عکس/ ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات روح الله زم

ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده روح الله زم به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

به گزارزش مشرق، ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات روح الله زم امروز سه شنبه (۲۰ خرداد) به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

ببینید:

عکس/ ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات روح‌الله زم

قاضی صلواتی در ابتدای جلسه دادگاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام خمینی (ره) و شهید سلیمانی عنوان کرد: در مورخ ۲۰ خرداد ۹۹ شروع ششمین جلسه محاکمه متهم پرونده، روح الله زم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران با حضور مستشار وکیل مدافع و نماینده دادستان در اجرای ماده ۳۵۲ قانون آیین دادرسی کیفری به صورت علنی را اعلام می‌نمایم.

وی پس از تفهیم مفاد مواد ۳۵۴ و ۳۵۸ قانون آیین دادرسی کیفری از وکیل مدافع متهم زم خواست جهت تشریح دفاعیات در جایگاه قرار گیرد. وکیل مدافع زم ضمن قرارگیری در جایگاه گفت: ابتدا از ریاست محترم دادگاه و نماینده دادستان تشکر می‌کنم که در ۵ جلسه گذشته با آرامش اظهارات و دفاعیات موکل را گوش دادند و بنده به نوبه خود از محضر دادگاه تشکر می‌کنم.

وی در ادامه گفت: در کیفرخواست اتهامات زیادی مطرح شده که ناچارم موارد اتهامی را یک به یک قرائت کنم.

وکیل مدافع متهم زم در ادامه به تشریح عناوین اتهامی موکل خود پرداخت و ضمن قرائت موارد اتهامی مذکور گفت: این موارد کل اتهاماتی است که در کیفرخواست علیه موکل و در قالب نشر اکاذیب بیان شده که می‌توانست جمعا بیان شود.

وی در ادامه با قرائت بخشی از کیفرخواست بیان کرد: در اتهاماتی که به موکل وارد شده لازم بود ماده قانونی مورد استناد به آن در همانجا که اتهام ذکر می‌شد، بیان شود تا خلط مبحث نشود.

وی گفت: قبل از دفاع در مورد اتهامات لازم به توضیح است که ما اعتقاد راسخ داریم قوانین جزایی و قانون آیین دادرسی کیفری جمهوری اسلامی ایران در مقابل با قوانین جزایی کشورهای مدعی حقوق بشر بسیار افضل‌تر و انسانی‌تر است و حقوق انسان‌ها به بهترین شکل رعایت شده است.

وی در رابطه با اتهام توهین به مقدسات توسط موکل خود عنوان کرد: این اتهام مبتنی بر واقعیت نبوده و مورد تایید موکل نیز نیست.

وی در ادامه در خصوص اتهام توهین به ماموران دولتی و تحریک مردم به اغتشاش اظهار داشت: موکل مسئولیت کار خود را پذیرفته و اعلام داشته که تحت تاثیر جو رسانه‌های خارج از کشور بوده است.

وی ادامه داد: موکل از این بابت نیز اظهار تاسف و ندامت نموده و از این موضوع و آثار زیانباری که به نظام تحمیل شده بسیار پشیمان است.

وی در مورد اتهام نشر اکاذیب با حمایت از تجزیه طلبان دفاعیاتی انجام داد.

وی در ادامه در مورد موج آفرینی و حمایت از کمپین‌های ضد امنیتی توسط موکل خود گفت: اشتباهاتی صورت گرفته، اما موکل سوءنیتی نداشته است.

وی در مورد نشر اکاذیب با ادعای حمایت از محکومان امنیتی، خاندان منحوس پهلوی، فرق ضاله عنوان کرد: موکل اشتباهات فوق الذکر را صادقانه پذیراست و دفاعی وجود ندارد. موکل از باب نشر اکاذیب مورد قبول وی است و دفاعی ندارد و در مورد نشر اکاذیب هر چند موکل اشتباهاتی داشته، اما هیچ سوءنیتی نداشته است.

دریابیگی تصریح کرد: در پایان ضمن تشکر از ریاست دادگاه، استدعا دارم حکمی عادلانه و منصفانه صادر شود و امیدوارم نظام جمهوری اسلامی با رأفت و عطوفت حکمی عادلانه در خصوص موکلم صادر بفرماید.

قاضی صلواتی از متهم زم خواست تا اخرین دفاعیات خود را در جایگاه بیان کند.

متهم زم گفت: یکی از اتهامات من اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی عنوان شده است. اما من قصدی در خصوص ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی نداشتم.

متهم زم در ادامه عنوان کرد: اگر کاری از دستم در رفت اظهار ندامت و پشیمانی می‌کنم.

زم عنوان کرد: با یک لغزش عاقبت آدم به باد می‌رود.

وی گفت: از آقای نصیر پور بازپرس پرونده که محترمانه برخورد کردند و قاضی صلواتی که سعه صدر نشان دادند سپاسگذاری می‌کنم و امیدوارم که حکم صادره حکمی باشد که مرا به سوی دیگری که مسیر درستی نیست پرتاب نکند.

متهم زم در ادامه لایحه دفاعی خود را تقدیم دادگاه کرد و قاضی صلواتی نیز ضمن اعلام ختم جلسه گفت: حکم دادگاه در مهلت قانونی صادر خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  8 4
  حکم کمتر از اعدام ظلم بزرگی است در حق ملت ایران
 • IR ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  4 3
  اعدام والسلام
 • SE ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  2 1
  إنا لله و إنا اليه راجعون
 • IR ۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  3 3
  به باد رفتنت مبارک
 • ناشناس US ۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  3 0
  جناب زم هم اظهار پشیمانی کرد !!!چه عجب !واقعا این بشر چقدر بزدل است آن روز در خارج هرچه از دستش آمده انجام داده ولی وقتی که گرفتار شده اظهار پشیمانی میکنم واقعا که!خجالت هم چیز خوبیه !فقط اعدام انقلابی
 • IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  2 0
  خودتي
 • NL ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  1 0
  یکی نیست بگه مرد حساب تو که جنم مبارزه نداری و به غلط کردم میفتی اگه بگیرنت، غلط میکنی با این جدیت و شدت میای تو این مسیر
 • IR ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  3 1
  همین الان آزادش کنید دوباره میره اونطرف اب ،بدتر از روز اول میشه یک ضد ایرانی دو اتشه
 • حسين DE ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  2 0
  آقاى وكيل مدافع بهتر بود كه در پايان دفاعيه تون ميگفتيد كه موكل من به سن قانونى نرسيده آزادش كنيد!
 • IR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  2 0
  امیدوارم حکم صادره..... مرا به سما دیگر بکشاند........ عزیزم با اینهمه خدمات درشت و قابل توجهی که انجام دادی حکم صادره خیلی ملایم و نرم شما رو به سوی جهنم سوق خواهد داد انشالا! والا ملت چه رویی هم دارن!!!!!! نوع حکم رو هم تعیین می کنن!!!!!!!!
 • IR ۰۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  0 0
  «امیدوارم حکم صادره..... مرا به سمت دیگر بکشاند........» عزیزم با اینهمه خدمات درشت و قابل توجهی که انجام دادی حکم صادره خیلی ملایم و نرم شما رو به سوی جهنم سوق خواهد داد انشالا! والا ملت چه رویی هم دارن!!!!!! نوع حکم رو هم تعیین می کنن!!!!!!!!
 • IR ۰۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  3 0
  خیلی از حرفهای این مرد درست از آب در اومد برای همین وقتی دستگیر شد دنبال عوامل نفوذی که باهاش همکاری داشتند می گشتید وگرنه دروغ گفتن راحته میشه راحت بافت نیاز هم به عامل نفوذی نداره در واقع خودتون با اعلام اینکه دنبال دستگیری عوامل نفوذی زم هستید اعتراف کردید که حرفهاش درست بود و حرف هایی که زم زده بود نشون میده که شماها از بیخ باطل هستید و دچار جنون قدرت و ثروت و مذهب شده اید
 • IR ۰۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  3 1
  روح ا...زم نتیجه افکار و اعمال پدرش و اصلاح طلبان است.و باید پدرش هم حداقل مجازات شود
  • منوچهر US ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
   0 0
   این خبیث. وطن فروش فقط باید اعداااااااااام شود. وکیلش هم تحت تعقیب. به خاطر دفاع از ضد انقلاب. تمام
 • IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  0 2
  همه دفاعیه اش این بود : "اشتباه کردم ، جوانی کردم ، سو نیت نداشتم". همش را میفهمم غیر از آخری! سو نیت چه شکلی است؟ سرنگون کردن کشور و کشاندن مردم به خیابان و ایجاد آشوب چه شکلی است؟ سو نیت نیست؟
 • IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  0 0
  این عبارت «امیدوارم که حکم صادره حکمی باشد که مرا به سوی دیگری که مسیر درستی نیست پرتاب نکند.» خودش تهدید دادگاه است، واقعا که چه رویی دارند برخی
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  0 2
  جواب انتقاد و تهمت را باید با حرف داد کشتن مسأله را حل نمی کند
 • احمد ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  2 2
  کار ت ازلغزش گذشته داشتی برا ی آمریکا واسراییل وغرب ومرتجعین منطقه حرکات موزون بندری انجام میدادی
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  0 1
  توبه گرگ مرگ است
 • لاتپاکوتا BE ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  0 1
  نیم ساعت وقت دارید آزادش کنید وگرنه
 • بالام جان BE ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  0 2
  حیف نیست این تپل بچه در زندان است ؟
 • عباس میرزاخانی IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
  0 2
  خداوند صبحان را شاکرم که قدرت جمهوری اسلامی بر همگان روشن است و امریکا و نوچه های او میلرزند و قدرت فرزندان جان بر کف جمهوری اسلای را خمگان دیدند و عربده کشان بلخره در چنگال فرزندان انقلاب خواهند افتاد دیگر یاوه گویان عبرت بگیرند
 • IR ۰۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  0 0
  عذاب آخرت خیلی دردناک تر از دنیاست. اون رو میخوای چکار کنی؟
 • IR ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
  0 0
  اعدام فقد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس