کد خبر 1100218
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
عواقب طغیان آرتور مقابل بارسلونا/ ستاره آینده یوونتوس چقدر جریمه می‌شود؟

خودداری هافبک برزیلی تیم فوتبال بارسلونا برای بازگشت به این تیم و همراهی آن در لیگ قهرمانان اروپا ممکن است برای او عواقبی به همراه داشته باشد.

به گزارش مشرق، روز گذشته (دوشنبه) انتشار خبر خودداری آرتور ملو از بازگشت به بارسلونا برای انجام تست دوره‌ای کرونا و آمادگی جهت همراهی کاتالان‌ها در بازی‌های لیگ قهرمانان به سوژه‌ای داغ در فوتبال خاموش این روزهای اسپانیا تبدیل شد.

بیشتر بخوانید:

ملو از بازگشت به بارسلونا خودداری کرد

او که ظاهراً از دست بارسایی‌ها به خاطر تحت فشار قراردادش برای رفتن به یوونتوس ناراحت است، دیگر نمی‌خواهد به این تیم برگردد و بارسلونا هم تهدید کرده که اگر برنگردد بابت این تصمیم خود باید تاوان سنگینی بپردازد.

طبق قوانین سازمان لیگ و اتحادیه فوتبالیست‌های اسپانیا هم خودداری آرتور از بازگشت به بارسلونا ممکن است مجازات‌های سنگینی برای او به همراه داشته باشد.

در اساسنامه انضباطی سازمان لیگ اسپانیا آمده است: اولین و دومین غیبت غیرموجه بازیکن در محل فراخوانده شده از سوی تیم، به منزله خودداری او از حضور در یک بازی رسمی تلقی نمی‌شود اما تکرار این عمل برای سومین بار متوالی در طول یک فصل بدون دلیل موجه، به منزله عدم شرکت در یک بازی با ماهیت رسمی قلمداد می‌شود که تخلفی بزرگ است. در طول فصل عدم حضور بازیکن در حتی یک بازی رسمی تخلفی بزرگ محسوب می‌شود اما در مورد بازی‌ و رویدادهای غیررسمی غیبت غیرموجه در سومین بار متوالی حکم یک بازی رسمی را پیدا می‌کند.

در مورد مجازات‌های احتمالی نیز طبق اساسنامه داخلی باشگاه، خودداری بازیکن از حضور در تیم بدون دلایل موجه برای نخستین بار می‌تواند او را از دو تا 10 روز حقوقش محروم کند و تکرار چنین تخلفی بر شدت مجازات او نیز خواهد افزود. از لحاظ مالی، مجازات بازیکن خودداری کننده از حضور در تمرینات می‌تواند تا 10 درصد از حقوق سالانه وی افزایش پیدا کند که البته این خود مراتبی دارد و بسته به مقداد حقوقی که هر بازیکن می‌گیرد متفاوت است.

در طبقه بندی مجازات‌ نقدی بازیکنان شاغل در اسپانیا بر اساس حقوق‌شان در طول یک ماه آنها، آرتور ملو با حقوق ماهانه بیش از 400 هزار یورو، در دسته بازیکنان دارای حقوق بالای 100 هزار یورو در ماه قرار می‌گیرد که حداقل جریمه نقدی او 3.33 درصد حقوقش در یک سال است. تخلف متوسط برای او جریمه‌ای معادل 3.34 تا 6.66 درصد از حقوق سالانه به همراه خواهد داشت و بالاترین سطح از تخلف هم از حداقل 6.67 تا 10 درصد از حقوق سالانه وی را کسر خواهد کرد. حقوق سالانه آرتور ملو 5 میلیون و 663 هزار یورو(ناخالص) و  است. (تمامی مبالغ ناخاصل و قبل از کسر مالیات است).

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس