یونیفل

وزارت‌ خارجه آمریکا در گفت‌وگو با یک شبکه سعودی گفت که این کشور قصد دارد موضع خود در قبال نیروهای حافظ صلح سازمان در جنوب لبنان را تغییر دهد.

به گزارش مشرق، وزارت خارجه آمریکا، امروز (دوشبنه)، به شبکه «العربیه»، از قصد این کشور برای تغییر موضع در قبال نیروهای حافظ صلح سازمان ملل «یونیفل» در جنوب لبنان خبر داد.

به گفته العربیه، آمریکا در ارتباط با علت این تغییر موضع مدعی شده است که نیروهای یونیفل طی سال‌های حضور خود در لبنان نتوانستند جلوی ارسال اسلحه برای حزب الله را بگیرند و در بازرسی‌ انبارهای اسحله ناموفق بودند.

بیشتر بخوانید:

شکاف در اردوگاه دشمنان مقاومت در لبنان

وزارت خارجه آمریکا همچنین با ادعای اینکه حزب الله قطعنامه «۱۷۰۱» سازمان ملل را نادیده گرفته است، گفت که ما از این اقدام نگران هستیم.

وزارت‌خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد: «حزب الله مانع تحرکات نیروهای یونیفل می‌شود. تهدید ناشی از سلاح‌های حزب الله را حل می‌کنیم. ارتش [لبنان] باید خود را در تمام خاک لبنان تثبیت کند».

این در حالی است که فرمانده کل یونیفل، پیش‌تر، در دیدار با یکی از استاندارهای لبنان صحبت برخی طرف‌ها - بویژه آمریکا- درباره لزوم تغییر مأموریت نیروهای یونیفل در جنوب لبنان را بحثی سیاسی خوانده بود.

نیروهای صلح‌بان سازمان ملل بر اساس  قطعنامه ۴۲۵ و همچنین قطعنامه ۴۲۶ شورای امنیت که در مارس ۱۹۷۸ به تصویب رسید به جنوب لبنان اعزام شدند تا ضمن تایید عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از لبنان، صلح را به منطقه بازگردانده و به لبنان کمک کنند تا نفوذ خود را در این منطقه افزایش دهد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس