تهدید هواپیمای مسافری حرکتی تروریستی است/ پیگیری حقوقی را تا محکومیت آمریکا دنبال می کنیم

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه تهدید هواپیمای مسافری توسط جنگنده های آمریکایی حرکتی تروریستی است، گفت: سازمان هواپیمایی کشوری اعتراض خود را بابت این رفتار به سازمان بین‌المللی هوانوردی ارائه داده است و به لحاظ حقوقی بحث را تا محکومیت آمریکا ادامه می‌دهیم.

به گزارش مشرق، محمد اسلامی درباره تهدید هواپیمای مسافری ایرانی توسط جنگنده های آمریکایی که روز گذشته رخ داد، اظهار داشت: این یک حرکت تروریستی است که از سوی دولت قانون ستیز و ظالم آمریکا انجام شده است؛ این یک تعرض بین المللی محسوب می‌شود و انتظاری غیر از این از دولت قانون ستیز آمریکا وجود ندارد.

وی ادامه داد: هواپیمای مسافری ما در مسیر و کریدور بین المللی تجاری در حال حرکت بوده است و تهدید جنگنده های آمریکایی غیرقانونی و غیر انسانی بوده است.

* پیگیری حقوقی تهدید هواپیمای مسافری را تا محکومت آمریکا ادامه می دهیم 

وزیر راه و شهرسازی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری اعتراض خود را بابت این رفتار به سازمان هوانوردی بین‌المللی ارائه داده است و به لحاظ حقوقی بحث را تا محکومیت آمریکا ادامه می‌دهیم.

* لبنان و سوریه هم به ایکائو شکایت کنند

اسلامی در پاسخ به این سوال که چه زمانی کمیسیون بررسی سانحه توسط سازمان هواپیمایی کشوری سوریه تشکیل می شود؟ گفت: هنوز دقیقا مشخص نیست که این اتفاق در فضای سوریه یا لبنان رخ داده است، اما دولت های لبنان و سوریه باید اعتراض خود را بابت این رفتار غیر انسانی آمریکا به سازمان جهانی هواپیمایی داشته باشند.

وی تأکید کرد: از سازمان جهانی هواپیمایی نیز انتظار است علیه این اقدام غیرانسانی کشور آمریکا بیانیه دهد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 7
 • اصلاحات تنها راه نجات IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۳
  8 7
  باید در جهت تنش زدایی فورا از آمریکا به علت ورود به حریم هوایی پایگاه هایش در منطقه عذرخواهی کنیم .
  • IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۳
   4 5
   شما صبر کن یک آدمکش خانوادت رو جلوی چشمت سلاخی کنه، بعد برای تنش زدایی ازش عذرخواهی کن که بدنشون جلوی قمه طرف قرار گرفته.
 • IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۳
  7 7
  بابا هیچی نمیدونید چرا دخالت میکنید!؟خوب وقنی ۴۰ساله ما با امریکا دشمنیم وهواپیمای مسافربری روی یک مناطق جنگی وپر هطر مثل(عراق،ترکیه،سوریه،لبنان وایران ونطامیهای داعش وحزب الله وروسیه وامریکا واسراییل و...پرواز میکنه-چیکار وزبر راه وکزیر خارجه داره!؟
 • احمد IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۳
  2 6
  هر چند شکایت از آمریکا راه بجایی نمیبرد اما کار درستی است ولی درست تر از آن باید اقدامی کرد تا آنها جرات انجام چنین تحرکاتی را نداشته باشند.
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۳
  1 3
  چون درمنطقه پر خطر نظامی این مسئله بوجود امده کاری به ظریف واسلامی نداره،که بخواهند با التماس ونانه نگاری به خود متجاوزان جواب زشون بگیریم!؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس