باند تبهکار

بازخوانی اعمال مجرمانه اعضای باند امیرآلمانی حکایت از این دارد که این افراد معترض نبوده بلکه به‌دنبال سوءاستفاده از اغتشاشات برای دست زدن به اعمال مجرمانه خود از جمله سرقت مسلحانه بوده‌اند.

به گزارش مشرق، صبح روز گذشته بود که غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری با اصحاب رسانه و در پاسخ به سئوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده سه محکوم به اعدام بیان کرد: این حکم در دیوان عالی کشور بعد از فرجام‌خواهی متهمان و وکلا به تأیید رسیده و به دادسرا اعاده شده است؛ اجرای احکام فرایند قانونی دارد و ممکن است در این فرایند هر موجب قانونی دیگری نتیجه پرونده را همراه با تغییر کند.

وی اضافه کرد: این پرونده را خدای متعال کمک کرد جنایاتشان برملا شد؛ اینها جزو عناصر اصلی اغتشاشات بودند و دو نفر از این افراد در صحنه سرقت مسلحانه دستگیر شدند و با تهدید به اسلحه می‌خواستند اموال خانمی را بربایند که خدا کمک کرد و باعث دستگیری این افراد شد.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی قوه قضائیه افزود: پس از دستگیری در گوشی این افراد اقدامات خرابکارانه‌ای که انجام می‌دادند و فیلمبرداری کرده و برای برخی از خبرگزاری‌های خارج از کشور ارسال می‌کردند، کشف شد؛ خودشان از اعمال مجرمانه خود بهترین مستندات را تهیه کردند و در فرایند دادگاه هم اقرار کرده‌اند و همچنین هم خودشان و هم وکلایشان‌ دفاع داشتند البته چهار نفر اعلام وکالت کردند و دفاع کردند.

وی ادامه داد: جلسات دادگاه فیلمبرداری شده و حضور آنها موجود است.

***آرایش سایبری رسانه‌های معاند پس از اعلام یک خبر

پس از اعلام تأیید خبر حکم اعدام این سه محکوم در دیوان عالی کشور، رسانه‌های معاند این خبر را با تیترهایی از جمله "حکم اعدام سه معترض آبان پس از تأیید به دادسرا فرستاده شد" و "حکم اعدام سه معترض آبان ماه تأیید شده‌است" بازنشر کردند و به‌گونه‌ای در صدد القای این بودند که این افراد صرفا به‌دلیل اعتراض به وضعیت معیشتی خود به اعدام محکوم شدند.

***بازی کردن برخی از سلبریتی‌ها در زمین دشمن

طولی نکشید که هشتگ اعدام نکنید با پشتیبانی یگان سایبری منافقین، برخی از سلبریتی‌ها و دشمنان مغرض و همیشگی این مرز و بوم به ترند اول توئیتر در جهان تبدیل شد و بسیاری از مردم که از جزئیات اقدامات مجرمانه این محکومان بی‌خبر بودند ناخواسته با این جریان مرموز همراه شدند و جای جای فضای مجازی مملو از هشتگ اعدام نکنید شد.

اما سئوال اینجاست که این سه محکوم چه کرده‌اند که دادگاه بدوی و دیوان عالی کشور آن‌ها را مستحق مجازات اعدام ‌می‌داند؟

***بازخوانی ماجرای دستگیری باند امیر آلمانی

۲۹ بهمن ماه بود که سخنگوی قوه قضائیه در بیستمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه از دستگیری اعضای باند تبهکاری تحت عنوان امیر آلمانی خبر داد و گفت: یکی از پرونده‌های رسیدگی شده در تهران که اصطلاحا از زبان خودشان مشهور به پرونده امیر آلمانی است، باند تبهکاری بودند که هم سابقه اعمال مجرمانه داشتند و هم در همین مقطع مرتکب سرقت مسلحانه شده بودند و از اراذل و اوباش بودند و در اغتشاشات حضور داشتند، بانک و پمپ بنزین آتش زدند و از اقدامات خلافکارانه شان فیلمبرداری و برای شبکه‌های خارجی ارسال کردند. بعد از احساس خطر از کشور خارج شده و به ترکیه رفتند که با پیگیری‌های مجدانه از ترکیه برگشتند و بازداشت شدند.

سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در بررسی سوابق یک از آن‌ها که مشهور به امیر آلمانی است معلوم شد که سابقه خروج غیرقانونی از کشور به کشورهای مختلف دارد و مدتی در کمپ پناهندگان در آلمان بوده است و در کمپ پناهندگان آلمان با عناصر وابسته به گروهک نفاق، ملاقات‌ها و همکاری‌هایی داشته است.

اسماعیلی تصریح کرد: این فرد و این تیم در حوادث آبان ماه میدان داری و این اغتشاشات را سردمداری کردند و این جنایاتی که مردم شاهد بودند را رقم زدند.

۱۰ تیرماه نیز اسماعیلی در خصوص پرونده باند امیر آلمانی بیان کرد: در آخرین پیگیری که انجام دادم، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شده، هنوز اعاده نشده و رای دیوان عالی کشور مبنی بر تایید حکم به دست ما نرسیده است.

***اعضای باند امیرآلمانی چه کسانی هستند؟

امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی سه متهم این پرونده و اعضای باند امیر آلمانی هستند که در ابتدا با رأی شعبه 15 دادگاه انقلاب استان تهران به ریاست قاضی صلواتی با عناوین اتهامی گوناگون از جمله خروج غیرقانونی از کشور، اقدام علیه امنیت ملی و سرقت مسلحانه مقرون به آزار با سلاح سرد مجرم شناخته و به اعدام محکوم شدند.

با فرجام خواهی متهمان و وکلای آن‌ها پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد و دیوان عالی کشور پس از انجام بررسی‌های فنی حکم دادگاه بدوی را تأیید کرد.

*** اطلاعات جدید درباره نحوه شناسایی باند "امیرآلمانی"

یک منبع مطلع در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، درباره نحوه شناسایی این گروه گفت:  این افراد از طریق آگهی سایت دیوار خانه‌ای را انتخاب کرده و با هدف سرقت برای بازدید از خانه برنامه ریزی می کنند و در جریان بازدید، خانم خانه را با سلاح سرد مورد ضرب و شتم و تعرض قرار می دهند.

وی افزود: با سروصدای ایجاد شده در منزل، نزدیکان و  خانواده فرد مطلع می شوند و بلافاصله به کمک می آیند و نیروی پلیس را خبردار می کنند که نهایتاً به بازداشت متهم منجر می شود.

این منبع مطلع با اشاره به طی شدن مراحل رسیدگی به پرونده متهم مذکور اظهار داشت: در جریان رسیدگی به پرونده این افراد فیلم‌هایی در درون گوشی تلفن همراه آنها یافت شد که نشان می داد در جریان اغتشاشات آبان ماه سال گذشته چند بانک را تخریب و آتش زده اند و در یک فقره نیز ماشین شهرداری را بعد از خارج کردن از محل پارک خود به وسط خیابان آورده و آتش می‌زنند و فیلم هائی را از این صحنه ها تهیه کرده و به رسانه های ضدانقلاب ارسال می کنند. 

وی با اعلام اینکه یکی از این افراد معروف به امیر آلمانی دو نفر دیگر را از کشور به مقصد ترکیه فراری می دهد اظهار داشت: وی در ماجرای آبان 98 با منافقین ارتباط داشته و در سفر به کمپ آنها در یک کشور اروپائی از آنها  برای عملیات دستور می‌گرفته است.

بررسی‌ها در خصوص این پرونده ادامه داشت تا اینکه مشخص شد فرد مذکور مدتی قبل در کمپ پناهندگان در آلمان بوده و در آنجا با عناصر وابسته به گروهک نفاق، ملاقات‌ها و همکاری‌هایی داشته است.

***تشکیل دادگاه با حضور وکلای مدافع

در نهایت، با صدور کیفرخواست از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، پرونده باند امیرآلمانی برای رسیدگی به شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی اعاده شد و پس از تشکیل جلسات دادگاه و رعایت تشریفات دادرسی از جمله حضور وکلای مدافع متهمان، اعضای باند امیرآلمانی مجرم شناخته شدند.

***واکنش قوه قضائیه به ادعاهای یک وکیل

پس از تشکیل جلسات دادگاه فردی تحت عنوان وکیل اعضای این باند تبهکارانه، مصاحبه‌هایی را تحت عنوان وکیل پرونده با برخی از رسانه‌ها انجام داد و مدعی شد که به پرونده موکل خود دسترسی نداشته و یا به او اجازه ورود به دادگاه نداده‌اند که این موضوع با واکنش قوه قضائیه مواجه شد.

بر اساس اعلام مرکز رسانه قوه قضائیه، وکیل امیرحسین مرادی یکی از اقوام او به نام مریم مرادی است که در تاریخ ۲۱ دی ماه ۹۸، اعلام وکالت کرده و پرونده وکالت متهم به وی واگذار می‌شود. اسناد موجود از مطالعه پرونده توسط این وکیل حکایت دارد.

همچنین دو محکوم دیگر به نام‌های سعید تمجیدی و محمد رجبی نیز به دلیل عدم توانایی مالی از دادگاه درخواست وکیل تسخیری می‌کنند که وکلای تسخیری آن‌ها نیز در جلسات دادگاه حضور داشته و به دفاع از موکلان خود پرداخته‌اند.

بازخوانی اعمال مجرمانه اعضای باند امیرآلمانی حکایت از این دارد که این افراد معترض نبوده بلکه به‌دنبال ایجاد آشوب و سوءاستفاده از اغتشاشات برای دست زدن به اعمال مجرمانه خود از جمله سرقت مسلحانه بوده‌اند و استفاده از کلیدواژه معترض در رسانه‌های معاند صرفا برای سرپوش گذاشتن بر ماهیت مجرمانه باند امیر آلمانی است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 15
 • US ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  70 16
  منافق وطن فروش اعدام باید گردد
  • حزب الله IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   30 5
   یعنی باند امیر آلمانی و رفقایش اگر برای دزدی و سرقت نمیرفتند و با صاحبخانه درگیر نمیشدند و با جیغ و داد آن خانم نهایتا مردم کمک نمی آمدند……… قرار بود حالا حالاها به شرارت و رذالت و دزدی و جنایت و…… ادامه دهند!!! چرا در همان شرارت های آبان ۹۸ و آتش سوزی پمپ بنزین و ....شناسایی و دستگیر نشدند……!؟!؟
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  12 6
  یک دفعه مثل ماجرای مازیار بیژنی نشه !
  • IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
   5 2
   این فضاسازی مجازی در شبکه ای که در ایران فیلتره و همه مردم نمیتونن ازش استفاده کنند نشون میده جریان انقلابی و مردم باید در فضای مجازی حضور پیدا کنند تا دشمن تصور نکنه ایران ینی همین چند تا مزدوری که در فضای مجازی فعالیت میکنن
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  24 11
  همه باید اعدام بشوند. فقط و فقط و فقط اعداااام
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  45 17
  خاک بر سر مردمی که حواسشون به توئیت سلبریتی های بیسواد بیغم باشه!
 • IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  6 33
  اعدام هم کمه واسه این حرومزاده ها ولی میشد با حبس ابد و یک روز دهن یاوه گوها رو هم بست
  • IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   15 4
   ,و نان مفت و فرصت فرار بهشان داد!
 • تنبل IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  28 3
  یقه این سلبریتی ها را هم باید گرفت و به نظر بنده اینها بایستی لغو تابعیت بشوند تا آواره شوند و دستشون بیاد شنبه چندم برجه؟
 • IR ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  19 7
  الحمدلله که اعدام شد. خائن و قاتل باید اعدام بشه . آزاد بشه نقشه قتل میکشه . اینها ژنتیکی و بطور بالفطره استعداد قتل دارن!
 • Mahsoon DE ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  4 1
  تا اقای رئیسی نزنه تو دهن این سلبریتیهای بیسواد که درباره هرچیزی که توش کوچکترین سوادی ندارن نظر میدن آش همین آشه،،یعنی واسه نهادهای امنیتی انقدر بی اهمیته که بعضی از سلبریتی های ما همیشه قشنگ و هماهنگ با تروریستهای مجاهدین خلق و سلطنت طلبها و عربستان توییت و پست میذارن و پیاده نظامشون هستن،،،ایا اگه مردم عادی هم مثل سلبریتی ها اینجوری از تروریستها و قاتلین و سارقین مسلح دفاع کنن قوه قضاییه کاریشون نداره؟؟؟بخدا اگه مردم عادی حرفهای سلبریتی هارو بزنن پدرشون رو در میارن ولی نمیدونم چه بدبختی شده که انگار جمهوری اسلامی از این جوجه ها که نود درصد فالوراشون فیکه میترسه
 • IR ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  2 1
  این حرفاتون منو یاد حرفاتون در مورد فشی و شهرام امیری میندازه. راستش هرطور سعی میکنم نمیتونم باور کنم. باند امیر آلمانی!
  • صالحه IR ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
   0 1
   حتما باید اعدام بشه تا دهن ادمهای کثیفی مثل اینا بسته بشه
 • IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  4 0
  سلبریدی ها در نقشه دشمن بازی نمی کنند بخشی از برنامه دشمن هستند خودشون هم غالبا خوب می دونند.
 • علی IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  3 1
  سریع اعدامشون کنید تا دیگه بقیه حساب کار دستشون بیاد ،زیاد هم به حرفهای که تو اینستا میزنند توجه نکنید بیشترشان جوان خام و احساساتی هستند که فقط ترند میکنند همه چیز را

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس