اولتیماتوم شورای شهر به مالکان ساختمان‌های ناایمن/قطع آب و برق در صورت بی‌توجهی به اخطارها

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: شهرداری پس از اخطار به مالکان ساختمان های‌ ناایمن باید با نصب پلاکارد ناایمن بودن ساختمان را اطلاع‌رسانی کند و درصورت بی‌توجهی مالک در گام بعدی آب، گاز و برق با حکم قضایی قطع شود.

به گزارش مشرق، زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران درباره پایش ایمنی ساختمان‌های شهر تهران در برابر خطر آتش‌سوزی گفت: در ‌ دی و بهمن سال گذشته مصوبات مهمی در این راستا در شورای شهر تهران تصویب شد و اقدامات مؤثری پس از تصویب مصوبه‌ها توسط سازمان آتش‌نشانی انجام گرفته است.

وی افزود: بر اساس مصوبه‌های موجود در شورای شهر سازمان آتش‌نشانی موظف به صدور اخطار و دستورالعمل ایمنی بهره‌برداری موقت و دائم متناسب با شرایط ساختمان به منظور حداکثر شرایط ایمنی قابل اجرا بر اساس مباحث مقررات ملی ساختمان و استانداردهای مرجع برای ساختمان‌های ناایمن است.

بیشتر بخوانید:

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: آتش‌نشانی می‌تواند به مالکان و ذی‌نفعان ساختمان‌های ناایمن مهلت حداکثر 6 ماه بدهد تا دستورالعمل‌های ایمنی و تمهیدات اصلاحی به منظور رفع خطر صورت گیرد.

نژادبهرام گفت:‌همچنین شهرداران مناطق 22‌گانه مکلف به صدور اخطار برای الزام مالکان به رفع خطر و ایمن‌سازی ساختمان هستند و پس از اتمام مدت اخطار در صورت همکاری نکردن مالک شهرداری‌های مناطق 22‌گانه می‌توانند از همه ظرفیت‌های قانونی خود و ظرفیت‌های قوه قضائیه و نیروی انتظامی بهره‌مند شوند.

وی گفت:‌بهره‌مندی از ظرفیت‌های قانونی به صورتی است که شهرداری می‌تواند ابتدا با نصب پلاکارت خطر شهروندان را از ناایمن بودن ساختمان مطلع کند و پس از آن ارائه خدماتی مانند آب، گاز و برق به ساختمان با حکم قضایی قطع و در آخرین گام نسبت به پلمب ساختمان اقدام شود.

این عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: برای من جای سوال دارد که در ارتباط با کلینیک سینا مهر چرا اخطارهایی که سازمان آتش‌نشانی به مالکان ساختمان داده پیگیری نشده است و باید این مسأله اکنون مورد بررسی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: شهرداری باید اسامی ساختمان‌های ناایمن را منتشر کند تا شاهد کاهش بی‌توجهی به اخطارها باشیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • مجید IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
    0 0
    اقایان شورای شهر توجه کنید بی خبرید چرا.ما می خواهیم بسازیم ولی شهرداری با شرایط پارکینگ اجازه نمی دهد منطقه 17منازل ما ناپایدار اعلام شده 2سال تلاش می کنیم اعلام میکنند نمی گذاریم .چه کار باید بکنیم ؟به کی پناه ببریم .مردم را تهدید به قطع اب وبرق نکنید .مردم رادیگر تهدید نکنید .بروید کنار بگذارید عد ه ای دلسوز بیایند شاید گره را باز کنند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس