف شیوخ عرب یعنی همین گاوهای شیرده در قلب ملت فلسطین فرو رفته بود اما با پیروزی انقلاب سوزن بی حسی زدند که دردش احساس نشود پس از 40سال و پسا حاج قاسم فکر کردند الان وقتشه لاکن خون حاج قاسم هم برباد میدهد هم رسوا میکند هم امثال ....را متنبه
 • IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  2 5
  حمایتهای متعدد از سیاستهای جنایتکارانه آل سعود توسط ایشون ، از قبیل مخالفت با نابودی داعش وابسته به حکومت سعودی ، این برداشت را بوجود آورده که ایشون ظاهراً مهره داخلی آل سعود هستند و دفاع از منافع کشور و مردم برایشان مهم نیست.
  • IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
   0 0
   ستون پنجم آل سقوط در کشور دوباره برای دفاع از سعودی حرف زد تو از کجا میدونی که نیت دشمنان کشورمان چی بوده؟ به خودت گفته اند؟ ازشون پرسیدی؟ جوابت رو داده اند که اینقدر مطمئن خیالاتت رو بعنوان همه چیز دان داری اعلان میکی؟
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
  2 2
  مزخرفات تکراری

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس