جزئیات بازپرداخت تسهیلات ودیعه مسکن/موجران موظف به تمدید قرارداد با نرخ مصوب هستند

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی در تشریح مصوبه ساماندهی بازار اجاره گفت: در شرایطی که موجر قصد اجاره دادن ملک خود را داشته باشد، موظف است قرارداد خود را مطابق نرخ مصوب اعلام شده و با مستاجر ساکن در واحد مسکونی تمدید کند.

به گزارش مشرق، محمود محمودزاده معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی، ضمن تشریح مصوبه ساماندهی بازار اجاره گفت: مطابق مصوبه اعلام شده از سوی رئیس جمهور، قراردادهای اجاره به طور خودکار و با نرخ‌ 25درصد برای شهر تهران، 20 درصد برای کلانشهرها و 15 درصد برای سایر شهرهای کشور تمدید می‌شود.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی در بیان الزامات در نظر گرفته شده برای موجران، تصریح کرد: در شرایطی که موجر قصد اجاره دادن ملک خود را داشته باشد، موظف است قرارداد خود را مطابق نرخ مصوب اعلام شده و با مستاجر ساکن در واحد مسکونی تمدید کند.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به در نظر گرفتن حق مالکیت موجر، بیان کرد: در شرایطی که موجر قصد فروش واحد مسکونی خود را داشته باشد، پس از فروش از مبادی ثبت رسمی، موظف به دادن مهلت 2 ماهه به مستاجر است و در این مدت قوه قضاییه نسبت به صدرو حکم تخلیه اقدام نخواهد کرد.

* جزئیات بسته حمایت از مستاجران و تسهیلات ودیعه مسکن

محمودزاده در توضیح بسته حمایتی از مستأجران و تسهیلات ودیعه مسکن، گفت: مدل ارائه شده از سوی وزارت راه به منظور حمایت از مستاجران بوده و به این نحو است که ودیعه مسکن اعطا شده به مستاجر به عنوان بخشی از رقم رهن واحد مسکونی در اختیار موجر قرار می‌گیرد؛ پس از آن، سود ودیعه از سوی مستاجر در اقساطی به بانک باز پرداخت شده و بعد از اتمام قرارداد، پرداخت اصل مبلغ ودیعه از سوی موجر به بانک عامل انجام می‌شود.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی، در ارتباط با نکات مثبت بسته حمایتی از مستاجران گفت: در شرایطی که تسهیلات ودیعه مسکن حتی با بالاترین نرخ سود تسهیلات یعنی 18 درصد اعطا شود، مستاجر نفع 50 درصدی می‌‎برد زیرا در شرایطی که قصد پرداخت اجاره معادل مبلغ رهن را داشته باشد، مجبور به پرداخت 30 تا 36 درصد مبلغ رهن است و بدین ترتیب موجر از پرداخت 50درصد رقم اجاره معادل مبلغ ودیعه مسکن معاف خواهد بود.

وی در بیان روند تصویب بسته حمایتی از مستاجران در قالب تسهیلات ودیعه مسکن، افزود: جزئیات مدل از سوی وزارت راه اعلام شده و در حال منتظر تامین مالی به منظور ارائه تسهیلات هستیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • رقیه خانبابا IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
  0 0
  لطفا به طور دقیق بیان کنبد که باید چکار کنیم کجا باید بریم برا تسهیلات مستاحران
 • کریم IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
  0 0
  وام شما فقط باعث ایجاد نقدینگی وتورم شدید میشه شما حساب کنید چهل درصد ایران که مستاجر هستن وام بگیرن یعنی ایران را تبدیل به ونزوعلا میکنید شما همون پولهارا فقط بایدواسه ساخت مسکن استفاده کی
 • Gh IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
  0 0
  همه طرحاشون چرته محضه کدوم دوماه تمدید کدوم ۲۵ درصد افزایش خونه ما بوده ۳۰ میلیون ۳۰۰ الان صاحب خونه میگه ۵۰ میلیون ۱۲۰۰۰۰۰ مردمو مسخره کردن تو مشهد الاه لونه سگ نمیدن با این پولا
 • مهری مرادی IR ۰۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  0 0
  فکر خوبی برای امثالهم که آخی در بساط نداریم
 • ۰۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  0 0
  من نميدونم 25 درصد را از كجا در آورد ن فكر كنم ناراضي كردن مردم ادامه داره حالا هر مالكي فكر مي كنه حق 25 درصد ي داره كه اگه انجام نده ضرر ميكنه شما را بخدا سر و سامان بدين از طرف مستاجر بيچاره
 • ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  0 0
  من نميدونم 25 درصد را از كجا در آورد ن فكر كنم ناراضي كردن مردم ادامه داره حالا هر مالكي فكر مي كنه حق 25 درصد ي داره كه اگه انجام نده ضرر ميكنه شما را بخدا سر و سامان بدين از طرف مستاجر بيچاره
 • میتراظفری IR ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  0 0
  خیلی خوبه مخصوصا برای کسانی مثل من که خودم سرپرست خودم و دخترم هستم
 • ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  0 0
  25 درصد به پير به پيغمبر اشتباه محضه به فرياد برسيد
 • عباس IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
  0 0
  نکنه میخوان سال دیگه بدن چرا لفتش میدین شما که ندارین بیخودی قپی نیایید و توی بوق کرنا نکنید منت سر مردم بیخودی نذارید اگه ندارید برای خودتون برندارید .
 • آژوان IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  0 0
  توروخدا به داداونای که مستجرن و این وام بهشون تعلق نمیگیره برسی خوب من 4فرزنددارم 3تاشون ازدواج کردن الان یکی سرباز دارم به من تعلق نمیگیره چه خاکی بریزم روی سرم بااین همه مشکلات

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس