کد خبر 1095791
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
خروج نظامیان انگلیسی از پایگاهی در شمال بغداد

وزارت دفاع انگلیس با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نظامیان این کشور از پایگاه التاجی در شمال بغداد خارج می شوند.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک عربی، وزارت دفاع انگلیس با صدور بیانیه ای از خروج نظامیان این کشور از پایگاه التاجی در شمال بغداد خبر داد.

در بیانیه وزارت دفاع انگلیس با اشاره به اینکه، ارتش انگلیس پایگاه التاجی در شمال بغداد را ترک می کنند، اما از عراق به هیچ عنوان خارج نمی شوند، تلاش شده است که پایان داعش در عراق را به ائتلاف تحت سرکردگی آمریکا مربوط کند؛ آنهم ائتلافی که تا مدتها فقط نظاره گر یورش داعش و اشغال شهرهای عراق بود.

در این بیانیه آمده است:  داعش طی سال‌های اخیر باعث تخریب و آشوب در اقصی نقاط خاورمیانه شد. هزاران تن کشته شده و شهرها ویران شدند، داعش جسدها و خرابه‌ها را پس از خود برجای گذاشت، به همین شکل به کار خود ادامه می‌داد تا اینکه ائتلاف بین المللی رسید و به اقدامات این گروه پایان داد.

وزارت دفاع انگلیس بیان کرد: نیروهای انگلیسی مستقر در عراق، طی ۶ سال گذشته، در راستای آموزش بیش از ۱۲۰ هزار نیروی امنیتی عراقی تلاش کردند و در حال حاضر در وضعیتی هستند که می‌توانند ماموریت آموزش را در یکی از اردوگاه‌های عراق به مربیان عراقی بسپارند. تهدیدی که ائتلاف در عراق با آن مواجه است، یک تهدید واقعی است، زیرا برخی از پایگاه‌ها در معرض حملات سازمان‌یافته‌ای با آتش‌های غیرمستقیم قرار می‌گیرد و حمله‌ای از این دست به کشته شدن یک نیروی ذخیره انگلیسی منجر شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس