کد خبر 1098377
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
فلسطین نمایه

سفیر روسیه در اردن ضمن هشدار درباره طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال کرانه باختری، تأکید کرد که مسکو از این طرح حمایت نمی‌کند.

به گزارش مشرق، «گلب دسیاتنیکوف» سفیر روسیه در اردن تأکید کرد که اشغال کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی پیامدهای غیر قابل پیش‌بینی در پی خواهد داشت.

ببینید:

فیلم/خیابان‌های بحران‌زده سرزمین‌های اشغالی

دسیاتنیکوف به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که «اگر کرانه باختری [به رژیم صهیونیستی] الحاق شود، تأثیر غیر قابل پیش‌بینی برای همه خواهد داشت؛ به همین دلیل باید در حال حاضر، اقدامات عملی انجام داد».

وی با بیان اینکه این مسیری است که روسیه در حال حاضر دنبال می‌کند، خاطر نشان کرد: «به نظر ما، هدف اصلی، بازگرداندن وضعیت کنونی به سمت مذاکرات است... پس دستیابی به نتایج مثبت در خارج از چارچوب مذاکرات، یک مسئله دور از دسترس است».

این دیپلمات روس ادامه داد: «طرح الحاق کرانه باختری که قرار بود اول جولای اجرایی شود، اجرایی نشد. علتهای بسیاری وجود دارد که هیچ اتفاق نظری در خصوص طرح ترامپ برای خاورمیانه معروف به معامله قرن وجود ندارد».

دسیاتنیکوف تصریح کرد: «اما این بدین معنا نیست که این گزینه به صورت کامل از دستور کار خارج شده است. موضع روسیه برای همه روشن است. طبیعتا نمی‌توانیم از هر تلاشی برای مصادره اراضی به صورت یکجانبه حمایت کنیم».

وی با تأکید بر اینکه مصادره اراضی، راهکار دو دولتی را از بین می‌برد و در نتیجه، روند مسالمت‌آمیز حل منازعه کاملا نابود می‌شود، خاطر نشان کرد: «نباید احتمال وقوع تبعات بدتری در زمینه امنیتی را برای چنین اقدامی فراموش کرد».

این دیپلمات روس ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه رژیم صهیونیستی چنین هشدارهایی را مد نظر قرار دهد، تأکید کرد، پس از پایان دوره قرنطینه ناشی از بحران کرونا، روسیه قصد دارد اقدامات خود را افزایش دهد تا شاید در سریعترین زمان ممکن، این بحران خاورمیانه حل شود.

رژیم صهیونیستی اول جولای قصد داشت بیش از ۳۰% از اراضی کرانه باختری را به اشغال خود درآورد، ولی تا کنون موفق به این کار نشده است زیرا با موجی از محکومیت و مخالفت شدید از سوی سایر کشورها مواجه شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس