کد خبر 1083472
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
فیفا به داد تیم‌های ایرانی رسید/ چاشنی‌ها فعال می‌شوند؟

اصلاحات جدید فیفا درباره زمان نقل و انتقالات فصل جدید، کمک بزرگی برای تیم‌های ایرانی و آماده‌سازی برای فصل آینده است.

به گزارش مشرق، پیش از این فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) بدون توجه به عقب افتادن مسابقات فوتبال که احتمالا تا پایان تابستان به طول می‌انجامد، زمان نقل و انتقالات را بدون تغییر اعلام کرد.

طبق اطلاعیه قبلی فیفا، فصل نقل و انتقالات از ۱۱ تیر تا ۱۱ شهریور بود و تیم‌ها می‌توانستند در این تاریخ، بازیکنان جدید خود را به خدمت بگیرند و برای فصل آینده فوتبال باشگاهی در دنیا برنامه‌ریزی کنند که اعلام نسخه همیشگی برای سال جاری، با معضلات متعددی برای تیم‌ها به خصوص در ایران همراه می‌شد.

این برنامه‌ریزی رسم هر ساله تیم‌های بزرگ در جذب ستاره‌های نقل و انتقالات را با مشکل روبرو می‌کرد و در واقع «بمب ترکاندن» توسط مدیران منتفی می‌شد.

به همین دلیل در گزارشی که در دهم خرداد منتشر شده بود، به ابعاد مختلف تصمیم فیفا برای بدون تغییر ماندن نقل و انتقالات پرداخته و گفته شد که در پی این تصمیم، باشگاه‌ها نمی‌توانند همزمان روی فصل جاری و مذاکره با مربیان یا بازیکنان موردنظر خود - با توجه به ادامه داشتن بازی‌ها - تمرکز کنند. کما اینکه این اتفاق با توجه به عدم اتمام قرارداد برخی از مربیان و بازیکنان به نوعی بی‌اخلاقی و تخلف محسوب می‌شوند و می‌تواند تبعات انضباطی را هم به دنبال داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

خسارت هنگفت کرونا به لیگ‌های اروپایی

* تجدید نظر به موقع فیفا

بعد از گذشت بیش از دو هفته از این تصمیم و به هم ریختن برنامه کشورهای مختلف برای فصل جدید، فیفا در تصمیم خود تجدید نظر کرده است. فدراسیون جهانی فوتبال در قوانین نقل و انتقالات تابستانی ۲۰۲۰ به دلیل شرایط به وجود آمده به خاطر شیوع ویروس کرونا استثناهایی گذاشت.

قرار شد طبق اعلام فیفا زمان نقل و انتقالات بعد از پایان مسابقات لیگ‌های داخلی ۲۰-۲۰۱۹ کشورها باشد که با این حکم هر فدراسیونی می‌تواند بعد از اتمام لیگ داخلی‌اش زمان نقل و انتقالات را آغاز می کند یعنی زمان نقل و انتقالات در کشور متغیر است.

این تصمیم فیفا به باشگاه‌ها این اجازه را می دهد تا فرصت امضای قرارداد با بازیکنان جدید را داشته باشند ولی این بازیکنان جدید از ابتدای ۲۰۲۱-۲۰۲۰ می‌توانند برای تیم های خود به میدان بروند.

* چاشنی بمب‌های ایرانی فعال می‌شود؟

تصمیم جدید فیفا به نفع تیم‌های ایرانی است که در مقایسه با تیم‌های اروپایی از ساختار مدیریتی سازمان دهی‌شده برخوردار نیستند. در واقع این تیم‌ها می‌توانند بعد از اتمام فصل جاری، روی مسائل آماده‌سازی و جذب بازیکنان و مربیان جدید خود تمرکز کنند.

البته این موضوع بستگی به تیم‌ها دارد که بتوانند در مدت زمان کوتاه و همزمان با فصل آماده‌سازی فصل جدید، بازیکنان خود را در اختیار بگیرند.

با توجه به اتمام لیگ برتر در اواخر مرداد و شروع احتمالی فصل جدید از اوخر مهر و اوایل آبان، فصل نقل و انتقالات نیز به پاییز ۹۹ موکول شود تا تیم‌ها بعد از انجام مذاکرات، قرارداد بازیکنان جدید خود را به ثبت برسانند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس