کد خبر 1082548
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
دادگاه نمایه

رئیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی از آغاز دادگاه محمد امامی از متهمان پرونده بانک سرمایه در اوایل تیرماه خبر داد.

به گزارش مشرق، قاضی مسعودی مقام با اعلام این خبر گفت: کیفرخواست آقای امامی به وی ابلاغ شده و کیفرخواست دیگر متهمین نیز در حال آماده سازی و ابلاغ است و به زودی رسیدگی به این اتهامات شروع می‌شود.

وی که در حاشیه نشست ملی مطالبه گران مردمی در «مجتمع فرهنگی سرچشمه» سخن می گفت، همچنین از احضار هادی رضوی، از محکومان پرونده بانک سرمایه به زندان اوین خبر داد.

بیشتر بخوانید:

روزنامه‌های اجاره‌ای روی ریل تطهیر مفسدان اقتصادی

مسعودی مقام بیان کرد: هادی رضوی از باب مرخصی کرونایی از اسفند ماه گذشته در مرخصی به سر می‌برد که یک بار هم تمدید شد اما مراتب را برای بازگشت به زندان اوین به دادسرا ابلاغ کرده ایم.

رئیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی در ادامه درباره طولانی شدن مرخصی بخشایش، توسلی و کاظمی از دیگر محکومان پرونده بانک سرمایه اظهار کرد: این افراد در فرآیند دادرسی و اجرای حکم سعی کردند به بهانه بیماری هم از رسیدگی به پرونده و هم اجرای حکم خودداری شود. در این باره در حال اعلام مراتب به ریاست محترم قوه قضاییه هستیم. همچنین در حال دریافت مستندات پزشکی هستیم و قرار است پزشکی قانونی را برای اعلام نظر احضار کنیم و در خصوص نحوه توقف احکام این محکومان از دادسرا بپرسیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص شایعه دستگیری چند تن از ضابطان قضایی و کارکنان سازمان بازرسی در ارتباط با پرونده بانک سرمایه اعلام کرد: دستگیری این افراد مرتبط با پرونده محمد امامی است. این پرونده یک سری حواشی داخلی و خارجی دارد از جمله اینکه افراد دستگیر شده تلاش می کردند تا روند دادرسی و رسیدگی را منحرف سازند.

وی ادامه داد: رسیدگی ابتدایی در بحث افرادی که در این پرونده مداخله داشتند چه در قالب ضابط قضایی و یا در قالب سازمان بازرسی در دادسرای اقتصادی آغاز شده است.

قاضی مسعودی مقام در پایان دستگیری ۲۱ نفر در این خصوص را تکذیب کرد و افراد بازداشتی را کمتر از این تعداد برشمرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس