کد خبر 1088943
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اولویت مشکلات اقتصادی و معیشتی و پیگیری مسائل مردم در مجلس یازدهم و ضرورت رشد پرشتاب در حوزۀ اقتصاد دیجیتال در صفحۀ شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

«قبلا عرض کرده ام و یکبار دیگر تاکید می کنم که دغدغه مشکلات اقتصادی و معیشتی و پیگیری مسائل مردم اولویت اصلی مجلس یازدهم است. مسالۀ مجلس، اقتصاد و معیشت مردم است و همین دغدغه‌های اقتصادی مردم بود که مرا مجاب کرد امروز دعوت جلسۀ افتتاحیۀ مرکز دادۀ شمال‌غرب کشور در تبریز را به عنوان یکی از گام‌های عملیاتی تکمیل شبکه ملی اطلاعات و پیشبرندۀ فضای اقتصاد دیجیتال در کشور بپذیرم؛ چرا که بی تردید یکی از راه‌های میانبر و موثر در شرایط فعلی کشور ما برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد و بهبود وضعیت اقتصادی مردم، توجه ویژه به اقتصاد دیجیتال است.

در همین راستا یکی از راهبردهای مهم در تغییر وضعیت اقتصادی کشور باید بهبود شرایط کسب و کارهای دانش بنیان، تقویت زیرساختها و خدمات در حوزۀ اقتصاد دیجیتال باشد. از  عبارت اقتصاد دیجیتال برای اشاره به یک رؤیا یا شعاری بدون پشتوانه کارشناسی استفاده نمیکنیم. اقتصاد دیجیتال به طور عملیاتی و واقعی در بهبود وضعیت اقتصادی مردم تاثیرگذار است و ما میتوانیم با تقویت آن، تحولی شگرف به نفع مردم ایجاد کنیم. همه ما در بخش های مختلف ادارۀ کشور موظف هستیم تا زمینه های این گذار را فراهم کنیم. باید به صورت هماهنگ، یکپارچه و همه‌جانبه بتوانیم روش‌های تصمیم گیری، مدل‌های مدیریتی و راهبردهای عملیاتی خود را با این فضای کاملاً متفاوت و نوظهور همسو کنیم.

اگر در جا بزنیم، اگر خود را موظف به گسترش پر قدرت و پرسرعت فضای اقتصاد دیجیتال در کشور ندانیم یا آن را موضوعی شعاری و سطحی تلقی کنیم، با همان سرعت شگفت آوری که امکان تحول پیش روی ماست، می توانیم عقب بیفیتیم و فرصتی طلایی را در این سالها از دست بدهیم.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • حسینی IR ۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
  4 1
  اولویت اصلی نمایندگان حقوق خودشون است.
 • IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
  1 0
  وظیفه الان مجلس # عزل روحانی
  • GB ۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
   0 1
   از این مجلس هم امیدی نیست
 • از کار افتاده IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
  0 0
  اقای قالیباف مستمری بگیران تامین اجتماعی را دریاب . مارا از ظلم این دولت و مسؤلین بی کفایت تامین اجتماعی نجات بده سالها حق مارا میخورن و یک لیوان ابم روش . خواهشا ملتمسانه کمکمون کنید زیر بار ظلم دولت و گرانی داریم نابود میشیم .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس