آمریکا

سفارت فدراسیون روسیه در واشنگتن رسماً مراتب اعتراض خود به ضرب‌وشتم خبرنگاران روسی توسط پلیس آمریکا در پورتلند را به وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، «آناتولی آنتونوف» سفیر فدراسیون روسیه در واشنگتن روز چهارشنبه اعلام کرد که این سفارتخانه با ارسال یک یادداشت اعتراضی به وزارت امور خارجه آمریکا، مراتب اعتراض خود را به حمله پلیس آمریکا به خبرنگاران شبکه یک تلویزیون دولتی روسیه در حین پوشش دادن اعتراضات شهر پورتلند رسماً اعلام کرده است.

بامداد امروز چهارشنبه  دو خبرنگار شبکه یک روسیه که در حال فیلمبرداری و تهیه گزارش از ناآرامی‌های شهر پورتلند در ایالت اورگان آمرکیا بودند، هدف حمله و ضرب‌وشتم پلیس آمریکا قرار گرفتند.

به گفته خبرنگار ریانووستی که در هنگام حمله پلیس به دو خبرنگار شبکه یک روسیه در محل حضور داشته، این دو خبرنگار در حمله پلیس آمریکا آسیب ندیده‌اند اما وسایل و تجهیزات خبرنگاری آنها شکسته شده است.

دو خبرنگار شبکه یک روسیه در حالی هدف حمله پلیس آمریکا قرار گرفته و به تجهیزاتشان آسیب وارد شده است که هردو دارای کارت رسمی خبرنگاری بوده‌اند.

پس از آن‌که «جورج فلوید» شهروند سیاه پوست آمریکایی در اواخر ماه مه (اوایل خردادماه) به دست نیروهای پلیس این کشور در ایالت مینه‌سوتا کشته شد، شهر پورتلند تقریبا همه روزه شاهد تظاهرات علیه خشونت پلیس بر ضد سیاه پوستان بوده است.

طی چند روز گذشته پس از اینکه ماموران امنیتی دولت فدرال به پورتلند فرستاده شده‌اند تا به تظاهرات شبانه در این شهر پایان دهند، تظاهرات در این شهر تشدید شده است.

رسانه‌های محلی گزارش دادند، بعضی از این ماموران که لباس استتار نظامی به تن دارند، با خودروهای شخصی به تظاهرات کنندگان نزدیک می‌شوند و بدون توضیح آنها را به زور سوار کرده و به بازداشتگاه می‌برند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس