نماهنگ اسم اعظم - کویتی پور

نام «غلام‌حسین کویتی‌پور» با صداها و اشعاری عجین شده‌است که برای هر ایرانی یادآور نه تنها خاطرات که بخش مهمی از تاریخ این سرزمین است.

به گزارش مشرق، نام «غلام‌حسین کویتی‌پور» با صداها و اشعاری عجین شده‌است که برای هر ایرانی یادآور نه تنها خاطرات که بخش مهمی از تاریخ این سرزمین است. این پیوندِ لاجرم درهم‌تنیده و محکم، مجموعه‌ای از پیش‌فرض‌های مذهبی، سیاسی و اجتماعی را در مخاطب تولید می‌کند که صاحب نام هم ناگزیر به‌طور مداوم با آن‌ها دست به گریبان است. صبح چهارشنبه گذشته ویدیویی از اجرای یک ترانه توسط کویتی‌پور منتشر شد که اولا به علت متن ترانه قابل تامل آن و ثانیا به علت هم‌خوانی یک صدای زن، جنجال‌های زیادی برانگیخت.

در ابتدای این ویدیو که به مناسبت روز دختر منتشر شده بود، کویتی‌پور، این روز را به دختر خودش و تمام دختران ایران و دختری به نام «پریچهر» تبریک می‌گفت و سپس پلی‌بک صدای او روی موسیقی در کنار اجرای زنده کویتی‌پور شنیده می‌شد.

هم‌خوانی با صدای زن یا محتوای ارتجاعی
این ویدیو اما با این متن در فضای مجازی داغ شد که کویتی‌پور به همراه دختر خودش، یک ترانه را اجرا کرده است. او اما چهارشنبه ساعاتی پس از انتشار ویدیو، در لایوی با یکی از خبرنگاران موسیقی حاضر شد و توضیح داد که دختر 13ساله‌ای که صدایش در این آهنگ شنیده می‌شود، دختر او نیست اما او و خانواده‌اش را از نزدیک می‌شناسد. اما جنجال‌های حول و حوش این ویدیو، تنها به صدای هم‌خوان زنانه که طبیعتاً برای مخاطبان، چه آن‌ها که با جهان پیرامون نام «کویتی‌پور» همراه و موافق بودند و چه آن‌ها که مخالفان سیاسی چنین دنیایی محسوب می‌شدند، باز نمی‌گشت. متن شعر هم محتوای جنجال‌برانگیزی داشت که شنیده‌شدن آن از سوی کویتی‌پور، کل ماجرا را داغ‌تر می‌کرد. در بخشی از این شعر که توسط کویتی‌پور اجرا می‌شود، آمده است:

دیگه بی‌خیال اوضاع شدم
وقتشه که خودمو پیدا کنم
هم پیش تو هم پیش بقیه
وقتشه که خودمو رسوا کنم

خواننده زن جوان او را با این قطعه همراهی می‌کند:
حیف دیگه ورق برگشت
دیگه نمیشه به عقب برگشت
این آشی که خودمون پختیم
ولی هیچ خوب نشد مزه‌اش

فرق می‌کند کویتی‌پور بگوید یا پریچهر؟
یکی از کاربران توییتر در واکنش به این اقدام نوشت: «حضور کویتی‌پور در این موسیقی صرفاً ارزش نمادین دارد و نه موسیقایی. وقتی او به‌عنوان یکی از مداحان شاخص دوران جنگ بخواند: «حیف که دیگه ورق برگشت،دیگه نمیشه به عقب برگشت،این آشی بود که خودمون پختیم، ولی هیچ خوب نشد اصلاً مزه‌اش» معنای متفاوتی دارد تا اینکه یک نوجوان ۱۳‌ساله بگوید!» اما درحالی که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی از سویه دلدادگی به انقلاب و دفاع مقدس این اقدام را نقد کرده‌اند برخی دیگر هم آن را نوعی بازگشت نگاه نسلی دانسته‌اند.

یکی از کاربران توییتر این اقدام را اینطور نقد کرده است: «قلبم بدرد اومد اما نه برای انقلاب، نه برای شهدا، نه برای مردمی که هنوز با همه سختیها پای انقلاب و رهبر جون میدن، برای عاقبت بدی که حماسه خوانمون داشت.Pensive face اما این راه با قدرت ادامه داره چون وعده خدا حقه.» در سوی دیگر داستان اما کاربر دیگری هم نوشته است: «آن روزها که #کویتی‌پور برای خرمشهر می‌خواند #پریچهر هنوز به دنیا نیامده بود. حالا او ۶۲ساله است و این دختر ۱۳ساله. با هم می‌خوانند «از دلخوشی اثری نیست/این آشی بود که خودمون پختیم»! نشانه‌ای امیدبخش از همدلیِ ۲‌نسل برای جبران آشِ نخورده و وطنِ سوخته.»

شیطنت در ضبط و انتشار ویدیو
روشن است که پس‌زمینه و جهانی که مخاطب، کویتی‌پور را برخاسته از آن می‌داند و آن دو را در پیوند با هم می‌شناسد در تفسیر این ترانه به‌طور غیرقابل انکاری تاثیرگذار بوده است. هرچند که اگر کسی، فعالیت هنری کویتی‌پور را در چند دهه اخیر دنبال کرده باشد می‌داند که او، تلاش داشته تا این جهان را با دنیای جدید موسیقی -البته در چارچوب ارزش‌هایی که به آن‌ها پایبند است- آشتی دهد. او در لایو اینستاگرامی نیز بر این موضوع تصریح می‌کند که قرار نیست همیشه از کویتی‌پور انتظار آهنگ‌های عزاداری داشته باشیم.  با این همه او در این لایو، موضوعات مهم دیگری از جمله داستان چگونگی تهیه و انتشار این ویدیوی جنجالی را هم مطرح می‌کند. او دو بار تاکید می‌کند که در استودیویی متعلق به دوست مشترکی با این خبرنگار (میزبان لایو) برای گرم کردن صدایش حضور یافته و اتفاقی به او پیشنهاد می‌شود تا بخشی از این ترانه را اجرا کند. این درحالی است که پریچهر، خواننده زن در استودیو حضور نداشته و او تنها برای گرم کردن صدایش، این هم‌خوانی را اجرا می‌کند. کویتی‌پور همچنین تصریح می‌کند که از ضبط ویدیو اطلاع نداشته و این مسأله به نوعی شیطنت «دوست مشترک مذکور» بوده است.

نقدم نهایتاً به دولت بود نه نظام
با این همه این ویدیو در صفحه شخصی کویتی‌پور وجوددارد و او از آن دفاع می‌کند. کویتی‌پور در این لایو اذعان می‌کند که فقط معترض وضعیت معیشت، مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم است و نقد او نهایتاً به رییس‌جمهوری و کابینه اوست و تعریضی به نظام نداشته است. او می‌گوید: «ما نسلی هستیم که اگر مدیری پایش را کج بگذارد او را از پشت میز، پایین می‌کشیم. جهان‌آرا کسی بود که زد توی گوش بنی‌صدر!» او ضمناً این آهنگ را محصول دغدغه‌های اجتماعی و در عین حال رویه هنری خود می‌داند و می‌گوید: «ما مردم بندر (خرمشهر) با هنر بین‌الملل بزرگ می‌شویم. دغدغه من، مردم جامعه‌ام است. من نفس‌هایم را برای این مردم گذاشتم. حالا اگر شعار است من باز هم به این شعار افتخار می‌کنم.»

کویتی‌پور در این گفت‌وگو تلاش می‌کند تا این ادعا که از آرمان‌های پیشینش دست برداشته را رد کند و بر پایبندی همیشگی به آن صحه بگذارد. «هر انسانی برای خودش چارچوب ارزشی دارد که من هم اگر به چارچوب‌هایم اهانت شود مجبورم از آن‌ها دفاع کنم. اما ما باید به عقاید هم احترام بگذاریم. برای من کامنت می‌گذارند که نگاه شما را قبول نداریم اما شخصیت شما را دوست داریم.»

ممنوع‌التصویری‌ام، سلیقه‌ای بود
او در پاسخ به این سؤال که چطور ممکن است شما که صدای جنگ هستید سال‌هاست در تلویزیون ممنوع‌التصویرید؟ نیز می‌گوید: «فرزاد حسنی یک بار، پیامی برای من فرستاد رادیو آقای فلانی گفته اصلاً صدای فلانی پخش نشود. من گفتم این یک تصمیم سلیقه‌ای است. حتی در زمان جنگ هم مسوولان استانی داشتیم که خوش‌شان نمی‌آمد و می‌گفتند فلانی پخش نشود. ولی رسانه سلیقه نیست. رسانه وظیفه دارد خیلی شفاف به مردم اطلاع‌رسانی کند و من اگر مدیر رسانه بشوم قرار نیست برای مردم تکلیف تعیین کنم و سلیقه را دخالت دهم.»او در ادامه این الگوی سلیقه‌ای را اینطور نقد می‌کند: «در تشییع پیکر شهید سلیمانی، صدای من پخش شد. دخترم پرسید مگر شما ممنوع‌الصدا و ممنوع‌التصویر نیستید، گفتم نه! فقط یکی را مدیر گذاشته‌اند که از من خوشش نمی‌آید!» او وظیفه رسانه را انتشار نگاه‌ها و خواسته‌های مردم می‌داند و توضیح می‌دهد: «اعتقادم این است؛ انقلاب کرده‌ایم حرف بزنیم و خواسته‌هایمان را بگوییم چرا وقتی اتفاقی می‌افتد انقدر شلوغ می‌کنیم؟ به من می‌گویند آقا شما خط قرمزها را رد می‌کنید؟! کدام خط قرمز؟! باید حرف‌مان را بزنیم، خواسته‌مان را بگوییم من هم یک شهروندم، حالا ممکن است حرفم را با کلام یا موسیقی بگویم.»

تن به کشتن دادن به‌خاطر آهنگ، توهین به شعور جامعه است
کویتی‌پور درباره مشی هنری‌اش نیز اظهار می‌کند: «من قبل از انقلاب در کاخ جوانان و پیشاهنگی فعالیت تئاتری و نوازندگی داشتم. دوران جنگ می‌گفتند طرف مطرب 
بوده است و در هشت سال جنگ با این انگ، زندگی کردم، در حدی که اشکم در می‌آمد ولی قلبم برای سرزمینم می‌تپید. ما این نیش‌ها را شنیده‌ایم. این مخالفت‌ها از همه طرف همیشه برای دیگرانی هم بوده است و برای ما هم هست.» کویتی‌پور اما جدای از جنجال‌های پیرامون این ویدیو، خاطره‌ای را از پاسخی نقل می‌کند که به دو جوان منتقد داده است. آن‌ها به او گفته‌اند در دوران جنگ، «جوانان زیادی به‌خاطر صدای شما خودشان را به کشتن دادند»

و او پاسخش را اینطور نقل می‌کند: «این شوخی را حتی شهدا هم آن زمان با من می‌کردند. اما من به این‌ها گفتم اگر الان شما رابا همین صدا ببرم، جایی که الان درگیری هست، می‌پذیرید؟ گفتند هرگز! گفتم پس چطور این حرف را می‌پذیرید؟! وقتی این حرف را می‌زنید به شعور جامعه توهین می‌شود! شما نمی‌دانید که جبهه رفتن ساده اصلاً ساده نبود. باید از هفت‌خان رستم می‌گذشتی تا به جبهه می‌رسیدی. به این سادگی نبود! هیچ فرماندهی نمی‌تواند به زور به نیرو دستور بدهد که بزند به خط اما وقتی نام ایران شنیده می‌شود در آتش هم می‌رویم. با کلام ارزش کسانی که برای ما جان دادند را پایین نیاوریم.»

*صبح نو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 64
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 16
 • IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  42 80
  خجالت بکش آقای کویتی پور من که نصف شما سن دارم از رفتارهای شما شرمنده هستم
  • IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   54 20
   مگه چیکار کرده که باید خجالت بکشه ؟
  • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   33 24
   بزنید بکشیدش هرکسی برای این انقلاب کاری کرده باید کشته شود
  • IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   19 48
   داره سابقه خودش را خراب میکنه آخر عمری این کویتی پور عزیز
  • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   28 34
   عزیزم هر جامعه ای ریزش هایی دارد که طبیعی است . جامعه انقلابی هم ریزش دارد ایشان هم مدتهاست ریزش کرده و نظراتش عوض شده و رفته . اصلا هم مهم نیست و تاثیری بر حامعه حزب اللهی واقعی ندارد
  • آریا IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   34 11
   منتظر بشینید یکی چیزی برخلاف میل شما بگه و فورا به توپ ببندیدش! گاهی اوقات واقعا شورش رو درمیارید.
  • ماریه IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   11 38
   واقعا باید خجالت بکشه از هر چی سینه زن امام حسین هست مداحی کجا رپ خوانی با تنبک و اورگ کجا
  • 123 IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   13 3
   شرمنده نباش. کارش خواندن است و دارد می خواند
  • IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   10 20
   قطار انقلاب اسلامی ایران قدرتمندانه دارد به راه خود ادامه میدهد حالا یک نفر میشود محسن حججی کسی که امام را درک نکرده است و سوار قطار انقلاب میشود یک نفر هم کویتی پور حالا هرجور دوست دارد میتواند سرهم بندی کند و لی خودش میداند که ازقطار پیاده شده است ممد نبودی ببینی شهر آزاد گشته اما ........... ممد خوب است نیستی که این دورنگی ها را ببینی
  • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   17 2
   10:25. وقتی جناب کویتی پور جایز الخطا باشه، شما که میگی نصف سن ایشون رو داری خیلییییییی موندی تا ادعات رو 5 پنج سال بعد ثابت کنی. زیااااااااد تند نرو. خود ایشان متوجه میشوند. میترسم به اوضاعی بیفتی که همه برای تاسف بخورن. خیلی افراد پرمدعا در دام تکبر خودشون به پوچی و انکار رسیدن. نیش زبان زننده دشمن خداست و نمی میره مگه دچار ابتلایی از همون دست بشه.
  • IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   14 1
   12.33.بنده بیچاره خدا، هر وقت عمری ازت رفت و معروف شدی و در چشم بودی و کوس رسواییت دمیده نشد و کفران نعمت نکردی، آنوقت صدها هزار مرتبه شاکر باش . چرا از اخلاق الهی فاصله میگیرین شما؟؟؟؟؟ ؟؟!!!! چنان به طرف میتوپین انگار دو روز آیندتون رو پیش بینی کردین چه خبره. زشت همین مرام شماست که با اسلام زاویه داره.
  • IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   7 6
   این ماله کشا که از گند کویتی پور با اون سابقه دفاع میکنن دقیقاً همونایی هستن که به آهنگهای انقلابی کویتی پور اهانت میکردن مستند دیدم که میگم
  • IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   6 1
   کسی کاری کرد و راجع بهش توضیح داد تو این سطح که به کسی اسیب نزده آدم سالم می پذیره هرچند به ادمها مربوط نیست خدا باید بپذیره
  • IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   4 3
   مشرق جان پاسخ این فرد را چاپ کن که گند دماغه و خیلی خود را قبول داره. 16:51. آهای مزدور فکر نکن برای استادات خوش خدمتی میکنی، خبرها رو چک میکنی و پاچه میگیری. ماله کشی کدوم بود بد مسلک؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟!!!! دروغ گفته اقتصاد بده؟؟؟؟؟ ؟؟؟!!!!!! گفته من معادل وحی هستم و هرچه گفتم صحیحه ؟؟؟؟!!!!!! بیشخصیتی در آدمی مثل توست که جو گیر میشی چشمت رو میبندی به بزگتر از خودت توهین می کنی. انقلاب انقلاب هم نکن معلوم نیست آخر کار تو چه باشه.
 • عبا دالله IR ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  20 16
  سلام صبح زیبای خدایی بخیر اقا جان در این مملکت یک جناح ادعای مالکیت کل کشور دارد وان هم با ده در صد ارا این جناح محترم نمی داند با این ترد کردن ها تیشه به ریشه می زند خدا همه را هدایت کند این همه مهندسی در امور مردم نوبره مرگ بر امریکا
  • IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   13 14
   ما ادعای مالکیت کل عالم رو داریم و این مالکیت رو از مالک کل عالم می دانیم، چون وعده خداست. چه تو بخواهی چه نخواهی. ان الارض یرثها عبادی الصالحون
  • نا شناس IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   15 9
   شما مطمئنی عبادی الصالحون هستی، چه جور به این نتیجه رسیدی، آیا فکر نمیکنی خدا از غرور بدش میاد و تو دچار این غرور و خود برتر بینی هستی،
  • ماریه IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   10 9
   امام حسین و مداحی امام حسین جناح نیست برادر عزیز شما هنوز حرمت مداحی و رپ خوانی را نمی دانید اگر اعتراضی می شود بخاطر حرمت ها هست نه با رپ خواندن آقای کویتی پور
  • خطاب به پاکه عالم ماریه IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   11 3
   کاربر ماریه،شما تازه اومدی کمی آتیشت تنده. کمی آهسته تر بانو، یکم انصاف بد نیست،انقدر مطمئن حرف زدن وقضاوته دیگران و ادای آدم خوبارو درآوردن صحیح نیست. شما بهدفت رسیدی و دیده شدی.بسه
  • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   3 2
   خوشم اومد. خیلی قشنگ گفتی و مودبانه خخخ مهندسی در امور مردم.
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  30 3
  خداوند عاقبت ها را بخیر کند
 • IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  7 16
  بدبخت مخوان تو را از راه خدا دور کنند مردم را از راه حق و راه خدا دور کننند. با بهانهبه نام دختری به نام «پریچهر» ... راه شهیدان و حق طلبان را فاسد جلوه دهند بهفم نفهم
  • IR ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   6 1
   یه شهید مظلوم دارم در سال 1364 در سرپل ذهاب شهید شد.هرگز مثل شما به مردم پرخاش نمیکنم. خدا نیاره اون روز رو. چرا با مردم میجنگین؟ چرا منت؟ باید با مردم همراه باشین.
  • IR ۰۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
   0 0
   18:45 این افراطی ها هیچ دخلی به شهدا و مردم ندارن فقط دنبال منافع خودشونن
 • صنم IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  10 9
  همخوانی...همدردی...همدستی....همکاری... برای گناه کردن و حلال جلوه دادن حرام خدا از خیلی لغات استفاده میشه... شنونده باید عاقل باشه... بعضی ها چون نونشون در مساپل مذهبی و دینی هست به این وادی وارد شدند و الا اگر چرخ زمونه جور دیگری می چرخید از بهترین دوستان شیطان بودند
  • IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   6 7
   بابا ایقدر زور نزنید. خودش هم گفته در دوره کاخ جوانان میرفته و پیشآهنگ بوده. اینجاها رفتن در آن زمان کار هرکسی نبود. حالا هم فیلش یاد هندوستان کرده. زیاد سخت نگیرید. او به خویشتن خویش بازگشته. ما اشتباه کردیم که با حسن ظن به او نگاه کردیم. یادتان باشد "حر چون حر بود شهید شد" و گرنه توبه گرگ مرگه.
  • IR ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   8 5
   خانم بی ادب پیشاهنگ شدن مخصوص شاگرد ممتازها بود. نادان کاخ جوانان هم اکثر دانش آموزان می رفتند. کاخی در کار نبوده کارهای فرهنگی، ورزشی موسیقی بوده. آخه چراااااااااا جو میسازی علیه عزیزان و بستگان ما، هند جگر خوار؟؟؟؟؟!!!!!!!!! اونهایی که کویتی پور رو میشناسن میدونن آدم خوش باطنیه. شما فضول امور خودت باش!
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  6 12
  عزیزم هر جامعه ای ریزش هایی دارد که طبیعی است . جامعه انقلابی هم ریزش دارد ایشان هم مدتهاست ریزش کرده و نظراتش عوض شده و رفته . اصلا هم مهم نیست و تاثیری بر حامعه حزب اللهی واقعی ندارد
 • صادق IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  8 19
  حیف این نظام که یه عده سرمست دنیا فقط برای دنیا و شیطان بهش دست آویز میشن و از سر سفره نونی که میخوان رو بر میدارن و بعد نمکدون میشکنن
  • IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   4 0
   احتمالا تو ازون دسته باشی. گفتم احتمالا.
  • IR ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   4 0
   کاذب جان! به فرموده حضرت عیسی، علی نبینا محمّد و آله و علیه السلام، آیا عیب را در مردم میبینی و شاخ را بالا سر خود نمی بینی؟؟؟؟؟ ؟؟؟!!!!!!!!!!
 • ماریه IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  12 17
  مداحی که با صدای آمریکا مصاحبه کند مداح نیست رپ خوان هست مداحی حرمت دارد برادر البته سالهاست کسی نوحه جدیدی از آقای کویتی پور نشنیده هرکس کو دور ماند از اصل خویش- باز جوید روزگار وصل خویش حالا مشخص شد خودت حسینی نیستی - یادته به مردم اندیمشک چی گفتی گفتی شما حسینی نیستین و همه از دستت ناراحت شدن و دیگه دعوتت نکردن اندیمشک
  • IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   10 3
   خجالت بکش و فرزندانت رو بر راه درست تربیت کن. امثال شما نیش زننده ها زیادن طبل پرصدا.
  • IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   4 1
   اگر منظورت از اندیمشک تفکری مثل خودت باشد که ببین چقدر آزار رساندین...... چقدر راحت حرفها رو تحریف میکنی؟!!!!! از خدا خجالت نمیکشی بدبخت؟
 • مرصاد IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  3 10
  خیلی راحت میشه حق و باطل رو ، این وسط تشخیص داد ! ببینین آلبانی نشین های منافق و لندن نشین های نوکر سعودی ، از کدوم طرف حمایت می کنن ! یقینا ؛ طرف مقابلش برحقه !!
 • مرصاد IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  6 8
  عاقبت به خیری ؛ نعمتی است ، که نصیب خیلی ها نمی شود !!
 • بیسیمچی IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  22 3
  خدایا به خون هایی که با صدای این برادرمون به جوش آمد و شور گرفت و جوشید قسمت می دهم، این برادرمون و ما رو عاقبت بخیر کن. به خدا حیفم میاد کسی که اون اجرای محمد نبودی ببینی رو داشته در این وضع ببینم. خدا ان شاالله دست هممون رو بگیره که اگر یک آن رها بشیم خدا خودش می دونه چه فتنه ها که در کمینمونه
  • IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   15 0
   بیسیمچی الهی خیر از زندگیت ببینی و خدا در لحظه لحظه زندگی دستگیرت باشه که طعنه نزدی و طلب بخشش کردی. احسنت. اخلاق علگی همینه. فاطمه زهرا سلام الله علیها یار شما.
  • IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   17 0
   بیسیمچی الهی خیر از زندگیت ببینی و خدا در لحظه لحظه زندگی دستگیرت باشه که طعنه نزدی و طلب بخشش کردی. احسنت. اخلاق علوی همینه. فاطمه زهرا سلام الله علیها یار شما.
  • بیسیمچی IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
   0 0
   برادری که برای من طلب خیر کردین، از عنایت شما ممنونم و از حضرت حق تعالی برای این نفس گرمتون برکت و برای سینه ی فراختون نور مسئلت دارم. ان شاالله عاقبتمون مثل شیعیان مولا امیر المومنین ختم به عافیت و شهادت بشه
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  4 17
  کویتی پور و امثال کویتی پور در مورد مردم چی فکر میکنن؟ والا خیلی از مردم سطح فکرشون بالاست و همه چی رو میفهمن.
  • IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   1 2
   امروز معنای این اشعار بیشتر به چشم میخورد یاران چه غریبانه رفتند از این خانه ..... یعده از جون خودشون گذشتند تا شهر آزاد بشه یعده هم خب میشن کویتی پور که میشه دوپهلو نون به نرخ روز خور برا دیده شدن برا اینکه فکر میکنه دوران ممد نبودی تموم شده ... در اخرالزمان بسیاری از پرده ها ی حجاب خواهد افتاد از معمم فریب نیرنگ و تزویر تا مداح دنیا طلب
  • IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   9 1
   متکبر خودبین! برو خد ا عاقبتت رو خیر کنه.
  • IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   6 0
   برادر تهمت نزن شما مگه علم غیب داری که نیت خونی میکنی ! کویتی پور به اندازه کافی بخاطر محمدنبودی ببینی مشهور هست و شهرت اضافی لازم نداره ! درضمن وصله دنیاطلب زدن خیلی بی انصافی هست مگه کار حرام کرده
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  12 3
  بعضی افراد حزب باد هستند و از شرایط نهایت سواستفاده را کرده و فقط به دنبال منافع شخصی خود هستند این افراد تیپ شخصیتی خودبین دارند آنها گمان می کنند که همه عالم متعلق به آنهاست. در موقعیت های مشترک و عمومی فرصت های دیگران را تصرف یا به آن لطمه وارد می کنند.  این افراد به این کار عادت کرده اند و معمولا رفتارشان به صورت ارادی نیست و کار خود را به صورت زرنگی توجیح می کنند.  این دسته افراد برای بدست آوردن منافع شروع به تملق می کنند تملق و تجلیل کردن را تا زمانی ادامه می دهند که برای آنها منافع وجود داشته باشد و اگر آن شخص موقعیت خود را از دست داد شروع به بدگویی می کند. نون به نرخ روز خورها به جز تحقیر اجتماعی چیزی برای جامعه ندارند. 
  • IR ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   4 0
   احسنت اگر جوان هستی، که حرفت بسیار پخته و سنجیدست و تحلیل قوی داری.
 • IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  14 2
  مشرق از گسترش این خبر دست بردارید. خلق علوی داشته باشید و به کسی که راه را به اشتباه رفته فرصت باز گشت بدهید. فرزدق رو میشناسید حداقل محققان شما می توانند داستانش را بخوانند. این شاعر اهل بیت گاه راه را به خطا میرفت، بخوانید، اما مورد عنایت امام زین العابدین واقع شد. فدای مکتب حسینی بشوم که همیشه رحمت است و بازگشت. فدای بانوی دوجهان فاطمه زهرا که چتر مهر و شفاعت عالمگیر است. خواهشا تجدید نظر کنید و اگر واقعا اهل اصلاحید، به این پیر غلام کمک کنید متوجه خطایش بشود و در مسیر باشد. متاسفانه می بینم بعضی جوانان، شدت هیجان انقلابیگری را معادل دین می دانند. خیر. دین صبر و صبوری است و پرهیز از طعنه و خدعه برای دیگری. یا حق.
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  2 14
  ایشون افاضه فرمودند که مشکل اقتصادی مردم بازی سیاسی هست!!! یعنی همه چیز خوبه سیاسیون از قصد برای مردم مشکل اقتصادی درست کردند!
  • IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   7 1
   بله. آقا زاده ها جوجه کشی می کنند تا قیمت مرغ را زیاد کنند. درست گفتن. شما حتما دستت تو جیب خودت نیست و دانشجویی که اینجور سطحی نگری.
 • IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  1 14
  کم نیستند کسانی که بدلیل فقط صدای خوش با استفاده از احساس مردم مشهور شدند وپولی به جیب زدند وقتی احساس کردند ماهیت واقعی شان دارد رو می شود به همان صدا دایره و تنبک اضافه کردند و از عشق و عاشقی انهم به سبک کوچه بازاری رو اوردند .کویتی پور هم یکی از انهاست ونباید خیلی از کارش تعجب کرد
  • IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   8 0
   اتق الله ! کویتی پور برای کدام یک از مداحی هایش در جنگ محرکش پول بوده که همچین تهمتی بهش می زنی ! مثل کسایی مونید که میگفتن مدافعان حرم بخاطر پول رفتن سوریه !
  • ناشناس(سازمان مقاومت ایران) IR ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
   0 0
   درود بر کویتی پور توف به گور شماها که اون چون از درد مردم گفت سنگش زدید. لعن الله علیکم یا هذا الجماعه
 • IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  24 1
  کسانی که از کویتی پور صحبت میکنند ایا خرمشهر رو دیدن حدودن ۴۰ سال هست همون طوره جنگ زده ایا برای ساختن وقت بیشتر میخواست
  • IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
   7 0
   دقیقااااااااااا و غیزانیه و غیزانیه هاکه رهبر جانم فداش گفتن خرمشهرهای بسیاری در پیش دارید. به خدا تمام این طعنه زننده ها حتی اگر با خلاقیات رهبری آشنا باشن، متوجه میشن، ایشان بسیار سعه صدر دارن و محاله این امور را به رخ کسی بکشن. خدا حافظ بزرگان دین باشه که اگه نباشن تندروهای بی اخلاق گزنده، دین رو به افراط و خشونت می کشانند. اینها در واقع معادل خوارج زمانن زن و مردشان علی السویه از جمود فکری رنج می برند. دافعه دارند تا جاذبه. .. ما اشبه قلوبهم!
 • ماریه IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  6 4
  دوستان عزیز من فقط گفتم رپ را با مداحی قاطی نکنید که اصلا از لحاظ اخلاقی کار درستی نیست اما مثل اینکه بعضی ها ناراحت شدن از گفته من
 • IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  2 0
  شعور جامعه و شهدا !
 • IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  9 7
  چه خبره... واقعا چهه خبررررتونه.... اون از جغله قاری اینستاگرام که دراقدامی بی سابقه با زن خواننده همخوانی میکنه.. اون از حیاتی که سرپیری یادش اومده بره فضای مجازی دنبال رقاص مطربافراری راه بیفته جفتک پشتک وارونه بندازه.. اینم این پیرغلام که دنبال دختربچه‌ها آوازه خون راه افتاده... عجب شلم شوربایی شده آخرزمونی
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  8 0
  دل شهدا هم از این اوضاع ‌خون شده چه برسه به کویتی پور
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  6 0
  همچنان آقای غلامرضا کویتی پور را دوست دارم و همین صحبتهایی که در مصاحبه داشته کفایت می کند و نباید زحمات هنری ایشان در زمان دفاع مقدس و نقش شان در تشویق مردم در اعزام به جبهه ها را از یاد برد ، بیایید قاسم وار (رض)در فکر جذب حداکثری باشبم .
 • IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  5 1
  فقط باید گفت خدا آخر و عاقبتمون رو به خیر کنه
 • علی IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  10 0
  آقای کویتی پور برای من همچنان همان کویتی پور است که بود. او با صدای دلنشینش رزمندگان و مردم را به شور و شعف می آورد. او مخلص بود و به انقلاب، اسلام، ولایت و حفظ کشور می اندیشید. هیچکس نباید این شخصیت دلسوز با آن صدای پرشورش را به انحراف متهم کند. کویتی پور همیشه در دل ما می ماند. رو به سوی کعبه دلها کنید(٢) رو به سوی مرقد مولا کنید حمله ای یاران ز نو برپا کنید(٢) رو به سوی لشکر اعدا کنید
 • مهدیه UA ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
  3 0
  ای بابا تو مدتی که کویتی پور از فقر مینالید کسی سراغشو گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ الان همه اومدن نظر میدن؟؟؟؟؟؟؟ همه ماشالا قاضی تشریف دارن
 • محمد از اندیمشک(خوزستان) IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
  1 0
  از نظر بنده بهترین و خاکی ترین مداح ایران که نسبت به گذشته اش کوچکترین تغییر اخلاقی و رفتاری نکرده و بلکه روز بروز هم خاکی تر و بی پیرایه تر میشود،جناب حاج حسین فخری مراح سینه سوخته خرمشهری است. ایشان هنوز همان خلق و خو و منش دوران ۸ سال دفاع مقدس خود را حفظ کرده و فقط طنین صدای گرمش پرشکرتر و گرمتر شده است. خداوند این جانباز و یادگار شهدا را برای ما نگهدارد.آمین
 • حسن IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
  1 0
  ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ منم با نظر شما موافقم متشکرم ازنظر زیبا و دقیقت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس