ابوذر گوهری

باید از گذشته درس آموخت و رویکرد مقاومت فعال را به شکل عملیاتی جایگزین سیاست شکست‌خورده صبر و انتظار نمود.

به گزارش مشرق، ابوذر گوهری فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود نوشت: صدور قطعنامه جدید شورای حکام آژانس علیه برنامه هسته‌ای آغاز روندی است که قرار است درگیرشدن و پرونده‌سازی جدید علیه کشور را در آینده نزدیک در برداشته باشد. این قطعنامه آغازی بر مسیر جدید تعامل و مهار ایران است و از همین ابتدا مسیر آینده را روشن می‌سازد. مسئله اصلی غرب در این مقطع برنامه هسته‌ای نیست بلکه این مسئله بهانه ورود به سایر مباحث است.

هدف اصلی آمریکا آنست که برجام هسته‌ای را از این طریق به سایر مباحث مرتبط به ایران و ازجمله تداوم تحریم‌های تسلیحاتی و برنامه دفاعی کشور گره بزند. در واقع هدف آنست‌که ایران در کانون فشار باشد و این فشار به‌هیچ‌وجه در کوتاه‌مدت و میان‌مدت کاهش نیابد در این راستا پیشنهاد مذاکره مقامات آمریکایی باهدف عملیات روانی بر جامعه ایرانی صورت می‌پذیرد تا پیشنهادی واقعی و عملیاتی. آمریکا به دنبال توافق جامع یا رژیم مهار جامع ایران است چنانکه برجام، ابزار مهار هسته‌ای ایران بود. اروپا نیز تا زمان انتخابات آمریکا به دنبال مدیریت مسئله و خرید زمان است قطعنامه سپتامبر شورای حکام نیز احتمالاً حاوی ارجاع به شورای امنیت نیست هرچند لحن تندی خواهد داشت.  


نکته مهم آنکه تکرار اشتباهات گذشته می‌تواند فاجعه‌بار باشد، باید از گذشته درس آموخت و رویکرد مقاومت فعال را به شکل عملیاتی جایگزین سیاست شکست‌خورده صبر و انتظار نمود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس