اختصاصی|ساخت چند‌ برنامه فاخر در سالگرد شهادت شهید سلیمانی/‌ منظومه "حاج قاسم"‌ چاپ می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار استان کرمان از برگزاری چندین برنامه فاخر و ارزشمند در سالگرد شهادت شهید سلیمانی در استان کرمان خبر داد.

به گزارش مشرق،‌ سرهنگ محمود مهدوی‌فرد با بیان اینکه استان کرمان ملک سلیمان و دیار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است اظهار داشت: انتظارات از مجموعه استان کرمان در کشور زیاد است.

وی با بیان اینکه در مجموعه استان کرمان تشکیل شورای سیاستگذاری برنامه‌های اجرایی با محوریت حاج قاسم در کرمان شکل گرفته و ۱۴ کمیته زیرمجموعه شورا تشکیل شده است گفت: این شورا به طور رسمی این هفته ابلاغ می‌شود که مسئولیت اکثر کمیته‌های شوراها به عهده مدیران ادارات بوده تا زیرمجموعه این شورا به وظیفه خود با محوریت حاج قاسم عمل کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه ما در زادگاه شهید سلیمانی هستیم و باید کارها ماندگار، اثرگذار و فاخری در این راستا انجم دهیم افزود: تایید تمامی این اقدامات و مجوز انجام همه اقدامات با محوریت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی باید به تایید بنیاد شهید سلمیانی و خانواده ایشان برسد.

وی با اشاره به اینکه به همت سردار معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان زمینه تایید این اقدامات و ارتباط با خانواده شهید سلیمانی تسهیل شده است گفت: این شورا این هفته آغاز بکار خواهد کرد.

مهدوی‌فرد با بیان اینکه بیشتر کارها ملی و استانی با محوریت حاج قاسم باید تایید شود ادامه داد: مسئول گلزار شهدا کرمان انتخاب شده و اجرا چندین طرح زیبا در در مجموعه استان کرمان در برنامه بوده که منتظر تایید این شورا است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده با محوریت حاج قاسم سلیمانی در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان گفت: نرم‌افزار شهید حسین یوسف‌اللهی که حاج قاسم ارادت ویژه‌ای به این شهید بزرگوار داشته و خواستار تدفین پیکرشان در کنار این شهید بود رونمایی شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه از نرم‌افزار تلفن همراه با عنوان "سردار دلها" پیرامون زندگی و شخصیت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نیز رونمایی شده است ادامه داد: این نرم‌افزار بر روی گوشی تلفن همراه نصب می‌شود و با یک کلیک می‌توان ابعاد شخصیتی حاج قاسم را مشاهده کرد.

وی به چاپ منظومه زندگی‌نامه سردار حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: دیدار مادران شهدا با حاج قاسم و نکاتی که در این دیدارها مطرح شده به عنوان یک کار هنری در دست اجرا است.

مهدوی‌فرد با بیان اینکه نکاتی که مادران شهدا از دیدار خود با شهید سلیمانی مطرح کردند به صورت نمایشگاه عکس و با همکاری و مشارکت بنیاد شهید و همراهان حاج قاسم در راستای برگزاری سالگرد شهادت حاج قاسم در حال انجام است افزود: مجموعه‌ای از عکس‌های حاج قاسم نیز در حال جمع‌آوری است تا به عنوان نمایشگاه و برای استفاده دیگر مجموعه‌ها در اختیار آنها گذاشته شود.

وی با اشاره به اینکه نگاه کشور به مجموعه استان کرمان است تا با محوریت حاج قاسم کار درخشان و فاخری در استان انجام شود افزود: چندین طرح در استان آماده شده و منتظر تایید نهایی هستیم برای اجرا به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم هستیم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا انجام بسیاری از کارها را تحت تاثیر خود قرار داده است گفت: استان کرمان آمادگی دارد تا پس از شیوع ویروس کرونا پذیرای اردوهای راهیان نور مزار حاج قاسم و مهمان مزار شهید سلیمانی باشد.

وی با اشاره به دایره المعارف و دانشنامه دفاع مقدس استان کرمان گفت: در راستای تدوین این دایره المعارف در چهار گروه فرهنگی، نظامی و جغرافیا، اجتماعی و سیاسی و اشخاص و شهدا باید کار کرده و نقش استان کرمان را در این چهار گروه مشخص کنیم.

مهدوی‌فرد با بیان اینکه رزمندگان لشکر ۴۱ ثارالله به فرمانده شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نقش بسیار مهمی در پیروزی عملیات بیت‌المقدس و فتح خرمشهر داشتند عنوان کرد: لشکر ۴۱ ثارالله در زمان جنگ خط شکن بوده و در عملیات‌های بسیاری موفق عمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از سه هزار نفر از رزمندگان استان کرمان در عملیات بیت‌المقدس حضور موثر داشتند و ۴۷ نفر نیروی نظامی و ۱۶۰ نفر نیروی بسیجی از رزمندگان استان کرمان در این عملیات به شهادت رسیدند ادامه داد: متاسفانه استان کرمان در تبیین موفقیت‌های لشکر ثارالله بسیار عقب است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • محمد IR ۰۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
    8 0
    حاج قاسم و همرزمان شهیدش نه در سال 98 و نه در فرودگاه بغداد و نه به دست آمریکا بلکه مرداد 95 در اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کل کشور در تهران و هنگامی که پشتیبان اصلی دولت تدبیر و اطلاح طلبان فریاد زد (( نیروهای نظامی بیشترین هزینه را بر دولت تحمیل می کنند و ما هم باید مانند آلمان و ژاپن خلع نیرو شویم و زیر چتر حمایتی آمریکا رفته و با این صرفه جویی شاید مثل آنها پیشرفته شویم. و من این امید را در دولت دوم تدبیر می بینم )) مظلومانه و مظلوم به فیض شهادت رسیدند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس