روحانی نمایه

رئیس‌جمهور گفت: آنچه ایران به‌عنوان دستاورد برجام داشت، خوشبختانه همچنان آن دستاورد اصلی محفوظ مانده است.

به گزارش مشرق، حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه 25 تیرماه) در جلسه هیأت دولت با اشاره به پنجمین سالگرد توافق برجام، گفت: اساس برجام این بود که به جهان ثابت کنیم که ایران صلح‌طلب است و پروژه‌ای که سال‌ها به دنبال این بود که ایران را برای امنیت جهان، خطرناک جلوه دهد، بی‌اعتبار کند.

وی با بیان اینکه مثلث شوم صهیونیزم، ارتجاع و تندروهای آمریکا از ابتدا مخالف این توافق بودند، اظهار داشت: همه تلاش‌ آن‌ها در آغاز این بود که چنین توافقی به نتیجه نرسد. صهیونیست‌ها حتی وسط مذاکرات به اروپا رفتند. یکی از سران ارتجاع به اروپا رفت تا توافق را بر هم بزنند. البته تأخیر ایجاد کردند، چرا که بنا بود توافق نهایی در آذر ۹۳ نهایی شود و آن را تا تیرماه 94 به تأخیر انداختند.

بیشتر بخوانید:

روحانی ادامه داد: این مثلث شوم، روند خود را ادامه داد، مخصوصاً‌ در سال ۹۵ که این‌ها شاهد بودند که ایران و منطقه و دوستان ایران دارند از این توافق منتفع می‌شوند، با قدرت بیشتری به میدان آمدند و رژیم فعلی آمریکا که هم در توهم بود و هم تندروها بر آن حاکم بودند، وارد عمل شد، منتها هدف آن‌ها ‌ان این بود که شکستن این توافق در تاریخ به گردن ایران ثبت شود.

ایران به دنیا ثابت کرده که مقصر اصلی، قانون‌شکنان آمریکا هستند

روحانی ادامه داد: آمریکا به دنبال این بود تا اقدامی بکند و ایران کل برجام را کنار بگذارد و از این توافق خارج شود و بگویند این ایران بوده که خارج شده و توافق را کنار گذاشته است. هنرمندی ایران از سال ۹۷ که آمریکا این تعهد سیاسی و اخلاقی و حقوقی را زیر پا گذاشته، این بوده که نگذاشته این توطئه محقق شود و تا امروز به دنیا ثابت کرده که مقصر اصلی، قانون‌شکنان آمریکا هستند.

رئیس‌ جمهور با بیان اینکه دولت فعلی آمریکا نمی‌تواند معیار هیچ چیزی باشد،‌اظهار داشت: بر مبنای عملکرد کاخ سفید، امروز نمی‌توانیم میزان و معیاری را قرار بدهیم تا توافقی را بررسی و مورد سنجش قرار دهیم، چون از همه توافقات مهم بین‌المللی از آب و هوا تا بهداشت تا بسیاری از توافقاتی که داشته‌اند بدون دلیل خارج شده‌اند. بنابراین این‌ها معیاری نیستند و امروز هم همه دوستان آمریکا و بخش بزرگی از ملت آمریکا قبول دارند که این حرکت‌ها به ضرر آمریکا و دوستان آن است.

دستاورد اصلی برجام محفوظ است

روحانی ادامه داد: آنچه ایران به‌عنوان دستاورد برجام داشت، خوشبختانه همچنان آن دستاورد اصلی محفوظ مانده است. همه تبلیغاتی که در طول سالیان دارز علیه ما انجام می‌شد که ایران مخفیانه دارد همه تعهدات را زیر پا می‌گذارد، بی‌اعتبار کردیم و مشخص شد که فعالیت هسته‌ای ایران همواره در چارچوب مقررات بین‌المللی بوده است. این موضوع، امروز هست، فردا خواهد بود و تا پایان تاریخ باقی می‌ماند.

وی درباره دومین دستاورد برجام گفت: آن‌ها سکویی درست کرده بودند که با آن همواره امنیت ملی ایران را به خطر بیاندازند. آن سکو، فصل هفت منشور و قطعنامه‌هایی بود که در سازمان ملل و در شورای امنیت علیه ایران تصویب کرده بودند. ما این سکو را تخریب کردیم و سکویی که دشمنان ایران آماده کرده بودند تا از آن علیه امنیت ملی ایران استفاده کنند آن سکو با این توافق از بین رفت و البته هیچ کس در حوادث بعدی و مسائل امروز و فردا، ایران را نمی‌تواند سرزنش کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ایران در چارچوب معیارهای حقوق بین‌الملل سیاسی و عرف بین‌الملل و معیارهای اخلاقی حرکت کرده، گفت: اگر دیگران تخلفی کرده‌اند به این معنا نیست که ایران مقصر است.

وی ادامه داد: ما یک امتحان و آزمایش دیگری در هفته‌ةای آینده پیش رو داریم و آن، حفظ یکی از دستاوردهای این توافق است که پایان تحریم تسلیحاتی ایران است و این موضوعی است که ما همچنان با دقت تحت نظر قرار داریم و کشورهای ۱+۴ باید بدانند امروز بحث منافع ایران یا روابط ایران با آن‌ها یا روابط ایران با کشورهای منطقه تنها مطرح نیست.

روحانی با بیان اینکه امروز بحث حفظ حقوق بین‌الملل و بحث‌ چندجانبه‌گرایی و ارزش توافقات بین‌المللی مطرح است، تصریح کرد: ۱+۴ اگر امروز با دقت عمل نکنند و بخواهند تحت تأثیر آمریکا قرار بگیرند، ضربه اساسی به حقوق بین‌الملل و مقرارت بین‌المللی و به چندجانبه گرایی زده‌اند و این به ضرر همه خواهد بود.

وی ادامه داد: البته تا این لحظه آمریکا در حرکت‌های سیاسی و حقوقی‌اش همواره در طول این دو سال و چندماه شکست خورده و امیدواریم با هوشیاری کشورها و مخصوصاً 1+4 آمریکا همچنان در این صحنه ناموفق باشد و ما بتوانیم در شرایط مناسب آنچه که امروز برای این توافق پیش آمده،‌ شاهد جبران آن توسط کشورهای اروپایی باشیم.

روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچوقت تسلیم زور و فشار از طرف قدرت‌های بزرگ بویژه آمریکا نبوده و امروز هم نخواهد شد، تصریح کرد: ایران در طول این دو سال و چندماه که می‌خواستند ما روا منزوی بکنند، منزوی نشد و نخواهد شد. 

وی ادامه داد: در همین حوادث چند هفته گذشته که می‌خواستند در شورای حکام علیه ما اجماع درست کنند، ناموفق بودند و در جمع شورای حکام حدود ۹ کشور با توطئه آن‌ها مخالفت کردند و تسلیم آن‌ها نشدند و دو کشور بزرگ روسیه و چین در برابر این حرکت خلاف مصلحت جامعه بین‌الملل ایستادگی کردند. 

روحانی با بیان اینکه حرکت توسعه‌ای ایران را، اگر بتوانند کند کنند، متوقف نخواهد شد، تصریح کرد: همه طرح‌هایی که امروز داریم پیش می‌بریم و در طول این هفته‌ها افتتاح می‌شود و در ماه‌های آینده افتتاح خواهد شد، نشان می‌دهد آن‌ها به اهداف خودشان دست نخواهند یافت.

فشار و سختی برای مردم عزیز وجود دارد

رئیس‌جمهور ادامه داد: البته فشار و سختی در این شرایط برای مردم عزیز ما وجود دارد و متأسفانه آمریکایی‌ها همواره علیه منافع ملت ایران در طول ده‌های گذشته و مخصوصاً ‌سال‌های اخیر پافشاری کرده‌اند، امّا هرگز به اهداف مدنظر نخواهد رسید.

وی با بیان اینکه در این دو سال و چندماهی که در سخت‌ترین فشار و تحریم بوده‌ایم با ایستادگی و مقاومت مردم و فداکاری همه کارآفرینان، کشاورزان و صنعتگران موفق بوده‌ایم، گفت: در سال ۹۸ که روزهای پایانی‌اش با سختی کرونا هم توام بود نشان دادیم که هم توانستیم تورم را نسبت به ماه‌های قبل از آن، یعنی قبل از اسفند کاهش بدهیم و هم به این نتیجه رسیدیم که رشد اقتصادی بدون نفت ما مثبت بوده است. 

روحانی ادامه داد: سال گذشته در کشاورزی، رشد قابل ملاحظه بالای هشت درصد داشته‌ایم و در صنعت هم رشد بسیاری خوبی داشتیم. امسال هم ان شاءالله علی‌رغم اینکه سختی‌ها مضاعف شده، در صنعت، کشاورزی و حتی بخش‌هایی از خدمات، شاهد رشد و کنترل فشارهایی که وجود دارد بشویم.

رئیس‌جمهور با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: در برابر این ویروس خطرناک ما دوماه در مناطق مرکزی و شمالی کشور تحت فشار بودیم.  آمار فوتی‌های ما در این دو ماه، سه رقمی شده بود و ما از ۲۶ فرودین توانستیم بر موج اول غالب شویم و در ماه اردیبهشت، مردم یک نوع آرامش نسبی احساس کردند. در اواخر خرداد با موج دوم مواجه شدیم که دیگر در مرکز و شمال کشور نبود بلکه بیشتر در جنوب و مناطق مرزی یا غربی ما بود. البته الان با یک استان شرقی یعنی خراسان رضوی هم مواجه هستیم. 

وی با بیان اینکه موج دوم کرونا موجی بود که از آن موج اول هم شدیدتر بود، گفت: متأسفانه مردم عزیز ما فکر کردند که به‌طور کلی از کرونا عبور کرده‌ایم. در موج اول همکاری مردم بسیار بهتر بود، البته ماه رمضان و تعطیلات نوروز هم بود و همه عوامل دست به دست هم دادند و از آن شرایط عبور کردیم.

روحانی با بیان اینکه امروز ما باز نیازمند همکاری و همیاری مردم هستیم، گفت: الان حدود یکماه است که در شدّت فشار کرونا قرار گرفته‌ایم و بسیار امیدواریم که دور دوم هم بیش از دو ماه طول نکشد، یکماه را گذراندیم و یکماه پیش رو می‌توانیم از این موج عبور کنیم، البته وابسته به این است که همکاری و همیاری کل ملت چگونه باشد. ان‌شاءالله این دور هم بیش از دو ماه نشود. 

امروز شاهد یک آرامش نسبی در مبارزه با کرونا هستیم

وی افزود: گزارشی که امروز وزیر محترم بهداشت به من داده حاکی از خبر خوشحال‌کننده‌ای است که می‌گوید در برخی استان‌ها مثل خوزستان و هرمزگان که در هفته های پیش با سختی مواجه بودیم، امروز شاهد یک آرامش نسبی هستیم و می‌توانیم بگوییم از آن حالت پیک، کم کم عبور می‌کنیم. این خبر به ما می‌گوید اگر همه دست به دست هم بدیم به خوبی از این موج عبور خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ان‌شالله شاهد خواهیم بود که با همراهی هم به نقطه آرامش دو مرتبه خواهیم رسید. خوشبختانه مردم ما در یکی دو هفته اخیر مراعات های خود را نسبت به مسائل بهداشتی و توجه نسبت به پروتکل ها بیشتر رعایت می‌کنند.

روحانی با تاکید بر اینکه صدا و سیما و رسانه ها برای تبیین موضوع رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم بسیار تلاش کردند گفت: مقام معظم رهبری و کارشناسان نیز بر این مسئله تاکید کردند تا مردم پروتکل‌ها را رعایت کنند. امروز به حمدالله شاهد یک نوع فاصله گذاری اجتماعی هستیم تجمعاتی مثل عروسی و عزا که در خرداد انجام می‌شد اما آمار نشان می‌دهد که مقداری کاهش پیدا کرده و خواهش ما از مردم این است که تجمع را کنار و سبک زندگی را منطبق با شرایط کنند.

رئیس جمهور اظهار داشت: ما در هفته های آینده شاهد آثار مطلوب و خوب رعایت پروتکل خواهیم بود. عقد ها می‌تواند برقرار شود اما عروسی ها و اجتماعات برای فرصتهای مناسب بمانند تا از این مسئله عبور کنیم.

رئیس جمهور ضمن تاکید بر سخنرانی بسیار مهم رهبر معظم انقلاب بیان داشت: مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان ملت سخنرانی بسیار مهمی را ایراد کردند. مقام معظم رهبری مثل همیشه در این شرایط سخت که  قرار گرفتیم راه حل را وحدت، انسجام، تعاون و دست همدیگر را گرفتن دیدند که قبلاً هم ایشان همواره بر این مسئله تاکید می‌کردند.

وی ادامه داد: همه ما می‌دانیم که طبق قانون اساسی تفکیک قوا داریم و سه قوه به نوعی در فعالیت خود در چارچوب قانون اساسی استقلال دارند اما این تفکیک قوا و استقلال به معنای تعارض  و اهداف مستقل نیست، قوای سه گانه هر کدام وظایفی دارند و وظایف خود را انجام می دهند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: هدف واحد سه قوه خدمت به مردم است. همه قوای سه‌گانه به تعبیر شهید مدرس نوکر مردم بودند. تعبیر ایشان این بود که حتی انبیاء هم برای نوکری، هدایت و خدمت به مردم آمده بودند.

ما باید برای نوکری به مردم مسابقه بگذاریم

وی خطاب به قوای دیگر تصریح کرد: ما باید برای نوکری به مردم مسابقه بگذاریم. مردم این تریبون‌ها را در اختیار ما گذاشتند. امروز اگر من از این تریبون دولت استفاده می‌کنم امانت است و مردم در اختیار من گذاشتند تریبون در اختیار مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه را هم مردم در اختیار آن‌ها قرار دادند. 

رئیس جمهور تاکید کرد: این تریبون برای آن است که درد و مشکل مردم راه حل کنیم و در برابر دشمنان مردم بایستیم و مقاومت کنیم. اگر خدای ناکرده از تریبون بخواهیم برای مبارزات حزبی ، جناحی و انتخاباتی استفاده کنیم مردم چنین اجازه‌ای به ما ندادند.

روحانی اضافه کرد: من کاملا امیدوارم در جلساتی که با روسای قوه دیگر داریم یک بیان و یک هدف داریم. اما باز هم به عنوان دولت دست خود را به سمت قوه مقننه و قضاییه برای دوستی دراز می کنیم و تا لحظه آخر افتخار ما این است که به مردم خدمت کنیم.

قول روحانی به رهبر انقلاب

وی اضافه کرد: من در اینجا خدمت مقام معظم رهبری قول می دهم همان جور که ایشان توصیه کردند دولت تا روز آخر به خدمت خودش ادامه می‌دهد که خدمت ایشان اعلام می‌کنم که دولت با همه توان تا روز و لحظه آخر مثل روز اول با همان رویه و نشاط بدون اینکه به حاشیه سازی ها توجه کنیم خدمت به مردم را ادامه می دهیم.

روحانی اظهار داشت:  مردم عزیز بدانند همه قوای سه گانه تحت لوای هدایت‌های مقام معظم رهبری قرار دارند و هدف ما این است که نگذاریم صهیونیست، آمریکا و ارتجاع منطقه موفق شوند و اهدافی که مورد نظر است به آن اهداف دست پیدا کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: ما در ماه‌های اولیه سال با مشکل کرونا روبرو بودیم. همه آمارها و ارقام به ما نشان می‌دهد که در ماه خرداد وضع ما از ماه اردیبهشت بهتر بوده است اردیبهشت وضع ما از فروردین و اسفند سال قبل بهتر بوده است .

وی ادامه داد: رشد صنعتی ما در ماه خرداد با اردیبهشت قابل مقایسه نیست یعنی در این ماه ۱۰ درصد نسبت به ماه قبل رشد بیشتری داشتیم و نشان می‌دهد که حرکت به سمت رشد اقتصادی شروع شده و مشکلات ما کمتر شده است.

رئیس جمهور اظهار داشت: ما ۳۱ مرز زمینی با همسایگانمان داریم؛ یک روزی در آخر پارسال و اوایل امسال همه این ۳۱  مرز بسته بوده اما امروز که ما خدمت مردم عزیز هستیم از ۳۱ مرز ۲۱ مرز بازگشایی شده است و ما قدم به قدم داریم بر مشکلات فائق می‌آئیم. 

روحانی با تاکید بر اینکه شرایط دارد بهتر می‌شود، تاکید کرد:  در عین حال می‌دانیم دولت دوازدهم در آستانه آخرین سال هستیم . از مرداد دولت یکسال فرصت خدمت دارد سخت ترین سال پایانی همه دولت ها سال پیش روی ما است.

وی بیان داشت: دولت سخت‌ترین سال پایانی خودش را می گذراند اما در عین حال با روحیه و امید در حال فعالیت است و تشکر ما از مردم عزیز این است که مردم عزیز صبرشان و آستانه مقاومتشان به گونه ای بوده است که ما امروز باید سر تعظیم در برابر ملت بزرگمان فرود بیاوریم.

هزینه‌ای که مردم ما امروز دارند پرداخت می‌کند برای استقلال شان است

روحانی اظهار داشت: هزینه‌ای که مردم ما امروز دارند پرداخت می‌کند برای استقلال شان است همه دنیا می دانند اگر ایران می‌خواست مستقل نباشد و می خواست در برابر قدرت‌های بزرگ تسلیم شود این مشکلات مادی امروز را نداشت؛ اما حاضر نشده است استقلال و قدرت ملی خودش را بفروشد. کار بزرگ و این ایستادگی مردم یک ارزش بزرگ ملی است هیچ کس حق ندارد در برابر ارزش ملی مردم و از ارزش ملی‌های کشور کاسبی کند.

وی اظهار داشت: ارزش ملی برای مردم است، مردم ایستادگی کردند برای استقلال خودشان؛مردم دارند همدیگر را یاری می کنند برای مبارزه با کرونا و همدیگر را در مشکلات اقتصادی یاری می‌کنند.

حاکمیت واحد راه چاره اصلی برای حل مشکلات کشور است

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: تجربه ما در کرونا نشان داد حاکمیت واحد راه چاره اصلی برای حل مشکلات کشور است. امروز همه باید آن حاکمیت واحد را در برابر بیماری و در برابر مشکلات اقتصادی حفظ کنیم و قطعاً با این حاکمیت واحد می توانیم بر مشکلات فائق شویم. آمار و ارقام هم به ما نشان می‌دهد که اگر در برخی موارد مشکل داریم.

روحانی در خاتمه تاکید کرد: به مردم و رهبری عزیز قول می‌دهیم که دولت با همه توان و با همه امکانات برای رسیدن به اهداف بزرگ ملی تا روز آخر و ساعت آخر با پایداری و قدرت به وظایف خود ادامه می‌دهد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 35
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 21
 • سید IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  26 0
  البرجامُ ماالبرجام و ماادراک ماالبرجام!! فقط کاش یکی از این پُرشمار مفسّرین و فیلسوفان در بین اصلاح طلبان تهوع آور، به زبان ساده برای ما بی سوادان (به قول حسن روحانی)، این آیه را تفسیر می فرمود شاید به لطف کدخدا ما هم ارشاد می شدیم!!
  • شاکی IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   9 0
   با این سرعت تورم و افزایش قیمت که گوشه ای از کلید تدبیر و امید شماست . اگر راست میگید قیمت ها رو بگردونید. به یک ساعت پیش
 • س IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  12 0
  خخخخخخ
 • IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  18 4
  با این تیتر ، یاد لجاجت دوران بلوغ پسران افتادم
  • IR ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   11 0
   هرچی ربنای شجریان گوش میدهیم مستجاب نمیشود چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  19 0
  به دنیا ثابت کردی ؟!! ایران صلح طلب است خب اگه اینطوره چرا تحریم می کنند دوباره؟!!! شما در توهمات خودت ایران رو صلح طلب معرفی کردی به دنیا اما در عمل خودت را به عنوان بی
  • IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   12 0
   اقا دنیای این حضرات فقط کدخدا است وبس ،مدیریت این حضرات هم به این است که کدخدا ازشان راضی باشد ببینید کسانی که مدعی مدیریت توانمند بودند چون امریکا از برجام خارج گردید نزدیک به هشت سال در انتظار فرجی از طرف کدخدا کشور را رها کرده اند اگر در این هشت سال یک مدیریت اجرایی توانمند روی داشته ها وتوان قدرتمند داخلی سرمایه گذاری کرده بودند حداقل بالای ۵۰ درصد مسائل حل گردیده بود برجام و رئیس جمهور برجام یک خسارت محض برای ایرانیان بود ای کاش مردم در انتخابات ۱۴۰۰ دیگر فریب محرومیت از ربنای شجریان را نخورند وبه یک مصلح واقعی رای دهند وگرنه آش همین آش کاسه همین کاسه خواهد بود
  • SE ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   4 0
   متوهم بی کفایت
 • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  21 0
  دستاورد برجام این بود که اون عده از مردم که به شما و هم فکراتون رای دادن دیگه کف دستشون رو داغ پشیمانی گذاشتن
 • IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  18 0
  خدا لعنتت کنه که فقط جیب دلال ها و دزدها رو پر کردی، روز قیامت باید جواب پس بدی، البته اگر به این چیزها اعتقاد داری که بعید می دونم اعتقاد داشته باشی.
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  13 0
  یعنی چه که می گویی همه تبلیغاتی را که در طول سالیان طولانی علیه ما انجام می‌شد که ایران مخفیانه دارد همه تعهدات را زیر پا می‌گذارد، بی‌اعتبار کردیم؟ اتفاقا PMD که گفتید بسته شده - . البته بسته نشد- وقتی بود که آمانو اعلام کرد برای ما قطعی شده که تا 2007 ایران برنامه ساختن بمب اتمی داشته ولی بعدش را مطمئن نیستیم! یعنی ابعاد احتمالی نظامی به ابعاد حتمی نظامی تبدیل شد!
 • علی IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  20 0
  بابا تو را خدا یکی این طرفا ببره دکتر!
 • محمودرضا IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  14 0
  هنوز هم در اروپا و امریکا تعداد بسیار زیادی از اشخاص ( نه سناتور ها و سیاستمداران که زیر مجموعه خط فکری صهیونیسم هستند)مثل روزنامه نگارها یا کارشناسان سیاسی، عقیده دارن که بدعهدی غربی ها ایران رو تحریک میکنه که به سمت سلاح هسته ای بره ، پس نتیجه میگیریم ایران هنوز نتوانسته آنچنان نگرانی جهان رو در مورد صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای خودش برطرف کنه که این بیشتر ناشی از جنگ رسانه ای هستش که کنترلش در دست دولت امریکا هست و نمیشه به این راحتی این ذهنیت رو پاک کرد ،برجام و FATAو... هم چندان کمی نمیکنه چون مدیریت رسانه ای غرب نمیذاره که اصل قضیه کاملا روشن بشه
 • IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  16 0
  سیف زمان اوباما که هنوز برجام هندونه دربسته بود!""" دستاورد ایران از برجام تقریبا هیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــچ است.""" راست میگه روحانی =دستاورد اصلی برجام یعنی هیچ همچنان محفوظ است !
 • رضا IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  21 0
  یاد تسو که دودستی بویو رابرده هان کرد افتادم
 • سید IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  18 0
  خدا از خواب بیدارت کنه! تا صد سال دیگه هم پیش بریم تو اعتراف به اشتباه نمیکنی
 • محمد IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  18 0
  خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خداوند بزرگ و مهربان شما را از ما نگیرند که اینچنین موجبات خنده و سرگرمی ما را فراهم می کنید. علی بی برکت ا......
 • سعید IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  12 0
  نوکر مردم از کی تا حالا کاخ نشین ها هستند
 • پیام IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  10 1
  خدا را شکر سر آب خوردن مذاکره نکردن و گر نه آب هم نداشتیم بخوریم.
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  7 1
  دیگه فقط مونده سکوی موشک بالستیک را هم بتن بگیری
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  7 0
  ایشان می فرمایند قرارداد برجام خوب بود چون به دنیا نشان داد که ایران طرفدار جنگ نیست. این هم شد منطق؟ پس قرارداد ترکمن چای هم یک برد برای ایران بود چون به تاریخ نشان داد که دولت روسیه تزاری تجاوزگر است
 • IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  8 0
  , روزی که برای این قراردادها رفتند قرار نبود که دنیا بفهمد چقدر ما خوبیم یا آمریکا چقدر بد است بلکه برای این رفتیم مذاکره کردیم که تمام تحریم‌ها برداشته شود تمام تحریم‌ها که برداشته نشود صدها تحریم دیگر هم اضافه تر شد و به خاطر نادانی و بی سوادی در تنظیم متن قرارداد خسارات بیشماری به اقتصاد و پول ملی وارد شد
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  6 0
  یعنی رو روبرم که از .....بله
 • مهدی IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  10 0
  یارو خورد زمین برای این که کسی نفهمد تا خونه سینه خیز رفت. اقای روحانی! هنوز داری سینه خیز می ری؟ مردم هم حتما نفهم و بی شعورن نمی فهمند. چرا توهین می کنی به ملت؟ مردم رو به خاک سیاه نشوندی عمر جوانهای مملکت رو تلف کردی. کارمندها رو بیچاره کردی کارگرها رو بی کار کردی لجن زدی تو اقتصاد مملکت خجالتم نمیکشی؟
 • محمدایوب IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  8 0
  یکی رفته بود خواستگاری برگشت ازاوپرسیدن نتیجه چی شد گفت 50درصدش درست شد و 50درصدش نه مامیخوایم اونانمیخوان حالا قضیه برجام آقای روحانی است میگوید نتیجه برجام هنوز باقی است مثل اون خواستگاری ما اراول خودمون توبرجام بودیم واونا نبودن انقدر مردهستیم که تااخردربرجام میمونیم سرحرفمون هستیم چه اونا باشن چه نباشن تومملکت هم کسی نیست از ما حساب وکتاب وپاسخگویی بخواد هر چرتی هم بگیم صداوسيما پخش مبکنه رسانه های خودمون هم برامون هورامیکشن توی این هیاهو هم صدای مردم به گوش کسی نمیرسه علی برکت الله
 • مهدی IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  10 0
  داروی کرونا رو نمیدونم اما خوشبختانه گونه ای جدید و سخت از سنگ پا در ایران کشف شده که سنگ پای قزوین پیشش لنگ می اندازه. من اگر بودم اسم برجام می اومد ارزوی سرنوشت قارون رو می کردم. اندکی صبر سحر نزدیک است به زباله دان تاریخ نزدیک و نزدیک تر میشی. صبر کن
 • سعید IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  8 0
  خدا شفا بده همه مریضان اسلامو. اعم از جسمی روحی و اعتقادی.
 • IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  3 0
  باخت ایجادشده هم برای شمامحفوظ است
 • IR ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 0
  الهی با برجام محشور بشی.!!!
 • DK ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 0
  شما که نوکر انکلیس هستی و فعلا مردم تو جنک بین نوکران انکلیس و کمونیست گیر کردن
 • IR ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 0
  شما پشتوانه ایمان و قدرت و علم و نیروی انسانی کشور را رها کردید دل به قرارداد با دشمن بستید!؟!؟
 • IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 0
  چقدر تلخه اعتماد به غرب خائن! برجام کارکردش رو از دست داده ولی بتنی که داخل راکتور اراک ریختیم هنوز کار میکنه...
 • سرباز IR ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 0
  خدایا پس این ۸ سال دفاع مقدس تحمل این بابا و حفظ مملکتی که افتاده دستش کی تموم میشه؟!
 • IR ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 0
  قراربود برجام بُرد برد باشه! ولی صنعت هسته‌ای مون رو بُردن! یه جور قراردادی بستن که آمریکا راحت وبدون هزینه خارج میشه ولی ما با انجام این همه تعهدات نقد اگه خارج بشیم مکانیزم ماشه فعال میشه. معلوم نیس برجام قرار بود تحریم ها رو برداره یا تحریم ها نمی گذاره برجام اجرا شه؟! تورم هم برای شما آقایان لیبرال مهم نیست، استخر های شخصی سعد آباد و.... ما مردمیم که باید خسارت برجام وبی کفایتی های شما رو بدیم. اونوقت به تمسخر به ما میگفتند دلواپس.
 • ایرانی IR ۰۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  0 0
  مردم شریف ایران برای اینکه بدانید روحانی کیه و چه می کند لطفا سایت راز قطعنامه را سخنرانی استاد کامران غضنفری رو گوش کنید .دیگه ........

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس