اخبار ویژه روزنامه ها

هایکو ماس سخنان فرمانده کل سپاه پاسداران در مورد «نابودی اسرائیل» را «یهودی‌ستیزانه» خواند. ماس که به تل‌آویو سفر کرده این سخنان را «غیرقابل قبول» نامید و قویاً محکوم کرد.

سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

**********

کیهان

مویه برای کارگران به سبک پادوهای اشرافیت

افراطیون مدعی اصلاحات به‌جای شرمندگی درباره کوچک کردن سفره مردم و تنگ کردن عرصه معیشت بر آنها، طبق معمول شگرد فرار به جلو را برگزیده‌اند.

عباس عبدی که ظرف چند انتخابات اخیر، نقش پوستر چسبان و تبلیغاتچی ائتلاف اشرافی مدعی اعتدال و اصلاحات را برعهده داشته، با اشاره به ماجرای خودکشی یک کارگر در جنوب نوشت: این انفعال (خودکشی) بدتر از اعتراض است.

این وضعیت محصول یک نگاه غیرهمدلانه مدیران نسبت به دیگران و مردم است. مدیران موجود گمان می‌کنند که به هر قیمتی باید مردم از آنان تبعیت کنند و به آنچه به آنان داده می‌شود، رضایت دهند.

ساختاری که چنین فسادهایی در بالاترین سطوح نظارتی آن وجود داشته است، نمی‌تواند جلوی حتی تخلفات مردم، زبان رسا و گویایی داشته باشد. جالب اینکه متهمان مذکور حتی از عملکرد خود دفاع هم می‌کنند. انقلابی که به نام مستضعفین بود، اکنون در شرایطی قرار دارد که کارگران و جانبازانش باید خود را به دار بکشند و یا به شعله‌های آتش بسپارند و برای داشتن آب شرب و گرفتن دستمزد اندکشان معترض شوند، در مقابل کسانی در سطوح بالای مدیریتی قرار دارند که با افتخار می‌گویند پول گرفته‌اند و رشوه‌دهنده مثل برادر او بوده و به او ده‌ها میلیارد داده است.

این ساختار چگونه می‌تواند به یک پیرزن بگوید که ۱۰ یا ۲۰ متر ساختمان غیرمجاز را با بلوک سیمانی نساز و درون آن زندگی نکن، چون قانون می‌گوید که مجاز نیست؟ چگونه می‌توان از کارگران بخواهد که برای مقابله با تحریم تاخیر در دریافت دستمزد خود را تحمل کنند؟

همچنین محمد فاضلی مشاور وزیر نیرو نیز ضمن یادداشتی در فضای مجازی مدعی شده اگر کارگر خودکشی کرده حق اعتراض داشت، تشکل‌ها و اتحادیه‌ها حق فعالیت داشتند، آن کارگر مجبور به خودکشی نمی‌شد.
درباره این قبیل تحلیل‌ها گفتنی است که دولت و مجلس، پیشانی تدبیر برای معیشت و امنیت شغلی و تامین زندگی مردم هستند. از سوی دیگر مدعیان اصلاحات و اعتدال، به جز ۸ سال طی ۳۳ سال دیگر، همواره در راس مناصب دولتی و پارلمانی و حاکمیتی حضور داشته‌اند. در مقطع اخیر نیز دولت برای ۸ سال، مجلس برای ۴ سال در اختیار این طیف بوده اما جالب است که امثال عبدی و فاضلی - به‌عنوان کسانی که در دستگاه‌های مختلف دولتی حضور و درآمد دارند- مانند کسانی رفتار می‌کنند که از خارج کشور آمده و می‌خواهند وکیل مدافع حقوق طبقات پایین باشند.

در حقیقت ائتلاف مدعی اعتدال و اصلاحات ظرف ۸-۷ سال اخیر، اقتصاد را دچار عقبگرد بی‌سابقه کرد چنانکه بی‌سابقه‌ترین رکوردهای تورمی و بیکاری و فقر را برجای گذاشت. ضریب جینی (به‌عنوان نشانگر شکاف طبقاتی) به شکل محسوس افزایش پیدا کرد و در عین حال دست مفسدان اقتصادی برای دستبرد به بیت‌المال گشوده بود و جالب و تلخ اینکه اشک تمساح آقای عبدی پای سفره روزنامه‌ای است که مدیر آن شریک مفاسد اقتصادی دانه‌درشتی مانند شهرام جزایری محسوب می‌شود.

درباره تشکل‌های حامی کارگر نیز گفتنی است که اشرافیت مدعی اعتدال و اصلاحات عملا تشکل‌هایی مانند خانه کارگر را زیر بلیت خود برده و در انتخابات از آنها بهره‌کشی می‌کند اما معلوم نیست امثال فاضلی نه به آسیب‌شناسی این سند می‌پردازند و نه به جای نظریه‌پردازی‌های سیاسی، از وزارت نیرو می‌خواهند مشکلات مردم خوزستان و... در حوزه آب و... را رفع کند.

خوش‌رقصی وارثان هیتلر برای صهیونیست‌ها

وزیر خارجه آلمان، ایران را به خاطر مخالفت با رژیم نامشروع صهیونیستی، به گسترش یهودی‌ستیزی متهم کرد.

هایکو ماس سخنان فرمانده کل سپاه پاسداران در مورد «نابودی اسرائیل» را «یهودی‌ستیزانه» خواند. ماس که به تل‌آویو سفر کرده این سخنان را «غیرقابل قبول» نامید و قویاً محکوم کرد.

به گزارش دویچه وله هایکو ماس که پیش از این موضع ایران در مورد «نابودی اسرائیل» را تنها «ضد اسرائیلی» نامیده بود این بار در گفت‌وگو با روزنامه «جروزالم پست» چنین گفتاری را «یهودی‌ستیزانه» خوانده است.

هایکو ماس گفت: «چنین اظهاراتی قطعاً غیرقابل قبول‌اند. ما قویاً خواست نابودی اسرائیل، مشروعیت بخشیدن به تروریسم و گسترش محتوای یهودی‌ستیزانه را محکوم می‌کنیم.»

به گزارش دویچه وله حسین سلامی در سپتامبر سال ۲۰۱۹ نیز در مراسم افتتاحیه بیست و سومین مجمع فرماندهان و مسئولان سپاه در یک سخنرانی رژیم اسرائیل را «منحوس» نامید و گفت، در گام اول انقلاب اسلامی «ظرفیت انهدام» این رژیم فراهم شده و در گام دوم باید این رژیم «از جغرافیای عالم حذف شود.» او تأکید کرد که این هدف «آرمان و رؤیا» نیست و «دست‌یافتنی» است.

«جروزالم پست» می‌نویسد، در سال گذشته دیدگاه دولت آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را در مورد این سخنان سلامی جویا شده و دولت آلمان این سخنان را مصداق «ضدیت با اسرائیل» دانسته نه مصداق «یهودی‌ستیزی».

آلمان چندی پیش تحت فشار سفیر آمریکا در برلین، حزب‌الله لبنان را سازمانی «تروریستی» اعلام و فعالیت این گروه در خاک خود را ممنوع کرد.

مواضع اخیر مقامات آلمانی به وضوح ثابت می‌کند که ادعای قیمومت آمریکا و اسرائیل بر آلمان پس از جنگ جهانی دوم، ادعایی درست است.

یادآور می‌شود صهیونیست‌ها با ادعای نسل‌کشی یهودیان توسط آلمان در جنگ جهانی دوم (هولوکاست)، اشغال سرزمین فلسطین و آواره کردن مردم این کشور را توجیه کردند!! آلمان پس از شکست در جنگ جهانی دوم، تبدیل به دولتی درجه ۳ و توسری خور به لحاظ سیاسی شد به نحوی که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها هر گاه اراده کردند؛ به تحقیر آلمان اقدام کرده و خواسته‌های خود را دیکته کرده‌اند.

دولت هفت سال مدیریت کرد اجاره‌بهای مسکن ۳/۵ برابر شد!

میراث هفت سال مدیریت دولت روحانی تا پایان سال گذشته، ۳/۵ برابر شدن هزینه اجاره‌بها برای مستاجران است.

به گزارش وطن امروز، همزمان با افزایش تعداد مستاجرها، ارقام اجاره‌بها هم رشد قابل توجهی داشته است، رشدی که در مقاطعی با طرح‌هایی مانند مسکن مهر یا تسهیلات بانکی کمی از شدت آن کاسته شده بود با شروع به کار دولت روحانی و تمرکزش بر اصل دخالت نکردن دولت در بازار و تولید مسکن، روند رشد هزینه‌های اجاره‌بها افزایش داشته است.

براساس گزارش‌های رسمی وزارت راه‌ و شهرسازی، سال ۹۲ متوسط اجاره‌بهای یک متر واحد مسکونی در شهر تهران ۱۹ هزار تومان بوده است، این یعنی مستاجرها می‌توانستند یک واحد مسکونی ۱۰۰ متری را در شهر تهران با هزینه ماهانه یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اجاره کنند. این رقم در پایان سال ۹۸ طبق آمارهای رسمی به ۵۱ هزار تومان رسیده است. یعنی همان واحد مسکونی را که در سال ۹۲ اجاره‌اش کمتر از ۲ میلیون تومان بوده در زمستان سال پیش با ۵ میلیون تومان ماهانه هم مستاجرها نمی‌توانستند اجاره کنند.

بررسی‌های میدانی حاکی از آن است که شرایط بازار اجاره‌بها بسیار وخیم‌تر از رشد ۲۰۰ درصدی هزینه‌های اجاره‌بها از ابتدای دولت است و اجاره یک واحد ۱۰۰ متری با مبلغ ماهانه ۵ میلیون تومان عملا در تهران غیرممکن است.

یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه راهکارهای ارائه شده در دولت آقای روحانی تاکنون منجر به صاحب‌خانه شدن یک نفر هم نشده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه مسئولان به جای ارائه راهکار و توجه به راهکارهای کارشناسان اقتصادی و مسکن بیشتر حرف می‌زنند تا عمل به راهکارهایی که حلال مشکل بخش مسکن است. شاید تنها راهکار ارائه شده از سوی مسئولان به ویژه در زمان آقای روحانی راهکارهای تاثیرگذار بر روان مردم است یعنی به جای ارائه راهکار عملیاتی با بیان مطالبی به دنبال کاهش نرخ مسکن از طریق بار روانی موضوعات مطرح شده هستند که قطعا هیچ کمکی به بخش مسکن و رفع چالش‌های این حوزه نمی‌کند.

مسعود نجفی گفت: راهکار حل مشکل مسکن دیدن واقعیت‌های این بخش است بدون هرگونه شعاردهی، تدوین قوانین و تصویب دریافت مالیات از خانه‌های خالی راهکار مهمی است.

اما مهم‌ترین راهکار حل چالش مسکن در کشور تولید مسکن و ارائه زمین رایگان یا ارزان به متقاضیان واقعی است. هر چند کوتاه کردن دست دلالان با دریافت مالیات‌های سنگین از آنها در بخش مسکن نیز راهکار بسیار خوب و کمک‌کننده‌ای برای رفع نیازهای سرکوب‌شده واقعی در بخش مسکن برای خانه‌دار شدن است. اگر انبوه‌سازی و ساخت مسکن در دستور کار دولت قرار نگیرد دلالان همچنان در بازار جولان می‌دهند، لذا تغییر سیاست‌گذاری به سمت تولید بیشتر و کوتاه کردن دست دلالان از بازار بهترین و موثرترین راهکار خانه‌دار کردن مردمی است که از گرانی مسکن به شدت رنج می‌برند.

دولت در کنار کسب درآمد باید بورس را شفاف کند

یک کارشناس اقتصادی می‌گوید دولت چشم خود را به روی شفافیت شرکت‌های بورسی بسته است.

روزنامه آرمان از قول محمدقلی یوسفی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی نوشت: دولت به حامی سرسخت بورس تبدیل شده؛ زیرا هر معامله‌ای که در این بازار صورت می‌گیرد، دولت از طریق مالیات، درآمد کسب می‌کند. یکی از اشکالاتی که دولت نادیده می‌گیرد و یا به عبارت بهتر از آن حمایت هم می‌کند این است که بر اساس قیمت دلار دارایی‌های خود را ارزیابی می‌کند. این موضوع در تمام بازارها حکم‌فرماست.

به‌عنوان مثال پرایدی که در بازار هفت میلیون تومان قیمت داشت، اکنون به بهانه نرخ دلار ۷۰ میلیون تومان در بازار فروخته می‌شود؛ یعنی ۱۰ برابر قیمت اولیه. در بورس هم شاهد چنین روندی هستیم. ارزش سهام شرکت‌های مختلف بر اساس نرخ دلار بالا می‌رود و این توهم بین سرمایه‌گذاران به وجود می‌آید که شرکت‌های بورسی سودده هستند. از ابتدای سال هم تبلیغات گسترده‌ای هم برای ورود مردم به بورس صورت گرفته است.

دولت در اینجا دیگر چشم خود را بر شفافیت بازار سرمایه بسته و دیگر سود و زیان شرکت‌ها مشخص نیست. این شرکت‌ها ارزش سهام خود را بر اساس دلار در نظر می‌گیرند، اما دولت آب، برق، گاز، تلفن و حتی مواد اولیه پتروشیمی را برای این شرکت‌ها ارزان و یارانه‌ای محاسبه می‌کند.

این شرکت‌ها هم بر اساس ریال هزینه اولیه خود، ازجمله حقوق کارگران را می‌پردازند. مشخص است زمانی که هزینه ریالی باشد و درآمد دلاری، شرکت در ظاهر سودده می‌شود. در حالی که اگر دولت بی‌طرف باشد این شرکت‌ها را مجبور می‌کند سهام و محصول خود را ریالی عرضه کنند. در واقع مردم به دولت مالیات می‌پردازند، تا دولت به رایگان آن را در اختیار شرکت‌های رانتی قرار دهد و همان شرکت‌ها با استفاده از این مالیات‌ها کالا تولید کنند و با منشا دلار ۱۷۰۰۰ یا ۱۸۰۰۰ تومانی به دست مردم برسانند.

 

ایران


نماینده دستگاه قضایی و شورای نگهبان در ترکیب هیأت نظارت بر نمایندگان

خبر اول اینکه، نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس از طرح جدید وکلای‌ ملت برای اصلاح قانون هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان خبر داد. ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف‌آباد در مجلس از تهیه طرحی برای اصلاح هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان خبر داد که نمایندگانی خارج از مجلس هم قرار است به ترکیب آن اضافه شوند. به‌ گزارش تسنیم، ترکیب این هیأت از رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی به‌عنوان رئیس، دو نفر از نمایندگان به انتخاب مجلس، یک نفر از قضات دیوان عالی کشور با پیشنهاد رئیس قوه قضائیه و به انتخاب مجلس و یک نفر از حقوقدانان شورای نگهبان به معرفی دبیر شورای نگهبان و انتخاب مجلس است.به گفته ابوترابی، اگر نماینده‌ای به این هیأت معرفی شود، پس از بررسی و ابلاغ محکومیت در هیأت و رسیدگی به اعتراض وی، نمایندگان در جلسه علنی درباره ادامه فعالیت نماینده متخلف تصمیم‌گیری می‌کنند.

استقبال کانادا از پیشنهاد ایران درباره جعبه سیاه

خبر دیگر اینکه، کانادا ضمن موافقت با وعده ایران برای انتقال جعبه‌های سیاه هواپیمای سانحه دیده خط هوایی اوکراینی به فرانسه برای رمزگشایی، آن را یک ایده خوب دانسته است. به گزارش ایرنا، پیش تر، برخی رسانه‌های خارجی به نقل از فرهاد پرورش نماینده ایران در سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) اعلام کرده بودند که ایران از آژانس حوادث هوایی فرانسه خواسته جعبه‌های سیاه هواپیمای سانحه‌دیده اوکراین را بازخوانی کند.به گزارش تارنمای روزنامه کانادایی نشنال پست، مارک گارنو وزیر امور حمل‌ونقل کانادا گفت که کشورش خواهان انتقال جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی به جای اوکراین به فرانسه در سریع‌ترین زمان ممکن است. این مقام کانادایی خاطرنشان کرد که این کشور با پیشنهاد انتقال جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراین به فرانسه به‌ جای اوکراین موافق است. اظهارات این مقام کانادایی در حالی مطرح شده که محسن بهاروند و مارتا مورگان معاونان وزارت خارجه ایران و کانادا در گفت‌وگویی بر نهایی شدن پرونده هواپیمای اوکراینی تأکید کردند.

نام فرودگاه مهرآباد تغییر نمی‌کند

شنیدیم که، عضو هیأت رئیسه مجلس دریافت طرح‌هایی با عنوان ازدواج اجباری و تغییر نام فرودگاه مهرآباد را تکذیب کرد.احمد امیرآبادی نماینده قم در توئیتی نوشت: این روزها برخی‌ها طرح‌هایی را منتشر می‌کنند با هدف تخریب مجلسی که مردم به آن امیدوارند. مسئول طرح‌ها در هیأت رئیسه بنده هستم طرح‌هایی مثل ازدواج اجباری و تغییر نام فرودگاه مهرآباد تحویل نشده است.ضمن اینکه مسئول نام‌گذاری فرودگاه‌ها وزارت راه و شهرسازی است.

تکذیب حضور عناصر پ‌ک‌ک در خاک ایران

دست آخر اینکه، فرمانده نیروی زمینی سپاه با رد ادعای یک مقام ترکیه‌ای مبنی بر حضور عناصر پ‌ک‌ک در خاک جمهوری اسلامی ایران گفت: سپاه با اقتدار، عزت و اشراف دقیق و همه‌جانبه، امنیت و تسلط لازم را در مرزها ایجاد کرده است. به گزارش سپاه نیوز، سردار محمد پاکپور افزود: انتظار می‌رود مقامات کشور دوست و همسایه ترکیه، قبل ازهرگونه اظهار نظر رسانه‌ای پیرامون رخدادهای مرزی، پس از حصول اطمینان از صحت واقعه، از کانال‌های رسمی با جمهوری اسلامی ایران ارتباط برقرار کرده و برابر سازو کارهای پیش‌بینی شده اینگونه مسائل را دنبال نمایند.

خراسان

قیمت لاشه خودروهای دولتی ظرف ۲ سال ۴ برابر شد!

گزارش یک نهاد مسئول نشان می دهد در حالی که بر اساس ابلاغیه خرداد سال۹۷ به دستگاه های دولتی، ارزش پایه لاشه خودروهای دولتی تا پایان آن سال به قیمت هر کیلوگرم، ۹۰۰ تومان اعلام شده بود، این رقم در سال جاری با افزایشی بیش از چهار برابری به ۳۷۰۰ تومان رسیده و بر این اساس، قیمت پایه لاشه یک پراید فرسوده دولتی از حدود ۸۰۰ هزار تومان به بیش از سه میلیون تومان و سمند از حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به حدود پنج میلیون تومان می رسد.

وزیر کشور هم مجوز سفر خارجی می دهد

در حالی که بر اساس مصوبه سال ۸۳ دولت وقت، مسافرت دولتی استانداران و مقامات هم تراز فقط با تأیید کمیته هماهنگی و روابط اقتصادی خارجی وزارت امور خارجه انجام می شود، بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به رحمانی فضلی، وزیر کشور از این پس مجوز تایید سفرهای رسمی استانداران استان های مرزی و معاونان آن ها به استان های مجاور کشورهای همسایه در موارد فوری و اضطراری را با هماهنگی وزارت خارجه دارد.

آرمان

قاچاق دام از سر گرفته شد

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره قاچاق دام گفت: هم‌اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۲ تا ۹۳ هزار تومان به مغازه‌دار و با احتساب ۱۰ درصد سود ۱۰۲ تا ۱۰۳ هزار تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌شود. این در حالی است که با توجه به کاهش قدرت خرید خانوار و فصل عرضه دام بازار گوشت تعریفی ندارد. گفتنی است بنابر آخرین اطلاعات، مقداری دام از کشور قاچاق می‌شود که استمرار این روند نگران کننده است.

نظر مهاجرانی درباره مجسمه چرچیل!

سیدعطاءا... مهاجرانی وضعیت مجسمه چرچیل در لندن را با مجسمه یادبود نلسون ماندلا مقایسه کرده است. وی در حساب توییتری خود در این باره نوشت: «حال و روز مجسمه چرچیل در لندن! فعلا توی قفس آهنین است تا مبادا، دچار روز مبادا شود. در گوشه همین میدان، مجسمه نلسون ماندلاست. بدون پایه بلند. راحت و صمیمی در کنار مردم. چرچیل طراح کودتای مرداد ۳۲ در ایران است. در کتاب چرچیل نوشته بوریس جانسون، داستان کودتا از اساس سانسور شده است!»

موضوعی که جلیلی آن را شوخی می‌داند

عضو مجمع تشخیص مصلحت با اشاره به نکات مطرح شده توسط کارگروه اشتغال، اظهارداشت: مساله اشتغال از جنبه‌های گوناگون قانونی، عقلی و شرعی یک مسئولیت مهم برای تمام ارکان نظام اسلامی و حتی عموم جامعه است. اینکه مقام معظم رهبری فرمودند این مسائل موجب شرمندگی است، بحث تعارف نبوده است بلکه طبق قانونی اساسی ایجاد امکان اشتغال برای همه، وظیفه دولت است. سعیدجلیلی در این باره با انتقاد از برخی اظهارات درباره آمارهای ایجاد اشتغال، افزود: حل موضوع اشتغال نباید نمایشی و تبلیغاتی باشد. اینکه گفته ‌شود کسی که یک ساعت در هفته به کاری مشغول باشد نیز جز آمار شاغلین است؛ این حرف بیشتر شوخی است تا واقعیت!

تکذیب حضور رئیسی در انتخابات ۱۴۰۰

معاون اول قوه قضائیه زمزمه حضور رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ را زمزمه‌‍‌ای بی‌خود دانسته و این احتمال را تکذیب کرده است. غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه زمزمه‌هایی درباره احتمال حضور آیت‌ا... رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ مطرح است، شما این موضوع را تأیید می‌کنید؟ گفت: چنین چیزی مطرح نیست و این زمزمه، زمزمه بی‌خودی است. پیش‌تر برخی اصولگرایان ضمن خبر از این احتمال، اعلام کرده بودند که در صورت پیروزی وی همه مشکلات کشور حل خواهد شد.

اتفاقی نادر در ادوار مجلس

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی امروز «۲۵ خردادماه» برای ارائه گزارشی از وضعیت فرهنگی اجتماعی کشور در صحن علنی مجلس حضور می‌یابد. بر این اساس، گزارش حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی درباره چالش‌های فرهنگی کشور در حوزه عملکرد آن سازمان (اجرای بند ۸ ماده ۲۲ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی) در جلسه روز یکشنبه مجلس بررسی می‌شود. گفتنی است، در طول تاریخ مجلس برای نخستین بار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برای ارائه گزارش به صحن علنی مجلس دعوت می‌شود.

دختر شطرنج‌باز ایرانی رفت

برای چندمین بار طی ماه‌های اخیر خبر تابعیت جدید یکی از شطرنج‌بازان کشورمان شنیده می‌شود. این بار و در گزارش جدیدی که رسانه‌ها منتشر کرده‌اند غزل حکیمی‌فرد بانوی شطرنج‌باز ایرانی که سابقه حضور در تیم ملی ایران را نیز دارد، با تغییر تابعیت تصمیم گرفته است که از این پس زیر پرچم کشور سوئیس مسابقه بدهد. گفتنی است این شطرنج‌باز که ریتینگ ۲۲۶۵ دارد، یکی از نفراتی بوده که جزو شطرنج‌بازان رده بالای کشورمان محسوب می‌شده است. تغییر تابعیت حکیمی‌فرد در سایت فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) نیز تایید شده است.

هزینه ۵۰ قسمت سریال ملک سلیمان

برای تولید ۲۴۰۰ دقیقه سریال «مختارنامه» به کارگردانی داوود میرباقری، حدود ۲۰ میلیارد هزینه شده است؛ دقیقه‌ای ۸ میلیون تومان. شهریار بحرانی که تاکنون سریالی نساخته است، طرح سریال ۵۰ قسمتی «ملک سلیمان» را دارد و گفته شده ممکن است برای این سریال، شهرک سینمایی انحصاری «سلیمان لند» ساخته شود! «مریم مقدس» فیلم سینمایی بوده، ولی بنا بر رسم معمول آن زمان، نسخه طولانی‌تر آن به شکل مینی‌سریال روی آنتن رفته است.

انهدام باند شیطان‌پرستی در مازندران

رئیس‌کل دادگستری مازندران از دستگیری و متلاشی شدن باند شیطان‌پرستی در استان خبر داده است. حجت‌الاسلام اکبری در این باره گفت: در راستای ارتقای امنیت اجتماعی، اخلاقی و جلوگیری از ترویج شیطان‌پرستی باند و گروه‌های انحرافی، تعداد ۲۸ نفر مرد و ۱۴ نفر زن در بخش مرزن‌آباد چالوس دستگیر و تعداد۱۱ دستگاه خودرو شناسایی و توقیف شده است. حجت‌الاسلام اکبری رئیس‌کل دادگستری مازندران ادامه داد: با پیگیری اداره اطلاعات استان و دستور به‌موقع رئیس حوزه قضائی مرزن‌آباد، سردسته اصلی این گروه شناسایی و دستگیر و با قرار بازداشت روانه زندان شده است.

معیارهای ستاره پسیانی برای ازدواج

برنامه جمعه ۲۳ خرداد «دورهمی» میزبان، ستاره پسیانی، بازیگر سینما و تئاتر بود. این بازیگر درباره ملاک‌های ازدواج آینده و دلیل ازدواج نکردنش صحبت کرده است. مهران مدیری درباره دلیل ازدواج نکردن ستاره پسیانی پرسید و وی گفت: «من عاشق خانواده و تشکیل زندگی هستم، اما تاکنون موقعیتش پیش نیامده، یعنی کسی که ملاک‌های من را داشته باشد، یافت نشده». مدیری در ادامه گفت: «من این موضوع را نمی‌پذیرم بیشتر توضیح دهید، مگر ملاک‌های شما چیست؟» پسیانی هم اظهارکرد: «از نظر من ظاهر اصلا اهمیتی ندارد، یعنی قیافه برایم مهم نیست، بیشتر ملاک من این است که با او حرف مشترک داشته باشم، قد و قواره‌دار باشد، من و شغلم را درک کند، صبور باشد، مانند من خیلی احساساتی نباشد و بتوانم در مواقع حساس از او کمک بگیرم». مدیری با خنده گفت: «می‌دانی یاد چه چیز افتادم؟ اینکه یک دراز بی‌ریخت مانند چوب رختی مقابل تو بنشیند و فقط به حرف‌هایت گوش بدهد».

چاقوکشی فرزند اسطوره بسکتبال

فرزند بازیکن اسطوره‌ای بسکتبال آمریکا به دلیل چاقوکشی دستگیر شد. آدام عبدالجبارف فرزند کریم عبدالجبار، اسطوره بسکتبال آمریکا به دلیل چندین فقره چاقوکشی برای همسایه خود در سان‌کلمنته ایالت کالیفرنیا دستگیر شد. کلانتر اورنج کانتی در این مورد گفت: ما تماسی تلفنی در مورد چاقوکشی و استفاده از سلاح‌ مرگبار در ساعت ۱۰ شب داشتیم و با مراجعه به محل، بدون درگیری، شرایط تحت کنترل در آمد. شخص مصدوم خودش به بیمارستان مراجعه کرد ولی خوشبختانه جراحت خطرناکی نداشت. آدام ۲۸ ساله، فرزند پنجم کریم عبدالجبار است. کریم، ۶ بار به عنوان بارزش‌ترین بازیکن لیگ اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا انتخاب شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس