کد خبر 1105924
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴
امل و حزب‌الله

جنبش امل و حزب الله در نشست دوره‌ای خود خواهان تسریع در تشکیل دولتی شدند که قادر به انجام ماموریت‌های نجات بخش خود باشد.

به گزارش مشرق به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، مسئولان ارشد جنبش امل در منطقه جبل عامل و حزب الله در منطقه یکم در جنوب لبنان در بیانیه ای در پایان نشست خود در آستانه پیروزی ۱۴ آگوست سال ۲۰۰۶ و سالگرد ناپدید شدن امام موسی صدر و همراهانش در آستانه ماه محرم از همبستگی ملی در سطوح مختلف در لبنان تمجید کرده و به خانواده های آسیب دیده تسلیت گفتند.

بیشتر بخوانید:

بیانیه مشترک حزب‌الله و امل درباره مراسم محرم

آنها همچنین تلاش شتابان برخی برای بهره برداری سیاسی از فاجعه انفجار اسکله بیروت را محکوم کرده و هدف از آن را فتنه انگیزی و تخریب لبنان دانستند.

شرکت کنندگان خواهان تسریع در تشکیل دولتی قادر به انجام ماموریت های نجات بخش خود به ویژه در سایه شرایط حساس کنونی لبنان شدند.

آنها همچنین بر گزینه مقاومت به عنوان تنها گزینه برای آزادسازی سرزمین و تحقق عزت و استقلال لبنان و پاسداری از ثروت های این کشور تاکید کرد و گفتند که پیروزی های مقاومت بویژه پیروزی الهی راهبردی اوت سال ۲۰۰۶ میلادی گواه این مدعا است.

درخصوص برگزاری مراسم عاشورای حسینی (ع)، شرکت کنندگان بر هماهنگی بین دوطرف در همه سطوح و پایبندی به راهنمایی های مرجعیت های دینی درخصوص لزوم مراعات تدابیر بهداشتی لازم درخصوص جلوگیری از گسترش شیوع کرونا در لبنان تاکید کردند.

با نزدیک شدن به سالگرد جنایت عصر در ناپدید شدن امام موسی صدر و همراهانش، شرکت کنندگان بر اولویت حفظ راه و روش وی تاکید کردند که از حمایت از انسانیت و دعوت به وحدت و همزیستی مشترک و اصول و مبانی ثابت نشات می گیرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس