مسکن نمایه

معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی گفت:بهمن سال گذشته این لایحه به دولت ارائه شد و پیش‌بینی می شود این لایحه، تا مهرماه به مجلس تقدیم شود.

به گزارش مشرق، محمود علیزاده معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی در برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفتگو با بیان اینکه هر مالیاتی که قرار باشد در کشور اجرا شود، باید بر اساس قوانین و مقررات دریافت شود، گفت: به استناد اصل ۵۱ قانون اساسی هیچ مسئولیتی و همچنین هیچ معافیتی وضع نمی شود مگر به موجب قانون باشد. در همین راستا تاکنون هیچ مالیاتی تحت عنوان مالیات بر عایدی سرمایه در قانون وضع نشده است.

بیشتر بخوانید:

۲.۵ میلیون مسکن خالی در کشور

دولت‌ها چگونه از مستاجران حمایت می‌کنند؟

وی درباره چرایی عدم وضع قانون مالیات بر عایدی سرمایه اظهار کرد: سیاست گذاری ها در حوزه اقتصاد بر اساس شرایط کشور توسط قانون گذاران تدوین و وضع می شود و سازمان امور مالیاتی نیز به عنوان دستگاه مالیاتی آن را اجرا می کند.

معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه پیشنهاد قانون مالیات بر عایدی سرمایه توسط وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی تنظیم شده است، عنوان کرد: مالیات بر عایدی سرمایه و مسکن در قالب لایحه اصلاح مواد مالیات های مستقیم دیده شده و در حال حاضر در دولت در حال بررسی و تصویب مفاد آن هستیم.

وی افزود: بهمن سال گذشته این لایحه به دولت تقدیم و کلیات آن نیز تصویب شد و چند جلسه نیز برای بررسی مفاد آن در دستور کار قرار گرفت و پیش‌بینی می شود با توجه به عزم و اراده دولت برای نهایی شدن این لایحه، تا مهر ماه به مجلس تقدیم شود.

در دو سال اخیر و همزمان با کاهش شدید درآمدهای نفتی از سویی و تشدید سوداگری در بازارهای مختلف بخصوص مسکن، دولت بارها وعده داده است که به زودی لایحه مالیات بر عایدی سرمایه را به مجلس تقدیم می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
    0 0
    یعنی خود مسئولان آمریکایی تو این 40 سال نتونستن به اندازه اصلاح طلبا به آمریکا خدمت کنن! من جای مردم آمریکا بودم تو انتخابات به جای ترامپ اسم اصلاح طلبا رو می نوشتم. واقعا در راستای منافع ملی آمریکا زحمت زیادی کشیدن. بر عکس ترامپ!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس