کد خبر 1086759
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۸
اسکوچیچ: همیشه از روزهای سخت عبور کرده‌ام

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به شرایط سخت تیم ملی می‌گوید که او مرد روزهای سخت بوده و همیشه از روزهای سخت عبور کرده است.

به گزارش مشرق، دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص جدایی‌اش از صنعت نفت و پیوستن به تیم ملی اظهار داشت: در صنعت نفت آبادان خیلی سخت کار می‌کردم. در آنجا مشکلات زیادی وجود داشت و بازیکنان دریافتی زیادی نداشتند، اما من از تمام وجود در آنجا گذاشتم. برای من مشکل پوستی به وجود آمد، چون آب و هوا با پوست من سازگار نبود. زمانی که برای فسخ توافق کردیم، گفتم که به هیچ باشگاهی در ایران نمی‌رود و همه اطرافیان و خدا می‌داند که قرار نبود به هیچ باشگاهی در ایران بروم. من انسان صادقی هستم و پس از این ماجرا از سمت فدراسیون فوتبال با من تماس گرفته شد که اتفاق مهمی برای من بود.

وی ادامه داد: من 6 سال در ایران کار کردم و می‌دانم در خصوص سرمربی تیم ملی چه حساسیت‌هایی خواهد بود. من ایرانی‌ها را خوب می‌شناسم و اینجا هیچ وقت خودم را یک خارجی نمی‌دانستم. می‌دانم که ایران پتانسیل خوبی برای رفتن به جام جهانی دارد و این را می‌دانم که می‌توانیم راهی جام جهانی شویم و این جزو اهداف من است.

سرمربی تیم ملی فوتبال در خصوص اینکه فاصله کوتاه جدایی از نفت و پیوستن به تیم ملی این شائبه را ایجاد کرد که او برای رفتن به تیم ملی قراردادش را فسخ کرده است، گفت: شاید خیلی‌ها فکر می‌کنند شبیه به فیلم باشد، اما دقیقاً همین اتفاق افتاد. یک روز پس از فسخ قراردادم با من تماس گرفتند. درست مانند فیلم بود و شاید بیش از 5 یا 6 باشگاه با من تماس گرفتند که اسمی از آنها نمی‌آورم.

اسکوچیچ در خصوص اینکه گویا پیشنهاد برخی باشگاه‌ها بهتر از پیشنهاد فدراسیون فوتبال برای تیم ملی بود، اظهار داشت: یک موضوعی را باید بدانید. وقتی که به بازیکنان نفت آبادان پرداختی صورت نگرفت، قصد فسخ قرارداد داشتم که حتی پولم را هم نگیرم. قرار بود مشکلات مالی برطرف شود و طلب بازیکنان را بدهند. بهتر است سؤالات دیگری هم پرسیده شود و این سؤالات می‌تواند حاشیه‌ ساز شود.

وی در خصوص اینکه طبق توافق با صنعت نفت در صورت پیوستن به تیم دیگری باید به این باشگاه مبلغی پرداخت شود، گفت: این را گفتم که همه آن چیزی که می‌توانستم بگویم، صادقانه گفتم و چیز بیشتری برای گفتن ندارم. قراردادی که آنجا داشتم، استحقاقش را داشتم، چون کارم سخت بود. درباره مشکل بیماری‌ام هم دو سه بار کار به بیمارستان کشیده شد. با این حال هر بار که اسم آبادان می‌آید، خاطرات خوبی دارم. ما آنجا 5، 6 ماه هم بدون دریافتی کار کردیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال در خصوص تأثیر کرونا روی برنامه‌ریزی اردوهای تیم ملی خاطرنشان کرد: کار سختی است و هر بار باید برنامه را تغییر بدهیم، چون هنوز برنامه مشخصی اعلام نشده است. فکر می‌کنم در اکتبر و نوامبر قرار است برنامه را اعلام کنند. ما در حال برنامه ریزی هستیم، اما کار آسانی نیست. ویروس کرونا مشکلات زیادی برای ما و همچنین مصدومیت بازیکنان ایجاد خواهد کرد، چون زمان کمی برای آماده‌سازی داریم. خیلی مراقب این هستیم که بازیکنان مهم را برای این بازی‌ها از دست ندهیم.

اسکوچیچ در واکنش به این سؤال که نظر شخصی‌اش برای برگزاری یا عدم برگزاری لیگ چیست، گفت: من بیشتر نگران بازیکنانم هستم. صلاحیت نظر دادن در این خصوص را ندارم و آنهایی که باید تصمیم گرفته‌اند. من امیدوارم که بازیکنان سلامت باشند و اینکه امیدوارم مشکلی برای هیچ کس با شروع بازی‌ها رقم نخورد.

وی درباره اینکه شروع لیگ به سود تیم ملی است که بازیکنان آمادگی بیشتری برای بازی‌های ملی داشته باشند، اظهار داشت: این مسئله به مسائل زیادی بستگی دارد. آماده‌سازی و اینکه باشگاه‌ها در این مدت چگونه دوران آماده‌سازی را پشت سر گذاشته‌اند. این مهم است که آمادگی بازیکنان را زیر نظر داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال در خصوص سختی مربیگری در تیم ملی خاطرنشان کرد: مربیگری تیم ملی کاملاً شغل متفاوتی است. شما در باشگاهی وقت زیادی را با بازیکنان پشت سر می‌گذارید، اما در تیم ملی متفاوت است. ما بازیکنان را انتخاب می‌کنیم، بهترین مدل را انتخاب می‌کنیم، اما با آنها تمرین نمی‌کنیم. تلاش من این است بهترین بازیکنان و بهترین مدل را انتخاب کنم و سعی خواهیم کرد بهترین نتیجه را بگیریم. این مدلی است که در تیم ملی کرواسی هم وجود داشت و بازیکنان باید به حضور در تیم ملی مفتخر باشند، اینکه بدانند تیم ملی از خود آنها اهمیت بیشتری دارند و از تمام وجودشان مایه بگذارند.

اسکوچیچ در مورد شرایط سخت تیم ملی، گفت: مدیر باشگاه فولاد یک بار به من گفت تو مرد روزهای سختی هستی. من همیشه از روزهای سخت عبور کرده‌ام. می‌دانم که تیم ملی خوبی با بازیکنان توانمند داریم. مطمئن هستم با بازیکنان خوبی که داریم، از پس هر سختی بر می‌آییم. درست است که زمان کمی داریم، اما این برای همه تیم‌ها خواهد بود. من باید تلاش کنم از غریزه فوتبالی‌ام در این شرایط استفاده کنم و همینطور اینکه رابطه خوبی با بازیکنان ایجاد کنم.

وی در خصوص زمان آغاز اردوهای تیم ملی و اینکه هنوز برنامه لیگ برتر فصل آینده، لیگ قهرمانان و خیلی مسابقات مشخص نیست، اظهار داشت: ما باید از فیفادی‌ها استفاده کنیم، چون خیلی از باشگاه‌ها بازیکنان خود را خارج از این تاریخ به تیم ملی نمی‌دهند. ما شهریورماه فیفادی داریم که باید از این تاریخ استفاده کنیم و امروز هم با آقای نبی در این خصوص جلسه داشتیم تا برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم و بازی تدارکاتی انجام دهیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره اینکه آیا حریفان تدارکاتی تیم ملی مشخص هستند یا نه، گفت: بهتر است نام کشورها را نگویم، اما می‌دانید که برنامه‌ریزی برای انجام بازی تدارکاتی سخت است. کشورهای زیادی هستند که از این وضعیت کرونایی هراس دارند و برای انجام بازی تدارکاتی شرایط ندارند، اما امیدوارم که بتوانیم برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم.

اسکوچیچ در خصوص رقبای ایران در مرحله فعلی، خاطرنشان کرد: در کارم حرفه‌ای هستم و همه بازی‌ها را به یک اندازه جدی می‌گیرم. بازی با کامبوج به نظر ساده است، اما باید پرواز طولانی داشته باشیم، بازیکنان خسته می‌شوند و هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. من بازی با عراق و بحرین را دیدم و به نظرم می‌توانیم کیفیت‌مان را خیلی ارتقا بدهیم.

وی در مورد علت شکست ایران مقابل بحرین و عراق، گفت: نمی‌توانم درباره این مسئله صحبت کنم، چون مربوط به سرمربی قبلی است. فقط نظر شخصی‌ام را می‌دهم که خیلی اتفاقات در این دو بازی رخ داد. از جمله جای گیری اشتباه در دفاع و نداشتن برنامه در حملات که با توجه به توانایی بازیکنان ایران، می‌دانم می‌توانیم شرایط بهتری داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره دیدارش با بازیکنان لژیونر و اینکه چقدر به توانایی آنها ایمان دارد، اظهار داشت: برای من فرقی نمی‌کند بازیکن لژیونر باشد یا نه، بازیکن باید بهترین عملکردش را داشته باشد. با توجه به اتفاقات گذشته می‌خواهم خون جدیدی به تیم ملی تزریق کنم. می‌دانیم که می‌توانیم روح تازه‌ای را به تیم ملی بدهیم.

اسکوچیچ در خصوص اینکه مربی عصبی‌ای نیست اما گاهی دوست دارد خودش را عصبانی نشان دهد و در نشست‌های خبری عصبانی می‌شد، گفت: نه، چرا باید عصبانی شوم. من هم انسان هستم و شاید یه موقع‌هایی عصبانی شوم که این مسئله طبیعی است.

وی در خصوص مدت زمان قراردادش با تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: قرارداد من طولانی مدت است، اما می‌دانید که گاهی قراردادها ممکن است با نتایج کوتاه مدت شوند. قرارداد من هم مرحله‌ای است و خودم مسئولیت این را قبول کردم.

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره رقم قراردادش گفت: این مسئله شخصی است، اما قول می‌دهم چیزی که بیشتر از پول برای من اهمیت دارد، پیشرفت و اعتلای فوتبال ایران خواهد بود. من به فوتبال و زندگی عشق می‌ورزم و پول برای من اهمیت ندارد.

اسکوچیچ در مورد انتقادهایی که به انتخاب او وجود داشت، تأکید کرد: هیچ وقت درباره بقیه مربیان و بازیکنان نظر نمی‌دهم. تمرکزم روی مسائلی است که خودم می‌توانم آنها را تغییر دهم. اگر بخواهم حواسم به این باشد که بقیه چه می‌گویند و حواشی چیست، تمرکز خودم را از دست داده‌ام.

وی در خصوص اینکه بهترین تیم لیگ برتر را در فصل جاری کدام تیم می‌داند، اظهار داشت: نمی‌توانم خیلی شفاف بگویم که دقیقاً یک تیم عملکرد بهتری داشته است. در برهه‌ای سپاهان خوب بود، در برهه‌ای تراکتو و همینطور پرسپولیس و استقلال، اما نمی‌توانم از یک تیم به عنوان بهترین تیم نام ببرم.

سرمربی تیم ملی در واکنش به اینکه آیا بازیکن جدیدی را مدنظر دارد که برای کمک به تیم ملی به تیم اضافه کند، گفت: نورافکن را بازیکنی می‌دانم که به عنوان نیروی جوان می‌تواند به تیم ملی اضافه شود و کمک کند. در چند ماه اول عملکرد چشم گیری در سپاهان داشت و کم کم یک مقدار افت کرد، اما در مجموع عملکرد خوبی داشت.

اسکوچیچ درباره اینکه آیا چاق شده است، اظهار داشت: بله، می‌دانید که غذاهای خوبی در کرواسی وجود دارد، همسر من هم دستپخت خوبی دارد که برای من همه چیز را فراهم کرده بود. البته قول داده‌اند که شرایط را تغییر دهند، چون من سرمربی تیم ملی ایران هستم.

وی درباره اینکه آیا خانواده او به ایران می‌آیند یا به خاطر شرایط کرونا در کرواسی می‌مانند، گفت: یک دختر دو ساله دارم و خطر پرواز وجود دارد. ترجیح می‌دهم آنها در کشور خودم و در خانه باشند، اما اگر یک روز بیماری کرونا به پایان برسد، آنها به ایران می‌آیند.

سرمربی تیم ملی درباره اینکه چند فرزند دارد، اظهار داشت: سه فرزند دارم. پسر اولم 24 ساله است، دخترم 21 ساله و دختر کوچکم دو سال دارد که البته این اختلاف سنی زیاد است. من شرایط سختی داشتم، دختر کوچکی دارم، اما با تمام وجودم بازگشتم تا اینجا کمک کنم.

اسکوچیچ در خصوص اینکه آیا چند خواهر و بردار دارد و آیا آنها اهل فوتبال هستند یا نه، خاطرنشان کرد: یک برادر دارم که فوتبالیست حرفه‌ای است، اما خیلی علاقه‌ای به مربیگری ندارد. او در حال گرفتن مدرک B مربیگری است که برای من هم غافلگیر کننده بود.

وی درباره اینکه کدام بازیکنان را برای تیم ملی انتخاب خواهد کرد، گفت: باید ببینیم الان اوضاع چگونه است. من در این مدت فیلم مسابقات زیادی را دیدم. باید ببینیم که شرایط تیم‌ها و مسابقات چگونه است و شاید برخی بازیکنان مانند خود من از شرایط آمادگی دور شده باشند و از حالا اسم بردن از بازیکنان درست نیست و باید در شرایط بهترین‌ها را انتخاب کنیم.

در خصوص دستیاران ایرانی‌ام صحبت کرده‌ام و این مسئله در روزهای آینده از سوی فدراسیون اعلام خواهد شد. این موضوع و قرارداد با مربیان ایرانی در اختیار فدراسیون فوتبال است و خود آنها انتخاب می‌کنند. دستیارانم همگی یا تجربه همکاری با من یا تجربه مربیگری در تیم ملی را داشته‌اند. دستیاران خارجی‌ام هم همینطور با تجربه هستند و دستیار اول من تجربه کار کردن در تیم ملی اسلوونی را دارد. هر دو مربی خارجی بالاترین مدارک مربیگری را دارند و مطمئن هستم می‌توانند بهترین کمک را به ما بکنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس