اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه

سخنگوی قوه قضائیه گفت: یکی از جاسوسان سیا که درباره سپاه قدس و محل استقرار شهید سلیمانی اطلاعات جمع آوری می‌کرد، به اعدام محکوم و به زودی حکم وی اجرا می‌شود.

به گزارش مشرق،  غلامحسین اسماعیلی در بیست و هفتمین نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: مقام معظم رهبری با تبیین ویژگی‌های تحول در سیره و سلوک امام راحل وظیفه تحول آفرینی همه دستگاه‌ها در راستای گام دوم را تبیین کردند.

وی افزود: تبدیل روحیه خمودگی و تسلیم به روحیه مطالبه گری، نگرش جدید در باور مردم به دین و تحول نوین اسلامی از شاخصه‌های این موضوع است
البته این جریان بر محور جوان گرایی است

سخنگوی قوه قضائیه به مهندسی تحول در قوه قضائیه اشاره و تصریح کرد: امروز با گذشت یک سال و اندی از این دوره جدید آثار تحول در قوه قضائیه نمایان شده است.

اسماعیلی ادامه داد: اصلاح رویه‌ها و ساختارها، شفافیت و فساد ستیزی در قوه قضائیه سه ضلع تحول در قوه قضائیه محسوب می‌شود.

ببینید:

فیلم/ حکم اعدام برای افشاکننده مسیر تردد سردار سلیمانی

فیلم/ سخنگوی دستگاه قضا: متخلفین در هر منصب حاشیه امن ندارند

فیلم/ جدیدترین انتصابات در قوه قضائیه

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: صدور بخشنامه نحوه رسیدگی به جرایم سیاسی مصداق بارزی از تحولات بود. اعلام عملکرد حساب‌های قوه قضائیه مصداق بارز شفافیت بود. رسیدگی به پرونده اتهامی طبری و همدستانش مصداق بارزی از فساد ستیزی قوه قضائیه بود. خوشحالیم در آستانه هفته قوه قضائیه به مردم اعلام می‌کنیم در عمل به وعده‌هایمان صادق هستیم.

وی افزود: امروز متخلفین در هر لباس و پوششی دیگر از حاشیه امن و حریم ممنوعه برخوردار نیستند. برخورد قوه قضائیه با معدود عناصر فاسد درون قوه قضائیه هم جدی و هم قاطع و عبرت‌آموز است. البته لازم میدانم توصیه‌ای اخلاقی به اصحاب رسانه داشته باشم مبنی بر اینکه رسانه‌ها جریانات سیاسی و اشخاص مختلف این پرونده را بهانه‌ای برای تسویه‌حساب شخصی و گروهی قرار ندهند
از تخریب دیگران و اهانت به اشخاص اجتناب کنند. حتی نسبت به متهمان اجازه دهند برابر موازین قانونی رسیدگی انجام و حکم صادر شود.

وی افزود: تخلف و جرم در قوه قضائیه یک استثنا و نه یک رویه است. این قوه از بیشترین و دقیق‌ترین نهادهای نظارتی برخوردار است و در جهت سلامت دستگاه قضا، تشدید شده است، اعلام می‌کنیم با وجود همه نظارت‌ها و معیارهای خاص، آمارهای دقیق ما حکایت از آن دارد عدد متخلفین درون قوه قضائیه به ویژه در جامعه قضات کمتر از یک‌درصد است.

اسماعیلی با بیان اینکه این ایام مقارن با دوره جدید مجلس است، گفت: به نمایندگان محترم مجلس و هیأت رئیسه و رئیس محترم آنکه موفق شدند اعتماد کردم را کسب کنند تبریک عرض می‌کنم و برای آنها در این دوره مهم آرزوی توفیق دارم. قوه قضائیه آمادگی خود برای همکاری با بین قوا را اعلام می‌کند.

سخنگوی قوه قضائیه در ادامه به انتخابات جدید قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: یاد و خاطره حجت‌الاسلام خطیبی را گرامی داریم. از سوی رئیس قوه قضائیه حجت‌الاسلام مظفری که تا کنون عهده‌دار مسؤلیت شورای حل اختلاف بود به سمت معاونت قضائی منصوب شد. همچنین امیر حسین رحیمی مشاور عالی رئیس قوه و رابط قوه قضائیه در امور نمایندگان به عنوان معاون امور منابع انسانی و فرهنگی قوه قضائیه و حجت‌الاسلام امنیتی که عهده دار معاون منابع انسانی بود به عنوان مشاور همکار خواهد بود.

وی افزود: هادی صادقی که پیش‌تر معاون فرهنگی بود به عنوان رئیس مرکز توسعه حل اختلاف که مرکب از حل اختلاف، داوری و میانجیگری است منصوب شد. محمد مهدی حاج محمدی که معاون قضائی دادگستری تهران بود به عنوان رئیس سازمان زندان‌ها منصوب شد و دکتر جهانگیر به عنوان مشاور ادامه خدمت خواهند داشت.

وی در خصوص آزادی مایکل وایت تبعه آمریکایی زندانی در ایران گفت آزادی این فرد در چارچوب مقررات قانونی و انسان دوستانه بود. به واسطه پیشنهادی که واصل شده بود و همچنین با توجه به اینکه مساعدت ما به استخلاص برخی هم‌وطنان بیگناه مثل دکتر طاهری و عسکری کمک‌می کرد قوه قضائیه با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی پس از اخذ رضایت شاکی خصوصی و پرداخت غرامت از ناحیه محکوم این پرونده، به لحاظ برخی بیماری‌های قبلی این محکوم از جمله ایدز، آزاد شد.

اسماعیلی ادامه داد متولی اصلی زندانیان قوه قضائیه است و از همین جا اعلام می‌کنم آقایان جایگاه خود و قوه قضائیه را بدانند و بدون هماهنگی با قوه قضائیه وعده آزادی زندانیان تبعه خارجی را ندهند.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که شنیده شده یکی از جاسوسان سیا به اعدام محکوم شده است آیا این موضوع صحت دارد؟ گفت: اخیراً فردی به نام سید محمود موسوی مجد که به سرویس موساد و سیا وصل شده بود در قبال اخذ دلارهای آمریکایی برای آنها در حوزه‌های امینتی از جمله سپاه قدس و محل استقرار شهید سلیمانی اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده بود؛ با حکم دادگاه انقلاب به اعدام محکوم و دیوان عالی این حکم را تأیید کرده است و به زودی این حکم اجرا می‌شود.

اسماعیلی در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: اقدامات متعددی در خصوص معاینه محل و تحقیق محل انجام شد. از ناحیه سازمان قضائی نیروهای مسلح اعلام شد که خانواده جان باختگان می‌توانند شکایت کنند و تا کنون هفتاد خانواده شکایت کردند. در این پرونده تا کنون شش نفر از عوامل ذیربط بازداشت شدند که در روزهای اخیر سه متهم با وثیقه آزاد و سه نفر کماکان بازداشت هستند.

اسماعیلی همچنین در پاسخ به این سوال که اخیراً یکی از نمایندگان مجلس در رابطه با اخذ رشوه از سوی رئیس یکی از کمیسیون‌های سابق مسائل را مطرح کرده است آیا این موضوع رسیدگی شده است؟ گفت: در این رابطه سازمان بازرسی ورود کرده است و در حال پیگیری موضوع است.

وی در پاسخ به این سوال که آخرین وضعیت گوهر ناز قم به کجا رسید گفت: این پرونده چهار هزار شاکی دارد که دستور تسریع در رسیدگی به آن صادر شده است. متهم اصلی همچنان در بازداشت است و شش متهم دیگر با تأمین آزاد هستند.

اسماعیلی در خصوص آخرین وضعیت پرونده عیسی شریفی گفت: در فرایند رسیدگی به پرونده در دادگاه چهل جلسه برگزار شده و به زودی حکم صادر می‌شود. دو نفر از متهمان این پرونده همچنان بازداشت هستند و ۹ نفر هم با قرار تأمین آزاد هستند.

اسماعیلی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه در موضوع پرونده مهم هفت تپه که دارای ابعاد پیچیده و فساد بزرگی بود شاهد بودیم افرادی در جلسه اول دادگاه حضور یافتند اما در جلسات بعدی حضور نیافتند و اعلام شد که به دلیل کامل نبودن تحقیقات بوده است در صورتی که در صورت عدم تکمیل پرونده، متهم در جلسه دادگاه حضور نمی‌یابد، با توجه به اینکه این شخص (شهید زاده) دارای ارتباطاتی هست، می‌توان این مسئله را ناشی از فشارهایی خارج از دستگاه قضا دانست؟ گفت: بخشی
از پرونده به دادگاه آمده و بخشی از آن در دادسرا است.

وی افزود: فردی که اسم بردید جز کسانی است که اسمش در کیفرخواست صادره نیست و اسمش در بخش مفتوح پرونده است و اگر منتهی به صدور کیفرخواست شد به این دادگاه می‌رسد.

اسماعیلی ادامه داد: به هیچ‌وجه قوه قضائیه زیر بار فشارها در هیچ پرونده‌ای نمی‌رود.

سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به پرونده طبری گفت: یکی از قضاتی که اسمش در پرونده طبری بوده پیام داده که به کشور بازمی‌گردد و هر رأیی که قضات صادر کند می‌پذیرد.

وی افزود: این فرد اعلام کرده طرف امروز و فردا به کشور بازمی‌گردد.

اسماعیلی در خصوص بازگشت زندانیان از مرخصی گفت: این زندانیان به گروه‌های مختلف تقسیم شدند اولین گروه ۳۷۰۰ نفر بودند که در عید فطر عفو شدند. به گروه دیگری از آنها آزادی پایان حبس و برخی از زندانیان از تعلیق اجرای مجازات برخوردار شدند. برخی از زندانیان مشمول بازنگری حسب قانون جدید شدند تا به زندان بازگردند؛ روند بازگشت زندانیانی که به لحاظ نوع جرم باید به زندان بازگردند آغاز شده و تا کنون ۱۲۸ هزار و ۶۰۰ زندانی از مرخصی استفاده کردند.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه اگر در پرنده عیسی شریفی ثابت شود که رئیس مجلس تخلفاتی داشته چه اتفاقی می‌افتاد گفت: ما با اگر و شاید حرف نمی‌زنیم. فردی که شما از ایشان نام بردید در زمره متهمان این پرونده نیست.


اسماعیلی در خصوص نامه انجمن سلولوزی به معاون اول قوه قضائیه و انحصار یک شرکت ترکیه‌ای گفت: این پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب تهران در حال رسیدگی است و تحقیقات این پرونده در حال انجام است و به زودی نظر نهایی قوه قضائیه اعلام خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  10 1
  پس عملا دستگاه های اطلاعاتی باید دکونشون رو ببندن که این همه نفوذ اتفاق میافته
  • رضا IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
   1 0
   دقيقاً ! آقايون با توجه به كينه اى كه از ميرحسين دارند هى فتنه فتنه ميكنند اما غافل از اينكه بغل دست خودشون دارند كاميون كاميون اسناد سرى جابجا ميكنند ، من نميدونم اما فقط اين يه نكته رو ميدونم كه خدا جاى حق نشسته
  • IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
   2 0
   اره دستگاه های اطلاعاتی نفهمیدن ولی قوه قضائیه فهمیده! قراره یک شخص خیالی اعدام شه. قوه قضائیه که اینهمه کار بلد و هوشیاره چرا جلوی اختلاس ها و سلاطین رو نمیگیره هر روز سکه و دلار و پراید داره میره بالاتر
 • IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  2 0
  خیلی..
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  5 4
  درود بر قوه قضائیه
 • حسین هاشم زاده IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  1 2
  سلام من میخواستم بگم در مورد این هنر پیشه های نا هنر پیشه مگر شما خبر دیگه ندارید که هر روز اینارو تیتر خبرتان میکنید مثل خبر جنگولک بازی فلان هنرپیشه که سوار هواپیما شده و عکسهای ناشایسته درمورد خودش و زنش و غیره ولا درد مردم اینانیست درد مردم چیز دیگه است
 • DE ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  8 2
  طرف در یکی از سطوح عالی سپاه در حال افشای اطلاعات محرمانه کشور به CIA بوده ان وقت همه سرخوش از بازداشت زم، جیسون رضاییان، نازنین زاغری! اخه اینا به چه اطلاعات با ارزشی می تونستند دسترسی داشته باشند؟
  • احمد US ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
   6 1
   خطاب به 13:57، چه ربطی داره؟!!!! اگر این افرادی که نام بردی، اطلاعات باارزشی در اختیار سرویس های بیگانه قرار نمی دادند، بازداشتشان اینقدر باعث عصبانیت و سرو صدای غربی ها نمی شد، مگر اطلاعات حساس کشور فقط در حوزه نظامی است؟!!!!!
  • DE ۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
   2 0
   عزیز برادر ایران هم خودش را همیشه به موش مُردگی میزنه اکثر این جاسوسان شناسایی شده اند و بسیاری از اوقات با دادن اطلاعات غلط که نیروهای اطلاعاتی بدون اینکه جاسوس متوجه شود به او میدهند کلی پیشرفت در یافتن سرنخ ها و گیج کردن دشمن میکنند وبعضی اوقات هم مشکلات بوجود میاید فقط کاریست فوق تخصصی و بسیار پیچیده که بتوانی ماموران جاسوس را به دام بیندازی.هم ما در دشمن نفوذ کردیم هم او در ما نفوذی دارد
 • IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  14 1
  لطفا برخی قضات و مدیرکل ها را تعویض فرمایید
 • IR ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  5 2
  مفسدان واختلاس گران وجاسوسان ووو به هوش باشید،که دوره ی خیانت وووو تموم تموم! وچوبه ی دار در انتظارشماست-درود خدا برپبروان راه حق وعدالت که حکم این افراد فاسدوفاسق را صادر ومملکت اسلامی را ازخدا بی خبران پاک می کنند-مرگ وننگ ابدی بر منافقین وخاءنیتی باد که بخاطرپول کثیف به مملکت ومردمش خیانت می کنندوننگ ابدی را برای خود میخرند!
 • مژگان RO ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  6 0
  من به نوبه خودم ممنونم از جدیتی که دراین راه دارن و اینکه جلوی پارتی بازی را تا حدی دارن میگیرن..و تلاش در این راستا که همه در برابر قانون کشور برابرند.
 • IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  5 0
  لطفا سری به دادگستری شهرستان سراب بزنید بازرس بفرستید و از مردم نظر سنجی بگیرید
  • IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
   1 0
   و شهرستان های خراسان رضوی
 • فرهاد IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  0 0
  شمارابه ابوالفضل تمامی غارتگری سواستفاده از پست مقام قدرت رانابودبکنین تا عدالت یکسان باشد سپاسگزارم خداوند به شما سلامتی دهد انشاالله
 • IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  1 0
  اَن رو گذاشتند جای گوه!؟ گوه رو جای اَن. رییسی هم از اونهاست فقط آدمفریب تره
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  0 0
  گفتن نقشی در شهادت سردار نداشته. حذف اعدام
 • کیوان IR ۰۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  1 0
  توخبر بالاتر گفتند که این آقای مجد ۳شهریور ۹۸ در زندان بودند چگونه پس می توانستند آقای سلیمانی را لو بدهند. هر اتهامی را بخواهید به هر کسی می بندید آقای سخنگو؟
 • IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  1 0
  به نظرم این روند رفتار گروگان گیری آمریکا را تقویت میکنه. به هر بهانه واهی یک نفر از شهروندان عادی دستگیر میشه بعد اون فرد در ازای آزادی یک جاسوس حرفه ای، آزاد میشه.چه معامله ای پرسود تر از این!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس