کد خبر 11021
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۳

رئيس بنياد تاريخ پژوهي ايران معاصر گفت: تفکر باند مهدي هاشمي و حسينعلي منتظري بر برخي افراد مؤسسه تنظيم و نشر آثار امام (ره) حاکميت دارد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حميد روحاني در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به فضاي حاکم در مؤسسه تنظيم و نشر آثار امام (ره) وجود دارد، اظهارداشت: اطلاعيه حميد انصاري در خصوص موضع‌گيري پسر حسينعلي منتظري عليه مرحوم حاج‌‌احمد در خصوص نامه يکم شهريورماه 68 نشان از خفقان داخلي اين مؤسسه دارد.
وي با بيان اينکه پسر منتظري منکر اين مي‌شود که اين نامه از امام (ره) است، تصريح‌کرد: حميد انصاري در اين اطلاعيه هم راجع به روحانيت و هم به اين قضيه پرداخته است؛ انصاري در اين اطلاعيه منتظري را با عنوان قائم‌مقام وقت حضرت امام معرفي مي‌کند که اين تعبير معناي خاصي دارد.
رئيس بنياد تاريخ پژوهي ايران معاصر به ادامه اين اطلاعيه که انصاري آورده است «آنچه در خاطرات نقل شده»اشاره کرد و اينکه اگر منظور خاطرات منتظري است پس چرا نامي از وي نبرده است، متذکرشد: اگر نام منتظري با عنوان آيت‌الله آورده مي‌شد از سوي مردم مورد اعتراض قرار مي‌گرفت و فردي را که امام (ره) عزل کرده که آيت‌الله نيست؛ اين نوع بيان انصاري نشان مي‌دهد نفوذ و حاکميت باند مهدي هاشمي و شيخ حسينعلي منتظري بيش از حد تصور در مؤسسه تنظيم و نشر آثار امام (ره) بيش از حد تصور است.
وي با تأ‌کيد بر اينکه انصاري يادآورشد: وقتي خاطرات منتظري منتشر شد انصاري تمام ماه رمضان تا صبح بيدار بود و نقد و جواب خاطرات منتظري را مي‌داد و ما با خوشحالي از اين عمل انصاري هيچ اقدامي را انجام نداديم اما پس از دو سال باند مهدي هاشمي اجازه انتشار آن را به وي ندادند.
حجت‌الاسلام روحاني با بيان اينکه نفوذ افرادي که اکنون در دفتر و مؤسسه تنظيم و نشر آثار امام (ره) مربوط به امروز نيست، خاطر‌نشان کرد: در زمان خود امام (ره) و حاج احمدآقا نيز اين افراد وجود داشتند اما حاج احمد به دليل آگاهي و رشد فکري و تجربياتي که در دوران مختلف نهضت امام (ره) کسب کرده بود با اينکه در خانه امام راحل را برکسي نمي‌بست اما در نهايت آنچه مد نظر حضرت امام بود را انجام مي‌داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس