خودساختگی محمود درس او به جوانان است/ در همه امور چشمش به دهان امام بود

خواهر شهید محمود کاوه گفت: جوانان بدانند که محمود هم مثل جوانان امروز بود، در کودکی شیطنت‌هایی داشت، اما روی نفس خود پا گذاشت و خود را ساخت.

به گزارش مشرق، شهید محمود کاوه از فرماندهان نام آشنای دوران دفاع مقدس بود که در سن ۲۲ سالگی به فرماندهی تیپ ۱۵۵ ویژه شهدا در غرب کشور درآمد. این تیپ بعدها به لشکر ارتقا یافت و کاوه نیز در شهریور ماه ۱۳۶۵ و در حین عملیات کربلای۲ به شهادت رسید. خواهر شهید محمود کاوه با حضور در مناطق عملیاتی غرب و محل حضور این شهید در کردستان و آذربایجان غربی به بیان خاطراتی از برادر خود پرداخت. او درباره حس و حال و خود از حضور در مناطق عملیاتی غرب کشور اظهار داشت: هرجای این سرزمین رفتم خاطرات محمود به یادم آمد. زمانی که دفتر کار او را نشانم دادم و در اتاق را باز کردم احساس کردم محمود آنجا حضور دارد.

وی افزود: یادم آمد در سن ۱۳_۱۲ سالگی به راه مبارزه علیه رژیم شاه رفت. در زمان مدرسه بعد از کلاس درس در حوزه علمیه مشغول پخش اعلامیه می‌شد و با مبارزان همراهی می‌‎کرد. بعد از انقلاب در مدتی به آموزش نیروهای جوان مشغول شد، با دعوت از او برای حفاظت از امام خمینی (ره) به تهران آمد و شش ماهی در تهران ماند تا اینکه به کردستان دعوت شد. به مشهد آمد و به خانواده خبر داد که به کردستان می‌رود. با اینکه به او گفتیم که اینجا خانواده به وجود تو احتیاج دارند، اما خودش گفت احساس می‌کنم در کردستان به من بیشتر نیاز است.

خواهر شهید کاوه در توصیف برادرش بیان کرد: وقتی از تهران به مشهد بازگشت خودساختگی را در او می‌دیدیم. ایمان قوی، صبر، روح بزرگ او مشخص بود. نماز شبش بعد از آن ترک نشد نصیحت‌هایی هم به ما می‌کرد که گوش به فرمان امر، ولی باشیم. خودش نیز روی این موضوع تاکید ویژه‌ای داشت. همیشه در همه امور چشمش به زبان امام (ره) بود.

کاوه در توصیه‌ای به جوانان گفت: جوانان بدانند که محمود هم مثل جوانان امروز بود، در کودکی شیطنت‌هایی داشت، اما روی نفس خود پا گذاشت و خود را ساخت. به معنای واقعی ولایت پذیر بود. جوانان از شهدا درس بگیرند.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس