سرلشکر سلامی

فرمانده کل سپاه گفت : دلیل اینکه امروز جنگ نظامی نسخه دشمن برای به دست آوردن موقعیت سیاسی نیست؛ آمادگی ها، رشد قدرت دفاعی و اعتبار این قدرت است.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین تکریم و معارفه جانشین قرارگاه ثارالله سپاه که صبح امروز(یکشنبه 1 تیر) با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولین لشکری و کشوری برگزار شد؛ اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران در حال بزرگ شدن است  و این انقلاب الهام‌بخش به تدریج هم در قلمرو جغرافیای عمق و وسعت می یابد و هم مبانی و مفاهیم آن عمیق تر بر جان انسان ها می نشیند.

وی با تاکید بر اینکه دامنه‌های انقلاب  امروز بسیاری از سرزمین‌های اسلامی و حتی غیر اسلامی را در بر گرفته است؛ گفت : دشمنان ما نیز به همان اندازه که انقلاب اسلامی رشد یافته و به کمال رسیده است؛ پیچیده‌تر شده ، احساس خطر می کنند و در تلاش هستند تا تمامی شئون زندگی ملت ایران و سایر جوامعی که از انقلاب اسلامی الهام می‌گیرند را به میدان جنگ تبدیل کنند.

بیشتر بخوانید:

سرلشکر سلامی:حرکت نفتکش های ایرانی به ونزوئلا تحمیل اراده به دشمن بود

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در اوج نبرد همه جانبه و تمام عیار با دشمنان قرار داریم، اظهار کرد: به فضل الهی امروز با ایثار ، رشادت و هنرنمایی مردان و زنان این سرزمین ، بسیاری از  عرصه های جهاد ،به میدان غلبه دشمن تبدیل شده اند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان دیگر هوس راه انداختن جنگ نظامی با ما را نمی کنند، اظهار کرد: دلیل این مهم توسعه روز به روز این بعد از قدرت متناسب با رشد تهدیدات است و تجربه ،تاریخ ،قدرت و قضاوتهای جهان از اعتبار این قدرت، دشمنان را از انتخاب این راهبرد بازداشته است ؛ هرچند این اتفاق دلیل غفلت ما نخواهد شد.

سرلشکر سلامی اعتبار یک قدرت را خط اثر و نشات گرفته از باور، اراده و تدبیر، اقدام و قدرت آن توصیف و تصریح کرد:  دلیل اینکه امروز جنگ نظامی نسخه دشمن برای به دست آوردن موقعیت سیاسی نیست؛ آمادگی ها، رشد قدرت دفاعی و اعتبار این قدرت می باشد.

وی با بیان این که دشمنان ما دست از توطئه و خباثت برنمی‌دارند، گفت: آنان ایران اسلامی را چشمه الهام  و کانون تولید آگاهی های حیات بخش و بسیج کننده می دانند.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به رخدادهای اخیر درجوامع غربی اظهار کرد: شاید نتوان نسبت مستقیمی بین حوادث غرب عالم با انقلاب اسلامی یافت؛ اما واقعیت این است که نسیم حیات بخش انقلاب اسلامی به سراسر عالم وزیده و این چشمه الهام‌بخش حتی جامعه آمریکا را تحت‌تأثیر شعائر و نشانه های خود قرار داده است.

وی افزود: آتش زدن پرچم آمریکا مدلی از نشان دادن روح مبارزه با ظلم و جنایت است که امروز حتی در سرزمین مادری امریکا در حال رخ دادن می باشد ؛ این اتفاقات به طور قطع الهام گرفته از روح عمومی جهاد علیه آمریکاست که در سرتاسر عالم گسترش یافته است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمنان در پی معکوس کردن مسیر روند ها با استفاده از تمامی فضاها هستند، گفت: جنگ فرهنگی یکی از پدیده های متصل به این استراتژی تهاجم همه جانبه است.

وی با تاکید بر اینکه جغرافیای جنگ دیگر سرزمین نیست، بلکه ذهن و قلب انسان‌ها است، گفت: امروز امنیت ملی تنها امنیت سرزمینی را شامل نمی شود، بلکه امنیت خاطر انسان ها و تاثیرگذاری بر آرامش درونی آنها است و دشمنان با در نظر گرفتن این مهم ، معیشت و اقتصاد را رکن مسلم راهبرد خصمانه خود علیه ملت ایران قرار داده‌اند.

فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: در این نبرد همه جانبه که در آن فشار سیاسی، جنگ فرهنگی، جنگ اقتصادی ، نبرد در عرصه‌های امنیت داخلی، جنگ‌های روانی ،سایبری و رسانه ای،  امواجی از مخاطره دائمی را ایجاد کرده‌اند تا جامعه ما را تحت تاثیر قرار دهند؛ ما باید مقابله ای همه جانبه و قوی برابر این پدیده ها داشته باشیم و از فراز آنها عبور کنیم.

وی افزود:  به فضل الهی تا به امروز نظام اسلامی ما در حفظ ارزشها و اعتبار آنها و تمامی جنبه های مقابله موفق بوده و توانسته در جنبه‌هایی مانند اقتصاد و فرهنگ دشمنان را متوقف کند؛ اما این یک سناریو دائمی و در حال جریان است.

سرلشکر سلامی از تهران به عنوان ام القری و نقطه مرکزی آینه تمام نمای ارزش‌های انقلاب اسلامی نام برد و تاکید کرد: هر تحولی در تهران به مثابه تحول در تمام جغرافیای انقلاب اسلامی است ؛ تهران پناهگاه مظلومان عالم و بیرق دار جهاد جهانی علیه استکبار است و دشمن این نقطه را کانون توجه قرار داده است.

وی با بیان اینکه ما باید برای امنیت تهران با شعاع تاثیر جهانی بکوشیم، گفت: رسالت قرارگاه ثارالله که با تدبیر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) تاسیس و فرماندهان بزرگی پرچمدار آن بوده‌اند؛ سنگین و خطیر است و در تحقق این مهم  تمامی نهادها و دستگاه ها نقش دارند.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش از سردار کوثری به عنوان فرماندهی نام آشنا در تاریخ مجاهدت‌های ملت ایران یاد کرد و گفت: این فرمانده دلاور و خستگی ناپذیر نقش مهمی در تاریخ این سرزمین دارد و همواره مدافع انقلاب و نظام بوده است.

سرلشکر سلامی در پایان وی با اشاره به ویژگی های سردار نجات نیز گفت: سردار نجات که امروز پرچم قرارگاه را به دست می گیرد ، از استوارترین پایه های متین انقلاب اسلامی هستند که سوابق ارزشمند و درخشانی در عرصه‌های خدمت داشته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 8
 • SY ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  14 9
  عجيبه چرا بعد از شهادت حاج قاسم مسئولين حفاظتي و اطلاعاتي سپاه عزل یا جابجا نشدند تا حداقل مقداری از سهل انگاری آنها در از دست دادن گوهر گرانبهای انقلاب جبران شود .
  • IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
   5 3
   :/
  • IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   0 0
   سهل انگاری؟ دیدگاهتون رو باز تر کنید
 • یک اصلاح طلب IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  3 22
  ادم خیلی مومنیه این آقا انشالله کارهای خوب برای مردم و انقلاب بکند
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  4 2
  خودش ناراحت نکن
 • جوجه تیغی بدنساز NL ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  55 12
  سلام سلام صد تا سلام سلامی / چقد تو خوش بیان و خوش کلامی
 • IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  22 3
  یکبار به مردم بگید نقش و وظیفه قرارگاه ثارالله چیه تا ملت بدونن بعد خود بخود اهمیتش درک میشه!!!!
  • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
   2 0
   خب برو مطالعه کن!
  • IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
   18 1
   قیچی تجمعات
 • سعید IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  5 33
  سردار سلامی بخدا حاضرم جان ناقابل خودم را فدای تو کنم از بس دوستتان دارم .چون سرباز واقعی اسلامی و باز بخدا حاضرم همیشه غلام تو باشم به ولله راست میگم خداوند همیشه تو را برای اسلام و ما حفظ کند .انشالله
 • IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  14 0
  موشکها بوق میزنند
  • IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
   0 11
   آره بوق میزنند تا تو بمیری
 • IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  2 2
  پس این قطعنانه های سازمان ملل که دنیا تصویب میکنه وترامپ اولتیماتوم میده که باید مذاکره کنیم،چیه!؟
 • مونا IR ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  21 0
  یکی نیست به ایشون بگه برو کتاب بولتون رو بخون که نزدیک بود ترامپ بخاطر بهپاد سرنگون شده میخواست بهمون حمله کنه.
  • Amin IR ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
   0 19
   یعنی شما نمیدونی این ها جنگ روانی هست؟ هژمونی ۱۰۰ ساله ایلات متحده از بین رفت با هر موشکی که فرق سر عین الاسد فرود اومد
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  1 27
  شما اعضای مشرق نیوز بی اندازه احمق هستید. شما هنوز نفهمیدید که قوه ی اصلی هر حاکمیتی اول خدا و سپس مردمش هستند...
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  8 6
  نجات آمد که نجاتمان دهد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس