کد خبر 1082992
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹
محمد نوری

پیشکسوت استقلال اعتقاد دارد باید این دسته از مدیران خائن را اعدام کرد چون معتقد است که این همه مصیبت و دردسر امروز این تیم به‌خاطر بی‌کفایتی و خیانت آنهاست.

به گزارش مشرق، بعد از نامه تهدیدآمیز فیفا درخصوص سرمربی آلمانی و بازیکن سابق اهل مقدونیه این تیم امروز ابعاد تازه‌ای از ناکارآمدی و بی‌کفایتی مدیران سابق استقلال روشن شده و به قول پیشکسوت این تیم تا آبی‌ها می‌خواهند نفس راحتی بکشند و آب‌خوش از گلویشان پایین برود به یک‌باره دردسر جدید و مصیبت تازه‌ای از راه می‌رسد. محمد نوری از آن دسته از پیشکسوتان استقلال است که صریح و بدون درنظر گرفتن خیلی از مسائل حرف می‌زند و به‌شدت به مدیران سابق استقلال تاخته و اعتقاد دارد باید این دسته از مدیران خائن را اعدام کرد چون معتقد است که این همه مصیبت و دردسر امروز این تیم به‌خاطر بی‌کفایتی و خیانت آنهاست. به اعتقاد او این دسته از مدیران یک روزی روی کار بودند و این قراردادها بسته شده و امروز استقلال میلیاردها تومان متضرر شده است. متن این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

 

از نامه‌های هشدارآمیز فیفا درخصوص قرارداد شفر و پویان شروع کنیم. اگر تا چند روز دیگر حدود ۱۰ میلیارد تومان در باشگاه استقلال تامین بودجه نشود و این مبلغ به این دو مربی و بازیکن پرداخت نشود جرایم سنگینی مثل کسر امتیاز و بسته شدن پنجره‌ها یا حتی سقوط به دسته پایین‌تر انتظار استقلال را می‌کشد.

مدیران قبلی چه خیانت‌هایی که به استقلال نکردند و نمی‌دانم چرا سوال و بازخواست هم از آنها نشده است. درحال حاضر که سعادتمند مدیرعامل است و توانسته بخشی از بدهی‌ها را پرداخت کند و با دردسر و مصیبت و قرض مطالبات دیاباته و میلیچ را پرداخت کرده و حالا چند روز نگذشته دوباره دردسر جدید شروع شده و باید حدود ۶ میلیارد تومان به بازیکنی پرداخت شود که روی هم رفته در مجموع دو بازی هم برای استقلال انجام نداد. پویان در استقلال ۱۸۰ دقیقه هم بازی نکرد و آن‌طور که می‌گفتند از یک بارفیکس نیم متری به زمین افتاده و مچ پایش پیچیده و این سوال برای من پیش می‌آید که چطور یک بازیکن حرفه‌ای از بارفیکس می‌افتد و به یک‌باره نیم‌فصل را از دست می‌دهد؟ به اعتقاد من همه اینها خیانت‌هایی بود که از طریق دلالان به استقلال تحمیل شده و آنها بازیکنانی مثل پویان، نیومایر، الحاجی گرو و این دست بازیکنان را به این تیم قالب کردند و مدیران هم فقط تماشا کردند.

یعنی مدیران قبلی استقلال را مقصر می‌دانید؟

صددرصد همین‌طور است. سوءمدیریت مدیران قبلی مثل فتحی و خطیر کار را به اینجا کشاند. الان چرا باید در حدود 6، 7 میلیارد تومان فقط به شفر پرداخت شود آن هم در این وضعیت بی‌پولی باشگاه درحالی که این پول متعلق به بازیکنان این تیم و بخشی از قراردادهای آنهاست. سوءمدیریت و بی‌تدبیری آنجایی بود که فقط چند بازی دیگر تا پایان فصل باقی مانده بود. رفتن یا ماندن شفر هیچ فرقی در سرنوشت استقلال نمی‌کرد و با شفر یا حتی بدون این مربی این تیم در همان جایگاه باقی می‌ماند و با تغییر این سرمربی اتفاق دیگری نمی‌افتاد و می‌توانستند با صبوری تا پایان فصل کار را پیش برده و با عزت و احترام با او قطع همکاری کنند تا دیگر کار به شکایت و شکایت‌کشی و پرداخت این مبلغ در این دوران بی‌پولی نکشد، اما متاسفانه عدم مدیریت و لج و لجبازی مدیران قبلی به‌خصوص فردی مثل خطیر و داستان‌هایی که درست کرد باعث شد تا شفر شکایت کند. در هر صورت می‌شد به‌صورت حرفه‌ای و محترمانه با این مربی آلمانی برخورد کنند و آن بی‌احترامی که او و پسرش را به ورزشگاه راه ندادند باعث شد تا امروز کار به اینجا بکشد.

بیشتر بخوانید:

دیاباته حق نداشت با اضافه وزن برگردد/ بازی در اهواز قوز بالای قوز است

فکر می‌کنید چرا این اتفاق رخ داد؟

نمی‌دانم چرا مدیران استقلال با پیشکسوتان و خاک‌خورده‌های این باشگاه مشورت نمی‌کنند. همان زمان هم اگر یکی‌ مثل فتحی با پیشکسوتان و بزرگان این تیم مشورت می‌کرد و نظرشان را جویا می‌شد هیچ‌گاه اتفاقات امروز نمی‌افتاد و این باعث شده است تا امثال بازیکنان بی‌کیفیت خارجی یا یک مربی مثل شفر هم شکایت کرده و به پول‌شان برسند و هم این وسط استقلال کلی متضرر شود. آنها امروز به عشق و کیف خود می‌رسند اما هواداران و باشگاه در مخمصه قرار گرفته‌اند که این همه پول باید به شفر و پویان‌ها پرداخت شود. حتی آن زمان می‌توانستند با رقمی کمتر از این حرف‌ها مطالبات پادوانی را هم پرداخت کرده و پول دوا و درمان وی را بدهند، اما این اتفاق نیفتاد و کار به جایی رسید که این بازیکن هم از استقلال شکایت کرد و اگر شکایت او در دادگاه عالی ورزش تایید شود استقلال رقم میلیاردی سرسام‌آوری جریمه می‌شود.

جوابگو و مقصر این همه سهل‌انگاری و خیانت‌هایی که شده چه ارگان یا چه کسی است؟ آیا وزارت ورزش و جوانان پاسخگو است که یکی مثل فتحی را از استقلال بر می‌دارد اما از آن سو او را در جای دیگری منصوب می‌کند که به مراتب درآمد و پول بیشتری دارد و کلی پول در آنجا خوابیده است؟ چه‌کسی باید این مدیران خائن را بازخواست کند؟ به نظر منِ پیشکسوت باید این مدیران خائن را در وسط استادیوم آزادی یک طناب دور گردن‌شان انداخته و اعدام‌شان کنند! آنها چه خیانت‌هایی که به استقلال و هوادارانش نکردند و همین سوءمدیریت‌ها باعث شده تا امروز دوباره مشکلات عدیده زیادی برای استقلال به‌وجود بیاید.

شاید هم این بدهکاری‌ها خدای ناکرده دردسرساز شود و تا این تیم می‌خواهد نفس راحتی بکشد دوباره این مصیبت‌ها و دردسر‌ها برایش آغاز می‌شود، اما جوابگو چه کسی است و چه کسی باید پاسخ هواداران را بدهد. آیا نباید وزارت ورزش و جوانان مدیران قبلی که آمدند و کلی خیانت کردند را بازخواست کند؟ تا هوادار و باشگاه می‌خواهد یک مقدار آرامش پیدا کند؛ چنین مسائلی پیش می‌آید.

یک استوری هم در اینستاگرام منتشر کردید مبنی‌بر اینکه وزارت ورزش باید به‌عنوان همه کاره استقلال ورود کرده و مشکلات جدید پیش‌آمده درخصوص شفر و پویان را حل کند.

همین‌طور است. الان هم به‌نظر من وزارت ورزش و جوانان که در همه مسائل استقلال دخالت و این مدیران را انتخاب می‌کند به این مساله ورود کرده و پول شفر و پویان را بدهد. چطور در انتخاب نفرات و چیدمان آدم‌ها دخالت می‌کند و این را از وظایف ذاتی خود می‌داند. چطور هر کسی را که می‌خواهند به استقلال تحمیل می‌کنند و هر کسی را که دل‌شان می‌خواهد بر سر کار می‌گذارند، اما در چنین بحران‌هایی که دستپخت همان مدیرانی است که وزارت خودش روی کار آورده خودشان را کنار می‌کشند؟ امروز هواداران نگران سرنوشت و وضعیت استقلال هستند پس الان هم وزارت ورزش و جوانان مطالبات بازیکنان خارجی که پول‌شان را نگرفته و شکایت کردند را هم پرداخت کند. این حداقل کاری است که می‌تواند جبران گندکاری‌ها از بابت انتصاب مدیران خائن باشد. در هر حال مردم و هواداران از این مسائل به‌راحتی نمی‌گذرند و یک روز یقه وزارت ورزش و آن کسانی که به استقلال خیانت کردند را می‌گیرند و آنها باید تاوان پس بدهند بابت همه خیانت‌ها و ناکارآمدی‌هایی که در این باشگاه داشتند و امروز این مصیبت‌ها به‌خاطر همین رفتار و عملکرد غلط آنهاست.

و جالب اینکه حالا همه آنها توپ را در زمین یکدیگر می‌اندازند و به‌طور مثال توفیقی می‌گوید خطیر مقصر است و خطیر هم تقصیرات را از گردن خودش باز کرده و بقیه را مقصر می‌داند و این مشکلات را به هم پاسکاری می‌کنند.

مگر کسی به جز اینها در راس بودند و این قراردادها را بستند؟ از کسی هم که مشورت نمی‌گرفتند و کار خودشان را سرخود انجام می‌دادند. از یک‌سو شاید منفعت مالی از این قراردادها می‌بردند و از سوی دیگر با هیچ‌یک از بزرگان و پیشکسوتان هم مشورت نکرده و نظرشان را نمی‌پرسیدند. خودشان لابی‌هایشان را کرده و معتقدم که همه آنها به نوعی به استقلال خیانت کردند و همگی مقصر هستند و نباید ناکارآمدی و مصیبت‌هایی که امروز به بار آمده است را به یکدیگر پاسکاری کنند. آنها از برند استقلال و صندلی مدیریت و پست و مقامی که داشتند سوءاستفاده کرده و خود را مطرح کرده و از قبال آن خیلی کارهای دیگر هم کردند حالا هم خودشان را کنار کشیده‌اند و می‌گویند بقیه مقصر هستند و این در حالی است که امروز مدیرعامل جدید و هوادار باید تاوان اقدامات و ناکارآمدی آنها را بدهند. درهر صورت مشکلات زیاد است و یک نفر باید جوابگو باشد حالا رئیس مجمع است یا وزارت ورزش نمی‌دانم اما متاسفانه هیچ‌کس هیچ موقع جوابگو نیست و هواداران همیشه از این قضایا ناراضی هستند و این اتفاقات برای استقلال مشکل‌ساز شده است.

اگر صحبتی باقی مانده که نگفته‌اید؛ می‌شنویم.

الان سوال این است که چطور پول‌هایی را که باید در گذشته می‌دادند، پرداخت نکرده‌اند و این پول‌ها کجا خرج شده است؟ سوءمدیریت‌ها و بی‌کفایتی‌ها باید مورد سوال و بازخواست قرار بگیرد. بالاخره یک دادگاهی یا جایی و مکانی باشد که این سوالات پرسیده شود تا کمی مرهم درد دل هواداران باشد که به‌طور مثال آقای ایکسی که خیانت کرده و کلی خورده و برده است حداقل به هواداران پاسخگو باشد. الان بسیاری از پیشکسوتان استقلال حتی از لحاظ مالی مشکلات زیادی دارند و درآمد آنچنانی ندارند اما به یک‌باره یک نفر مثل پویان سر و کله‌اش پیدا می‌شود که امروز باید ۶ میلیارد به او پول بدهند یا مدیرانی که به اندازه کافی می‌برند و می‌خورند اما هیچ کس هم جوابگو نیست و حرص و جوش نتایجی هم که به دست می‌آید فقط برای پیشکسوتان و هواداران است چون عاشق استقلال هستند و این تیم را دوست دارند و با برد و باخت‌های این تیم زندگی می‌کنند و از چنین مسائلی دل‌شان به درد می‌آید. اما بقیه می‌آیند و استفاده‌شان را از نام استقلال کرده و خیانت‌شان را می‌کنند و می‌روند. بالاخره باید یک جایی باشد این خائنان بازخواست شوند که حداقل دل پیشکسوتان و هواداران خنک شود که یک نفر بوده که چنین کاری را بابت این مدیران بی‌کفایت کرده است.

منبع: روزنامه فرهیختگان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس